Olimpijske igre Parizer 2024god

  1. Pravda za kviz poteru i onaj na hepiju sto ide vucela reaguj

  2. Uzgred, Potera je polunamešten kviz, nego čisto kao primer.

  3. Ma dobro sad, real ovo sto se daje je smesno u odnosu na sta se krade. Dodje kao sitnis

    Za 200k mos kupis osrednji stan ili jednoiposoban u bg na vodi. Ostane ti za jedno ozbiljnije letovanje i auto do 10k.

  4. Kviz znanje je posebna vrsta znanja i po meni ne zaslužuje da bude (mnogo) nagradjivano. Jednostavno su u pitanju ljudi koji su u stanju da u glavu strpaju gomilu (bespotrebnih) podataka. Svaka igra gde treba malo da se uključi mozak nailazi na kočnicu kod njih. Čast izuzecima koji su inteligentni ljudi sa dovoljnom količinom podataka da pobede u kvizu.

    Ali recimo ovi klinci što osvojiše silne neke medalje na olimpijadama iz matematike i fizike, zaista zaslužuju dobru kintu. Ako ni za šta drugo, onda da ih kako-tako motivišeš da ostanu u zemlji. A ako reše da piče preko, nek im je sa srećom i nek' vrate kintu.
    Čitam sad kad su se vratili matematičari iz Londona, jedan od njih ostao tamo da ugovori uslove oko ostanka na nekom njihovom koledžu. I treba da ode kad ga ovde cene koliko i prodavca na trafici.

  5. Jednostavno su u pitanju ljudi koji su u stanju da u glavu strpaju gomilu (bespotrebnih) podataka.

    Pa zar i to nije posebna "veština"? Ne može ni to svako, isto kao što ne može svako da trči 100 m ispod 10 sekundi ma koliko trenirao.

  6. haha pravda za

    K V I Z
    V
    I
    Z

  7. Prosveta se slabo placa isto smolemane prijavi

  8. Pretjerujete, uzeli zlatnu medalju iz pucanja iz pištolja na vodu lol i dobice 200k, sta ocete vise i vi i oni

  9. Ovdje nema 3 covjeka koja su jos uvijek zaradila 200k eura a ovo dvoje anonimusa ce to dobiti odjednom.. i kažu malo im

    A što se potjere i MILIONERA tiče, kad vidiš Hrvatski nagradni FOND, dođe ti da se ne prijaviš nikad.

    Totalni obrt je penzionerski kviz al tamo isto dolaziš u više navrata da bi odnio fazon hiljadu eura..

  10. haha pravda za

    K V I Z
    V
    I
    Z

    Pravda za takmičare u kvizu.
    Recimo, ukupna nagrada za finaliste (ujedno i za sve učesnike, pošto oni koji ranije ispadnu dobijaju samo knjige od sponzora) u jednom ciklusu Slagalice, ubedljivo najgledanije emisije na svim televizijama na prostoru bivše SFRJ, je 450.000 dinara ili oko 3.800 evra.
    E, tu sumu RTS uzme za tačno jedan minut reklama ispred Slagalice (15 sekundi reklame košta preko 1000 evra). Računajte da reklamni blok traje od 3 do 5 minuta pa pomnožite to sa 30 dana koliko traje jedan ciklus i izračunajte kakve mrvice od tog ogromnog kolača dobijaju takmičari bez kojih te emisije ne bi bilo.
    Plus što se dodatno plaća pominjanje sponzora u odjavnoj špici i kajronima.

  11. kayran bio zajeban boss fight u wičera dvojku brate dok sam skapirao da treba postavljam yrden tamo gde mu padaju pipci idi begaj

  12. Znaci ovi u kvizovima sluze za popunjavanje programa, egzibicionisti cisti

  13. Pa pazi Bulg, takmičarima ako se ne svidja fond nagrada, ne mora ni da se takmiče. Ili neka idu u Milijunaša ako misle da znaju da i tamo uzmu kintu.
    Ko uopšte ide u kvizove? Idu klinci željni testiranja svog znanja, idu razni profesori koji misle da znaju, idu besposleni ljudi (koji možda i najviše znaju jer imaju dosta vremena da čitaju i prate dešavanja u svetu) i imaš te 'kvizomane' koji ni za šta drugo nisu sposobni nego da u glavu strpaju ogromnu količinu podataka.
    Da, jeste i to veština, ali ja ipak pre biram mozak (procesor) nego skladište podataka (externi hard).
    Posebno su iritantni oni likovi koji nipodaštavaju protivnike (dvoje od te sorte su postali tragači u Poteri) i misle da su uhvatili Boga za muda.

