Prijava

zbogom kikindo, na kurac te nabijem

Kosovska Mitrovica

Ja jednom, klinac sam bio, pravio društvo nekom prijatelju. Vozio kamionom nešto po Vojvodini a meni bilo zanimljivo da pođem.

Dođemo u Kikindu, leto, ubija vrućina a ja u kamionu bez klime. I ladno naiđemo na javnu česmu, kao fontana izgleda, tj onaj mlaz ko pišaćka. Ja izleteo, po navici u Nišu sam pio sa tih javnih česmi.

Mamamia, posle par sekundi lokanja sam zažalio što sam živ. Ono bre smrdi, žuto, masno. Mislio sam da sam se otrovao.

I noćili smo u Kikindi, znam da kad sam se tuširao istra sranjčuga od vode. Masno i smrdi, ne možeš da se ispereš, kao zejtin da izlazi iz tuša.

keekendjani se ispisali cilmu u usta haha

Fontana koja ti prska žutu vodu u usta majmune

Ali

Mamamia

xaxaxa

Nedavno sam prvi put bio u Čačku (dosad samo prolazio kroz njega).
Ajde da malo prošetamo do centra, pitamo jednu gospođu koliko ima do centra grada, a ona kaže: "Pa ovo vam je centar!" Osvrnemo se, a ono neka golema betonska ploča sa par jadnih svetiljki i nekoliko još jadnijih zgrada okolo. Pešačka zona takođe smrtno dosadna.
Malo je reći da sam bio neprijatno iznenađen.
Pokušavam da se setim ružnijeg gradskog jezgra, ali osim Kosovske Mitrovice od pre 30 godina (možda su i nju sredili u međuvremenu), ništa mi ne pada na pamet.

Selo Nemenikuće u podnožju Kosmaja.
Tamo bih rado napravila kuću. Montažnu.
To mislim sada. A ranije...Beograd.

A pošto autor Bulgi govori oi negativnim iskustvima: Blace.
Ne videh tužnije mesto, mada je bilo i ružnijih.

a jbg blace selo sa zgradama od 5k stanovnika, primjera radi, tutin ima blizu 40k a rupa je pa ti skontaj

Sve to što nit je selo nit je grad je depresivno do kurca jer si svjestan da nit si na selu nit si u gradu pa se skenjas

Onako odeš u neku seledru ali se lijepo osjećaš priroda mir tišina prostranstvo a vamo blejiš u nekoj brutalističkoj zgradi iz doba komunizma a nemaš gdje ni kafu da popiješ ko čovjek

Novi Sad je ocigledan odgovor na pitanje iz naslova.

Granon ako ikad napravite kucu tu bicemo komšije na udaljenosti od 5 km

Ja sam samo sa ove lepše strane Kosmaja

Čačani najgori ljudi sigurno