Prijava

Ja samo razmišljam logično. Svi u porodici su mi vakcinisani, od tih dječijih stvari, i nikom ništa ne fali.
Isto tako, svako kad ga ugrize pas, trči da primi vakcinu protiv tetanusa, a ponekad čak i protiv bjesnila... i to niko ne dovodi u pitanje.

Ja ne sporim to da farmaceutska industrija ima koristi od vakcina, ali nisu oni baš toliko uticajni da bi mogli izlobirati da sve države širom svijeta vakcinišu narod... da su te vakcine štetne. Znači očigledno nisu štetne, tj. ako imaju nekih rizika, risk-benefit profil je pozitivan.

I nije to samo neka zapadnjačka fora, vakcinišu se ljudi isto i u Kini i u Rusiji, itd.

Antivaks je pokret, koji je takođe interesna grupa koja od toga zarađuje pare, ali oni su pružili mnogo manje dokaza za svoje tvrdnje, i na osnovu informacija kojima raspolažem, smatram njihovo djelovanje uglavnom štetnim. Ono što je sumnjivo je koliki je obuhvat njihovog stava: njima su po difoltu sve vakcine loše i fokusiraju se samo na nuspojave. To nije izbalansiran stav, to je stav interesne grupe kojoj je cilj da zaplaši ljude i proda im tu priču.

Za svaki slučaj neke nuspojave vakcine koju rado navode, da su pošteni, trebali bi da prilkažu slučaj poslijedica koje same te bolesti mogu da ostave kod nevakcinisanih ako se razbole.

Ali jebi ga, to bi im pokvarilo narativ.

uvek su ovi razgovori isti, kunjenje u nauku sve se zna nauka je rekla svoje nema dalje, sve greske su razumne, ako je i doslo do nebuloza tako je moralo jer progres je to bajo 21. vek svi se kunu u medecinu, al cim neko iz iste te nauke iskoci bude: e vidi ga budaletine de ste nasli ovog lupeza pa sta on sad prica sve je vec dokazano

Ja samo razmišljam logično. Svi u porodici su mi vakcinisani, od tih dječijih stvari, i nikom ništa ne fali.

DALI SI SIGURAN hipoteticki

Isto tako, svako kad ga ugrize pas, trči da primi vakcinu protiv tetanusa, a ponekad čak i protiv bjesnila..

Zar ne bi trebalo po osnovom konceptu da se daje pre ujeda u slucaju da ce te mozda ujesti, nego se daje kad si se vec potencijalno inficirao. Nema logike. Takodje virus besnila nije izolovan. Kaci video besnog psa. Virus besnila je nebuloza

Inace javio se i avax pokret da nece vise ni dzivotinje vacinisu su provalili da umiru ranije

ali nisu oni baš toliko uticajni da bi mogli izlobirati da sve države širom svijeta vakcinišu narod

jok, nikad nije bilo

Jbt danas vacinisani ker koji zivi u super uslovima i nosi ddjempere i cipele, jede vrhunsku hranu riknjava laganini sa 5-7 dina ko dobar dan uredno vacinisan

Na kraju krajeva eu nece kupi svinje iz srb uslov je da ne budu vacinisane, nije to sve Jovo bas crno belo apriori

Cara sad ili troluješ, ili si stvarno i ti baš brate previše indoktriniran, toliko da pričaš gluposti.

Takodje virus besnila nije izolovan. Kaci video besnog psa. Virus besnila je nebuloza

Čuj molim te virus bjesnila nebuloza. Pa vakcina protiv bjesnila je jedna od prvih vakcina koje su ikad napravljene. Jesi čuo za Luja Pastera?

Srećom, bjesnilo je u mnogim krajevima svijeta skoro iskorijenjeno, za šta treba zahvaliti vakcinaciji. Budi srećan što nisi vidio bjesnog psa.
Ako nisi znao sprovode se vakcinacije divljiš životinja, lisica, vukova, koje su prirodni rezervoar virusa bjesnila. Zbog toga je svedeno skoro na nulu u mnogim krajevima.

