Prijava

Zanima me već nekih 7-8 godina, koliki je potencial neoliberalizma da preraste u totalni liberalizam i - fašizam? Svašta sad imamo, vouk pokret, kensel kulturu itd. Praktično, lgbt pokret je preuzeo maltene sve karakteristike naci pokreta iz tridesetih i rimokatoličke crkve na vrhuncu njene moći - pored mašinerije parola, simbola, zastava, uniformi...Ideologija se zasniva na praktično istim stvarima - napadnuti smo i ugroženi, mi poznajemo istinu, ideologija, mitologija...Sve je tu. Istina ne spaljuju na lomači niti zatvaraju u gasne komore, no protivnici (zapravo ljudi koji dovode u pitanje ispravnost i metode) bivaju demonizovani i stigmatizovani kao zaostali i staromodni trogloditi, socijalno izopšteni, moraju da daju neka ponižavajuća izvinjenja u koja ni sami ne veruju, ostaju bez posla itd. Praktično, prolaze kroz torturu, nasilje i fašizam. Pokret se dakako ne sme preispitivati i vrlo je aresivan.

Generalno kao čovek koji posmatra sa strane i kog propaganda i ideologije naročito zanimaju, fascinira me kako se fašizam preobukao u svilu i koristi se pravom i slobodom. Vatikan je imao dogmu (i još koješta naravno), naci su sebi izmislili Jevreje itd. No čini mi se da je svrha lgbt pokreta moć koju pruža, i keš naravno, a dobrobit nekakvih pojedinaca je važna koliko je papu zanimalo da li će neki tamo ubogi Afrikanci slaviti Uskrs, i kao što je hiću i gebelsa zaista zanimao lebensraum nekakvog Hansa iz Utrehta.

potencijal je mali, jer jednostavno velikom vecinom, oni koji ga podrzavaju nisu od vrste koja ce pravdu donositi silom, te to zadnje gde treba duzmes da ubijas i gines za ideale nece da se desi.

dakle nece da bude u obliku u kom zamisljas, koji zamisljas iz iskustva.

mozda bude u nekom drugom. mozda je ovo taj drugi oblik. videcemo.

mozda i izazove revoluciju konzervativaca pa postanu zrtve na kraju.

nije to toliko pitanje gladi ili blagostanja da bi imalo tolikog efekta koliko nam trenutno zauzima paznju.

utreht je u holandiji btw, nije u nemackoj.

Kada cultist warlock klasa NPCeva počne da plaća porez i malo manje krši ustav, ne izopštava nepodobne i blagom rukom ne miluje vlasti koje nas prcaju već decenijama, svi ćemo mi biti malo manje gej i imaće rezona ta zabrinutost o lgbt sektašenju

Dok smo naguženi ovako od strane realnih “fašista” više smisla ima solidarisati, topli moj brate

te to zadnje gde treba duzmes da ubijas i gines za ideale nece da se desi.

Pa niti treba, niti može uopšte da se desi, moglo bi u možda 14. veku. Dovoljno je da moraš da aminuješ nešto sa čim se ne slažeš u strahu od kojekakvih sankcija, to je već velika moć. Čemu bre kampovi i krv, to je prevazidjeno.

Tipujem da u lgbt pokretu (na pozicijama) ima gomila nelgbt ljudi, kao uostalom što ima sveštenika i vladika koji su ateisti. Kao što su udbaši postajali popovi a ustaše partizani, verujem da masa ljudi upada u lgbt pokret i sedi tamo gde ima koristi, moći i para. Svrha moći je moć, i ona je nezasita, to valda znamo. Ovo ne može da se zaustavi, pre svega jer nema konačan cilj niti program - slobode i načela se smišljaju u hodu. U suštini, od devedes treće kada je (mislim) homoseksualnost destigmatizovana kao poremećaj i bolest, za evo tries godina, koliko je bilo potrebno da udje u udžbenike, postane must know and love stvar + klinci sa 14 godina kreću već u misiju promene pola - moramo priznati da je pokret prešao baš dug put i postigao vrtoglavo mnogo.

Pa niti treba, niti može uopšte da se desi, moglo bi u možda 14. veku. Dovoljno je da moraš da aminuješ nešto sa čim se ne slažeš u strahu od kojekakvih sankcija, to je već velika moć. Čemu bre kampovi i krv, to je prevazidjeno.

pa dobro onda melkor jbg, daj malo stavi stvari u perspektivu. jel te ugrozavaju i pitanje je stani-pani nece ovo da izadje na dobro ili je vise "pa mrrrsko mi", "to nikad nije bilo tako", "ja bi im svasta reko al ne mogu" itditd?

aminujemo mi svasta sa cim se ne slazemo u strahu i od realnih a ne nekih imaginarnih sankcija, nego si normalizovao to.

ono, totalno ne ulazim u to jel dobro ili nije, ali pitas da li je pretnja kao fasizam a ja kazem da nije. drugacija je, ako ti je pretnja.

