Prijava

Mr no slazes li se ti odgovori mi sto bi reka dzej

Pa turke je mozda vise unazadio poraz kod angore nego kosovo, jer su posle kosova npr pobedili kod nikopolja 1396 hm? Doduse izgubili su od vlaha 1395 jer je shmokljin djed bio fakat nabrijan tih dana

Ikona tj slika hrista sa macem je sve sto treba da znate o tzv hriscanstvu, vise imaju slicnosti sa platonovim ucenjima nego njegovim, sve naopako

Jerotić na jednom mestu tvrdi da je tek oko 7-9% homoseksualaca takvim rodjeno, ostali su pokupili kojekakve traume iz ranog detinjstva i odrazile su se, izmedju ostalog, na jedan od ovih načina. Kaže i da su dosta hom. uspešno izlečili, u čemu naravno nisu usamljeni jer masa lgbt pripadnika se vratila na pravi (čitaj strejt, skeč haha) put. Stav pokreta danas otpr. je IMA

DA ME PRIHVATI, POŠTUJE I VOLI OVAKVOG KAKAV JESAM SVE I SVI BRE IL VAS NEĆE BITI.

Ma jok bre samo hoću da ilustrujem da nije hrišćanstvo samo Biblija nego i 2000 godina posle toga, svašta se pisalo tu i raznih interpretacija ima.

Daj bre Miščrno pa nije te freske radio Hrist i apostoli već ljudi 11 vekova posle lol. Znaš li koliko je 11 vekova bro?

E da kad smo kod tih dveiljade godina, postoji jedna jako zanimljiva rečenica da je jedini hrišćanin ikada bio - Hrist. Svašta se zidalo, propovedalo, radilo...Ali NZ ostaje nepromenjen. To je Hrišćanstvo, ostalo je protokolarnost i politika.

Pa turke je mozda vise unazadio poraz kod angore nego kosovo, jer su posle kosova npr pobedili kod nikopolja 1396 hm? Doduse izgubili su od vlaha 1395 jer je shmokljin djed bio fakat nabrijan tih dana

Sjebala ih ANgora, ali nije bilo snage da se nogodupiraju iz Evrope tada. Lazarevići i Brankovići se dobrano poklali odma posle GOT style.

Imali su veći manpower pool od svih pojedinačno, a možda i skupa, lako su se oporavljali od poraza. Hrišćani s druge strane...jedna skupa bitka i GG, postaješ vazal.

Ubio ih je Hunjadi pod Beogradom 1456. ko majka malo dete, pa su opet uzeli Bosnu posle toga.

E da kad smo kod tih dveiljade godina, postoji jedna jako zanimljiva rečenica da je jedini hrišćanin ikada bio - Hrist. Svašta se zidalo, propovedalo, radilo...Ali NZ ostaje nepromenjen. To je Hrišćanstvo, ostalo je protokolarnost i politika.

Copium

Pa i taj NZ su napisali bar 100 godina kasnije, ajde da ne jedem govna napamet, vratio sam knjigu u bblioteku. Al to je 1-2 vek najranije it jedno jevanđelje, a neka su mlađa, plus su neka odbačena kao nepodobna i dans izgubljena...
Do tad bila usmena tradicija, a svi znamo da ona uopšte nije podložna promenama i evoluiranju...

To šta je Hrist stvarno pričao niko ne zna. Ko i za Sokrta, nego znamo šta je ostavio o njemu No1 fanboy Platon

To to, tnx za sharing, taj neki rad

Ubio ih je Hunjadi pod Beogradom 1456. ko majka malo dete, pa su opet uzeli Bosnu posle toga

Setim se uvek onog natpisa na kalemegdanu, legendary

Najveca greska hriscanstva je sto je ikada dozvolilo crtanje isusa. Trebalo je to zabraniti, nek crtaju neke manje vazne likove ali dzizus bro on ostaje svetinja jbg

O ne neko je nacrtao čoveka koji je postojao, mislim da mora rafal da radi

Pa jedna od 10 zapovesti je ne pravi sebi lik ne klanjaj mu se niti sluzi ali zato je to bilo i ostace tzv hriscanstvo, osim samog imena vrlo malo imaju slicnosti sa hristom i njegovim ucenjem, islam tu ispao chad, nema u dzamijama slika i gotovo ni alaha ni proroka i poz

Edit

Ne nema crtanja nikog ni ovih sporednih uloga ni statista, slika isusa sa macem je ekvivalent isusa sa ak47 its same picture meme

Boli me kurac za gejeve nek rade sta hoce samo da ih ne gledam u akciji ko Melkor.

plus su neka odbačena kao nepodobna i dans izgubljena...

Aha, od oko 80+ izabrano je njih 4. Meni je od apokrifnih najzanimljivije bilo mislim jevandjelje po Tomi, čija autentičnost ipak nije proverljiva. Kako god, na pergamentima na kojima su jevandjelja ispisana (autentična) tekstovi se potpuno podudaraju sa onima koje imaš i danas (zavisno od prevoda naravno; nas to doduše ne kači puno ali Engleze recimo kači itekako). Kako god, suština ostaje ista. Hrišćanstvo moraš da pokušaš da živiš da bi ga razumeo, kao uostalom i sve drugo.

O ne neko je nacrtao čoveka koji je postojao, mislim da mora rafal da radi

Zapravo Šmo, ne postoji apsolutno ni jedan detalj o Hristovom fizičkom izgledu; predstava koju danas uglavnom imamo može biti dakako vrlo opasna, recimo zbog ovakvih stvari https://www.youtube.com/watch?v=C4vHv3zys6E&ab_channel=Thecontroversy7

Najbolja pretpostavka na osnovu skeletona ljudi tog perioda u tom delu sveta je da je izgledao otprilike ovako https://ichef.bbci.co.uk/news/976/cpsprodpb/461A/production/_87264971_jesus_bbc.jpg Ništa od ovoga što predstavljate kao strašno i opasno nije strašno i opasno za normalne ljude, samo za retarde jeste.

Neka svako radi sta hoce sa sobom dok ne dira druge sta je tu toliko tesko skapirati.