Neću više da diskutujem jer si počeo potezati neke stvari koje nemaju smisla nikakvog.

Ti brate kad se nabodeš na zarđao ekser, nemoj se vakcinisati, boli te uvo, drži se svojih stavova...
Mislim, nadam se da u takvoj situaciji bi ipak preovladao razum i da ne bi i dalje bio tvrdoglavo june... Ali se samo nadam.

Inače što se bjesnila tiče psi se i vakcinišu unapred. Kod ljudi pošto je to rijetko nema potrebe, a vakcina ipak može da djeluje dovoljno brzo da zaštiti čovjeka, iako je već ugrižen, jer je inkubacija bjesnila duga, a vakcina djeluje odmah.

Jesi čuo za Luja Pastera?

Pa da, jedan od prvih prevaranata kao i Dzener koji je ubio svog sina zarad nauke lol

Ako je virus iskorenjen logicki mi odgovori zasto se x godina i dalje daje i to nakon ujeda lol

I opet gde je taj besan ker kad je vidjen zadnji put.

Virus BesNiLa

Takodje za tetanus imas x lekara koji objasnjavaju besmisao te vakcine, kao i procenat tetanogenih rana itd. Isto za hpv itd itd...

Ali za aluminijum je DokZanO da nema posledica izmisljaju tamo neke budale koje oce prodaju homeopacke lekove

Pa sad i ne daju vakcinu protiv bjesnila za većinu ujeda pasa, ali daju tetanus.
Za bjesnilo daju ako je pas neki sumnjiv, čudno se ponaša itd.

Ali to ne znači da bjesnilo ne postoji, već da je uspiješno iskorijenjeno na nekom području.

I dalje drže vakcine u pripravnosti, ako se pojavi bijesan pas ili lisica npr. Ili šišmiš.

Što se HPV-a tiče, glavni problem je što je taj virus kancerogen. Izaziva rak grlića materice itd. i stoga je jako poželjno da se spriječi, naročito kod žena.

Evo ti:

Human papillomavirus (HPV) vaccines are vaccines that prevent infection by certain types of human papillomavirus (HPV).19 Available HPV vaccines protect against either two, four, or nine types of HPV.1920 All HPV vaccines protect against at least HPV types 16 and 18, which cause the greatest risk of cervical cancer.19 It is estimated that HPV vaccines may prevent 70% of cervical cancer, 80% of anal cancer, 60% of vaginal cancer, 40% of vulvar cancer, and show more than 90% efficacy in preventing HPV-positive oropharyngeal cancers.21222324 They additionally prevent some genital warts, with the quadrivalent and nonavalent vaccines that protect against HPV types HPV-6 and HPV-11 providing greater protection.19

Za aluminijum ne tvrdim 100% da je bezbedan, ali smatram da količina koja je u vakcinama prisutna nije problematična. Sad ako se daje previše vakcina u prekratkom roku, ne isključujem mogućnosti nekih neželjenih efekata. Ali ne mislim da su ljudi budale. Mislim OK, možeš misliti svašta o farmakoindustriji, ali ovi naši sa Batuta i Torlaka nisu budale, to su ugledne institucije još iz doba Juge... Jbga... ja im vjerujem, ti kako hoćeš.

I sta kazu na kraju na koliko tipova virusa stiti hpv vaca a koliko virusa je prisutno i koliki je recidiv

Bitno je da stiti od raka ajmo spasiti covecanstvo

Jovo, na sta ce se svet vacinisati kada se akobogda jednom divljaci urazume i konacno prihvate tih x4562 vacina

U svemu treba imati mjeru pa i u vakcinama. Nisam ni ja za to da se ljudi vakcinišu protiv svake bolesti u svijetu.

Ali smatram da ovo što je propisano treba da se primi. Ne važi za svaku vakcinu jednak stepen preporuke. Donekle ljudi sami mogu da odluče šta hoće, a šta neće da prime.

