Prijava

Ma kakva egzotika indijci, bombaj najprljaviji grad bio jebi ti tu egzotiku i ono sto cini i predstavlja velik dio indije mi je uzas zivi neprivlacni samo mi je smijesna ovo gore kako je celt diferencirao po spolu haha

I one njihove pijace pune mušica Bože dragi

Ajde bre kakvi bre indijci jeste ludi vi, zasto si ciganin indijcu majmune

Ja na Indiju gledam kao na most između Istoka i Zapada.

Istok je Kina, Japan, Koreja... (iako su Japan i Koreja dosta Amerikanizovani)
Istok je u nekim elementima (uglavnom ne kulturnim, nego geopolitičkim) i Rusija.

Indija je interesantna po tome što je bila jako dugo pod vlašću Britanaca i u njoj je engleski jezik itekako bitan. Ima funkciju jednog od službenih jezika. Daleko je važniji nego recimo u Srbiji.

Njihova elita masovno koristi engleski i to im je stvar prestiža.

A to sve implicira, da će sa rastom njihove ekonomije, doći i do ekspanzije njihove mekane moći, mnogo više i mnogo brže nego Kineske, jer oni ne samo da mogu lako da plasiraju svoje kulturne proizvode na engleskom... (u šta spada i ovaj kanal Wion), već isto tako poznaju bolje evropski mentalitet zbog dugogodišnjeg kontakta sa Britancima...

Pritom imajte u vidu, Indija je i dan danas članica Commonwealtha
https://en.wikipedia.org/wiki/Commonwealth_of_Nations

Takođe dobri su u kriketu i još nekim tako tipično britanskim forama... Takmiče se na igrama komonvelta, itd...

Lepo je videti da se možemo pičkarati i bez Caramela. Ponosan sam na našu malu zajednicu.

I geopolitički pokušavaju da balansiraju između Zapada i Rusije, nešto slično kao mi...

Indija je takođe među osnivačima pokreta nesvrstanih i još uvijek je član.

Jovice je l ti rekao nekad neko da si čudan lik u rl
Čudan ili bar na svoju ruku

Kelt je verovatno mislio na IT indijke. Svaka treća indijka je de facto nepismena, a kad studiraju, većinom studiraju medecinu, društvene znanosti, umetnost i slične kurce. Nije baš da su navalile toliko u STEM.
Nije iz glave, guglo Kameni. Tako da je kul Indijka programer gadan izuzetak, ne pravilo.

Ali najvažnije od svega je da je Plidu musliman.

Čudan ili bar na svoju ruku

Haha

Je l Riotinto tamna strana

Tamna strana zato što su crnci a?

pogledaj prilog...

Dobro cela filozofija el automobila je na svom pocetku, dajte im dve, tri decenije da pronadju bolja i ekoloski prihvatljivija resenja.

Ne kapiram poentu klipa Jovo, Jovane, da se prekine proizvodnja el automobila? Svi znamo da ovo sad nije najcistije