  14. Ovo pepsijevo be like “reci mi da ne volis da ucis i citas bez da mi kazes da ne volis da ucis i citas”

    Otkad je to bogohulno gomilati informacije u glavi umjesto mozak koristiti za nešto “korisnije”?

    Dean Kotiga npr uzima ogroman honorar za to “gomilanje bespotrebnih informacija” ali možda bi trebao da bude profesor matematike u osnovnoj za 5x manju cifru ili bi trebao da uči PrOgrAmiRanjE

  15. zašto sve mora da bude gledano kroz tu materijalističku prizmu upropasti nas taj kapitalizam ehh

    inače potpuno se slažem sa pepsija, primetili ste i sami kako se često vrte jedne te iste glave po tim kvizovima, to su ti ljudi što idu i na pab kvizove, to je maltene sad postala neka vrsta karijere
    i kad stalno ideš na ta sranja i stalno se ponavljaju neka pitanja naravno da ćeš imati prednost u odnosu na nekog ko je debitant/potpuni amater
    uuu jaka muda trista osamdes devet puta si bio na PaB KviZ i tries devet puta ti je bilo pitanje koji je glavni grad madagaskara pa si ti sad kao nešto "pametan"

  16. Pa na žalost, vrednosti u svetu su prilično poremećene, pogotovo kod nas. Uzima honorar i Milan Tarot pa ne znači da čini nešto korisno za društvo u celini.
    Taj profesor, koji zna, i koji može da prenese znanje deci, i treba da dobije dobru platu, ali kad te neko s vrha klepi po glavi kad god pokušaš da razlučiš ono što vredi od onog što ne vredi, nije ni čudo što ti profesori beže, na njihovo mesto dolaze profesori koje boli tuki za išta drugo osim za tu mizernu platu, i onda neki tamo prodavač magle (pune glave bespotrebnih informacija) bude zvezda vodilja mladima.

    Nije problem gomilanje informacija. Onaj ko to može i pritom ume da procesuira to u nešto još kvalitetnije je neko ko treba da bude idol ljudima. Meni smetaju oni koji imaju tu količinu podataka i bukvalno ne znaju šta će s tim. Zato im kvizovi dodju kao logični izbor za mesto kurčenja

  17. Koncept Milijunaša je mogućnost da neko svojim “bespotrebnim” znanjem stekne jako dobru cifru (250k eura čini mi se), za tu cifru treba da radiš 25 godina u prosvjeti, da trpis maltretiranje roditelja bogate djece koji štele ocjene mezimcima, da trpiš nepravdu kolega i nadredenih, da te djeca gađaju parčem balavog papirića iz slamke dok pišeš na tabli i sve to da bi neko reko kako se baviš plemenitim poslom (što se slažem)

    Nisu oni krivi što su ta plemenitija zanimanja od ucitelja do njegovateljice na gerijatriji toliko srozana društveno da te čak i roditelj odgovara od namjere da upišeš nešto “da sutra predaješ u školi” ili “da pereš starcima dupe”, ti lovci su najbolji u onome što mi od pamtivijeka cijenimo najviše, u razonodi i zabavi

  18. Većina onih koji mogu da gomilaju "bespotrebne informacije" u glavi su i prilično inteligentni ljudi. Znam to jer poznajem veliki broj tih kvizomana. Naravno, ima i onih kojima je mozak bukvalno "skladište podataka", ali to je vrlo mali procenat.

    Autor sijalica sa Vukajlije (koga nažalost ne znam lično) je pravi primer da dobra memorija i inteligencija najčešće idu u paru.

  19. Jesi li pročitao članak, hezno?

    ne

    Uostalom, svaka budala može da navežba pucanje ako počne na vreme da trenira i da negde na nekom nebitnom EP uzme bronzu i "zasluži" nacionalnu penziju.

    pa ok što ne uradiš to onda. tako sam i ja ranije razmišljao, aa ova crna gora nije fer svi zarađuju na foru jedino ja radim!! i onda sam shvatio čekaj jebote, pa nisam toliko glup, valjda i ja mogu da nađem foru. i našao sam. i sad kuliram :)

  20. Biće OI disciplina pub kviz za par ciklusa, ritmičko nabijanje na dildo, mukbang singlovi i u paru, i trans trance dance

    Što bi reko renton boj sto godina od sad neće više biti muškaraca i žena, samo dvoprstih drkača kurca

"Vukajlija - Najbolji izum još od toalet papira !!"

Abraxus | 29. Januar 2007.