Drugačija je represija, ali je poenta ista - ko god nam se suprotstavi biće zgažen. Ugasićemo mu tviter i fejsbuk, ostaće bez posla, moraće kod socijalnog radnika na razgovore, oduzećemo mu dete jer ga ograničava itd. Jednom rečju - bićeš prevaspitan, i postoji dogma koja se ne sme dovoditi u pitanje, niti na čiji se račun smeju zbijati šale (videti kako su prošli stendap komičari po Americi jer su se sprdali sa trandžama). Praktično, ukinuta ti je sloboda govora. Preda mnom, ako sam ti kolega na poslu, moraš da izigravaš nekakvu šimpanzu, jer zamisli da pomeneš nešto neprikladno pa da ti napravimo pakao na poslu. Nema ponavljam lomača i gulaga, ali je doktrina potpuno ista - bićeš kenselovan na svakom koraku i ćao.

Mislim pazi ovo jbt, ovo je realnost bukvalno https://nationalpost.com/news/b-c-father-arrested-held-in-jail-for-repeatedly-violating-court-orders-over-childs-gender-transition-therapy

Ovde imaš sve - pranje mozga, oduzimanje deteta, zatvaranje, prevaspitavanje...Fašizam parekselans.

fašizam je počeo slab, pa je ojačao, postao nenormalno jak, onda crko nakon određenog vremena, nastavio da postoji još samo na nekim mestima, pa kasnije i tu crko. tako će abd i ovaj fašizam da krepa, ali kada, to je pitanje. vidim već su zabranili trandžama da se takmiče u plivanju protiv žena, što mi čak daje nešto malo nade.

ja i dalje mislim da ti brkas realne i imaginarne pretnje.

imaginarne pretnje su tvoje reakcije na svet oko tebe koji se menja, hteo to ti ili ne. uvek bilo. ne pritiskaju te da budes deo toga, ali te polagano cine nesposobnim i nepotrebnim za taj novi svet, sto dozivljavas kao pretnju. staris i umreces u nepredvidivom svetu za koji si nespreman i to te plasi. umreces, da.

danas zivimo sa idejom da smo svi jednaki. pre nije bilo tako, i belci u americi su to shvatili kao ogromnu pretnju, isto ovako.

al svet se menja. i sto si matoriji, sto ti glava postaje kruca to je i pretnja veca.

realna pretnja je sa druge strane poprilicno realna za tvoju dobrobit.

i da se razumemo, ni ja kao i vi nisam srecan sa svim sto izlazi trenutno kao liberalni mejnstrim, ne branim ideju nego pricam o tome kolika je to pretnja meni i tebi.
i da nije ni prici fasizmu. mozda bude, necu da budem iskljuciv, ali mi ne lici na to. ne mozes sad odjednom vecinu da progejis da krenu da ugnjetavaju sad tu neku hetero manjinu.

a i ako dodje to toga da vas gejevi i zene tuku, vas hetero-machoe, zasluzili ste da budete biveni.

trenutno, u srbiji, je vrlo ocigledno na cijoj je strani realna sila. a i na drugim mestima.

ocu kazem, ne izigravaj zrtvu, posto to nisi. tvoj stav je stav vecine i ti odredjujes kolika prava ces kome da das u ovom pitanju.

ono sto te plasi je sto ti se smanjuje ta vecina, i to je tvoja pretnja, a za to procitaj opet ovaj post o realnim i imaginarnim pretnjama zbog sopstvene starosti i straha od besmislenosti.

ako, i samo ako, ta vecina onda resi da ti debelo skrati neka prava na zivot sa idejama te vecine zato sto si u manjini, mozes da pricas kako si zrtva, ali za sad mi ne lici da ce da te jure da ti seku tu pisicu.

mozda, ali mi ne lici.

fašizam je počeo slab, pa je ojačao, postao nenormalno jak, onda crko nakon određenog vremena, nastavio da postoji još samo na nekim mestima, pa kasnije i tu crko. tako će abd i ovaj fašizam da krepa, ali kada, to je pitanje. vidim već su zabranili trandžama da se takmiče u plivanju protiv žena, što mi čak daje nešto malo nade.

mora se izbalansiraju stvari jbg.

sta si ovo isceltovao celte lol