Ja samo kažem da je generalno antivakserski stav nešto s čime se ne slažem, i mislim da su vakcine generalno korisne. To opet ne znači da moraš primiti svaku vakcinu koja postoji.

ovi naši sa Batuta i Torlaka nisu budale, to su ugledne institucije još iz doba Juge...

Nemas info

Batut torlak su nebuloze
Sve odradjuje alims preko ministarstva, u praxi uvoz se radi na pecat poverenje uvozni lobi

Vidim da gajis neki yus standard bajo ali nema toga vise crklo

Tebi je sve nebuloza...

A odakle tebi informacije, i kako znaš da nisu dezinformacije?
Ako si toliko skeptičan, što je za svaku pohvalu, zašto nisi jednako skeptičan i prema antivakserskim izvorima informacija?

Pa to je istina, nemas domaceg proizvodjaca, torlaka su uzeli nemci davni dana proveri jbt, batut lol

Sve vace koje imas su zapadne manje vise. Nemas koncept prijave nus pojava itd itd

Sve se svodi na to uveli smo zakon za istocnu evropu, kupovacete od nas, pravicemo razne uslove i pojacavacemo kalendar kako nam volja szo preporuka, jos ti dodjes ovde tvrdis da su to iste vace
Pa dal si normalan

Nemas odstetni fond nameces obavezu alo demokratija jevropaaa

Ako je to tako ko što ti pričaš, sami su donekle doprinijeli nepovjerenju kod ljudi. Nažalost antivakseri su zloupotrebili reakcije i zabrinutost ljudi, za širenje sopstvene propagande.

Činjenica je da se količina vakcina povećava. Što bi i meni kao roditelju išlo na kurac.
Mada opet, ne mislim da je to apriori loše, nego jednostavno imam donekle taj osjećaj nelagodnosti, da se neko toliko puta bocka, i taj osjećaj je prirodna reakcija.

S druge strane razum mi govori da je to vjerovatno ispravan pristup, jer se provodi širom svijeta, i u zemljama mnogo odgovornijim od naše. U skladu s tim, prilagođavam svoj stav tim novim trendovima.

Kad sam pominjao Torlak, nije tu poenta samo da li oni konkretno proizvode, bitno je i to da postoje kao institucija, i da tu nešto smrdi, vjerovatno bi neko istupio rekao bi nešto.

Koliko znam doktori uglavnom podržavaju vakcinaciju... Ima i među njima antivaksera, ali su u manjini.

I nisam siguran da se sve vakcine moraju kupovati po nekoj direktivi sa Zapada. Većina vjerovatno dolazi odatle, ali ne mora to ništa da znači loše.

Npr. moja majka se vakcinisala protiv korone, ruskom vakcinom, a ujak kineskom. Kad je moglo za koronu, vjerujem da i za druge stvari ima raznih proizvođača.

Ja se za koronu nisam vakcinisao... al jesam kao klinac za neke dječije bolesti, mada nemam pojma za šta tačno i kojim redoslijedom, jbga... to je bilo prije rata... nemam više nigdje te podatke...

Nemas odstetni fond nameces obavezu alo demokratija jevropaaa

Pa taj fond bi trebalo da postoji, tu se slažem.

osjećaj nelagodnosti, da se neko toliko puta bocka,

zato i su i napravljeni kokteli 5/6-1 da bude manje nelagode

Otidji do laba izmeri svoj vakcinalni potencijal na morbile u praksi, cisto da znas na cemu si. Mnogi se iznenade kad skontaju da nemaju ič antitela.

Za sad ziviš u uverenju da nema sanse da oboliš jer si primio vrv jednu ili dve doze davnih dana.

I onda ti tu Jovo prica o 95% pada u vodu direkt. Da bi dobio 95% krda morala bi celokupna populacija u istoj godini da se imunizuje ili nekom razumnom periodu

Ovako imas nekog pre tries dina kome je izlapeo vacinalni imunitet davnih dana....