Prijava

Kur na vlaški znači dupe, ironije li

Ahahah plidu be like: Mirsada, ti li si

Preseče me, kao bivšu da slušam

Još i to...

муњеш пула

Bugarin sam. Tuta.

Sad mi nešto palo na pamet opet u vezi ovoga.

Zanima me npr. šta vi mislite, da li tipičan hardkor liberal, npr. čitalac "Danasa" i Peščanika,
uopšte može da pojmi nekim dijelom svog mozga koji su to strahovi i porivi zbog kojih ljudi dolaze na litije, itd. OK, kapiram ja da oni kažu "ma to su zatucani, izmanipulisani primitivci", ali bez obzira na tu negativnu kvalifikaciju, da li im u nekom dijelu mozga bljesnu ideje kao npr:

- al jebi ga stvarno promovisanje LGBT ideja se kosi sa religijom
- al jebi ga stvarno porodica se u društvu devalvira, sad nebitno LGBT ili nešto drugo, čemu dodatno relativizanje nečega što je već srozano i ugroženo
- al jebi ga, ionako izumiremo, bijela kuga, ovo, ono, a LGBT relativizuje pol i rod, što statistički možda smanjuje šansu da ljudi mogu formirati porodice u kojima se rađaju djeca (jer transrodni su uglavnom neplodni)
- al jebi ga, gejeve i lezbejke ni do sad niko nije nešto posebno šikanirao ako su diskretni, a i dosad su imali uticaja u mnogim krugovima i imali su načina da se bore za svoja prava... zar moraju baš paradirat na sred ulice... takve se stvari kod nas ne bi dešavale da nije nametnuto od ovih i onih zapadnih organizacija... Oni koji su nas do juče bombardovali, danas nam drže lekciju, kakve stvari treba da budu normalne, i još nas time uslovljavaju

Isto tako, zanima me da li ovim desničarima, koji su zabrinuti za porodicu, i koji prisustvuju litijama i sl, da li im i u jednom trenutku bljesnu u njihovom mozgu ideje kao na primjer:

- pa nije neko kriv ako se rodi kao gej
- ja ako sam strejt, ne meže mene neko natjerat da budem gej
- i ti ljudi moraju imati neki normalan život, šta se postiže time što izopštiš čitavu grupu?
- jel bolje da neko dijete bude beskućnik čitav život i da se potuca po domovima, ili da ga usvoji neki gej par?
- i Isus je rekao "ko je bez grijeha, nek baci prvi kamen" - šta ja postižem time što ću nekoga napadati, šikanirati, progoniti... "Nemoj osuđivati, da ti se ne bi sudilo" (Ili kako budeš sudio, tako će se i tebi suditi)... To sve isto piše u Bibliji

Zanima me da li su te dve strane uopšte svjesne druge strane medalje, ili te misli uopšte ne postoje u njihovom mozgu... ili ih možda potiskuju? Kontam ako bi se osvjestila ta kompletna slika, možda bi bilo više razumijevanja među ljudima.

I još jedna misao, dal se javlja desničarima?

Ako je nekome to što se rodio kao muško ili žensko, noćna mora, i dovodi ga do teške depresije, i čitav mu život sjebava, ko sam ja da mu zabranjujem da nešto uradi po tom pitanju, i da kažem, moraš se ponašati u skladu s onim što ti je u gaćama, ne smiješ iskakati iz nekih utvđenih šablona...

sve ovo lepo, ali te ideje se ne javljaju zato sto je u potsvesti strejt ultra levicara:

moram da budem kul, progresivan, nisam kao roditelji, nisam, PEDERI!, gej nisu oni krivi sto su PEDERI!, ne ne, ne verujem u boga, izvini boze, ne ne verujem, jebe mi se, moram da budem kul, moram, moram, nisam sa sela, nisam, ja sam urban...

a u potsvesti ultra descnicara od gej progonitelja vrste

mrzim pedere, mrzim pedere, mrzim pedere, onaj san sto sam imao, to nije stvarno, mrzim pedere, pitam se kako izgleda kad te jebu u dupe, NE! mrzim pedere, gadno mi je to, seti se kako si bio srecan kad si kao mali nosio haljinu i gurao prst u dupe, NE, TO SE NIJE DESILO, mrzim pedere...

tim ljudima ne ostaje mnogo mentalnog prostora da razmisljaju otprilike.

mnogo moras da potisnes nesto da bi bio toliko apsolutan, samim tim je nemoguce da generises svesno suprotnu misao od onoga sto ti izaziva toliko potsvesno gadjenje prema samom sebi.

E celte, svaka čast, baš si im dao dobru dijagnozu i jednima i drugima, valjao sam se dok sam čitao tvoj uvid u njihovu podsvijest! :)

Čitale se knjige izgleda

Znači ispade da su ljevičari latentni vjernici i homofobi,
a homofobi latentni gejevi.

Ovo za latentne gejeve je stara hipoteza, u kojoj možda ima istine, ali ovo za latentne vjernike i homofobe, to mi je prilično interesantan uvid.

I slažem se s tim.

Mislim da je dosta hardkor ateista koji su uložili silnu energiju u promociju ateizma, u suštini krenulo iz pozicije nekog ko je vjerovao i kome je religija vjerovatno izazivala neki stres, pa su onda tražili način da je opovrgnu i da onda to i drugima nameću.

Ovo mi je legendardna rečenica:

ne verujem u boga, izvini boze, ne ne verujem

Ateista kojem religija izaziva stres je debilko, šta ima te stresiraju fejk priče za malu decu. Jedini razlog za ne toliko stres koliko bes oko toga je ubeđenost vernika da su oni neki kurac i da su popili svu pamet sveta, to mi neverovatno mnogo ide na kurac.