Evropsko Prvenstvo u Fudbalu NEMAČKA 2024

  1. Nije klasik faul i prekrsaj za penal jedno te isto.

    Bukv moras vise parametara ubacis u jednacinu. Recimo u ovom slucaju da svakako ne bi bio go, da nije bila namera da se faulira nego je igrac isao na loptu, da je 1/2 jevropskog prvenctva

    I jos da je sudija svirao penal pa ajde nego mu javili iz vara e alo dodji vamo mejmune da ti kazemo sta da uradis posto nisi video dobro.

  2. Ako ništa makar bi Hari Kejn s titulom konačno razbio kletvu i vratio se Bajernu i gaženju nejači za koju navijaju likovi poput Šmolea

  3. A kace vec tako ide u detalje mogla se i ruka svirati bez problena

  4. uvatiš ti likove poput mene za kurac folksdojčeru urokani

    nebitna je namjera kad dođe do FAULA. Nije to slučajno kretanje ruke kao kod Sake ono što cara zamjera, nego namjera da se blokira šut pod cijenu faula. I taj faul se desio.

    ja ne znam dal sam ja mandeloefektovan ili sam nekom autosugestijom ubedio sebe ali ja se sećam kad sam pre bio mali da je visoko podignuta noga iliti opasna igra rezultirala indirektnim udarcem, nevezano za to da li se prekršaj desio van ili unutar šesnaesterca i nevezano za to da li je bilo kontakta između dva igrača

  5. Bilo pa prošlo, kroos trebo da dobije drugi žuti već u 20 minutu, uefa mafija bila, ostala i biće

  6. Real sta je sa indirektom to vise niko ne svira izgubio status ko pluton

  7. uh kakav umili zvuk kmecanja dopire do sinjega mora

    svaka strana po par bisera, ovde je favorit

    Nije klasik faul i prekrsaj za penal jedno te isto.

    Bukv moras vise parametara ubacis u jednacinu

    da brate moras da ubacis jedan bitan parametar koji se zove MOZAK, faul u 16m je penal po pravilma sad sto bi ti da razvodnjavas pricu i strawmanujes u ocajanju je nesto drugo ali je lepo cuti kako cvilite

    THERE WILL BE NO ORANGE IN BERLIN OOOO NO ORANGE IN BERLIN

  8. Ma to niko ne spori da uefa ima kriticne odluke i da sudije mogu biti smradovi ali jbg nekad padne ovako nekad onako, da se sad nekom jasno namjesta nesto, sumnjam. Svi ga puše kako kad.

  9. Cuj sad ovog skauza, da evo objasni kako je isti kriterijum u 16m i van 16m evo cekam

  10. Da ne pricamo da je kontakt bio nakon upucenog suta to vrv nema nikakve veze

  11. In football (soccer), the basic criteria for what constitutes a foul are the same whether the foul occurs inside or outside the penalty box. These criteria are outlined in the Laws of the Game, specifically Law 12 - Fouls and Misconduct

    sta ti gledas +40 god boze uzeo si homeru oci onakome pjesniku a darovao si ih ovom kmejmunu sto lose mimove pravi

    niko ne prica o ovom penalu ne smaraj

  12. DA TI NE ZOVEM PLIDUA SAD XD

  13. nevezano za to da li je bilo kontakta između dva igrača

    Ako postoji kontakt, onda je slobodan udarac, ako je samo opasna igra bez kontakta - onda je indirektan udarac (koji se zaista retko sudi u zadnje vreme).
    U konkretnom slučaju je bio čist penal jer je đonom glupi Dumfris udario Kejna. I Holanđani mogu da se ljute samo na njega. Inače, isti taj je kriv i za gol Turaka u četvrtfinalu jer je ostao u svom petercu dok su njegovi saigrači pravili ofsajd-zamku. Retko neinteligentan igrač.

    Šta sad - kad udariš loptu, posle toga protivnički igrač može da ti slomi nogu? Penali se dosuđuju i ako napraviš faul u svom šesnaestercu a lopta je na potpuno drugoj strani terena. Tako da, iako mi teško pada što su Englezi u finalu, ono jeste bio penal.
    Za Saku i njegovo igranje rukom nisam dobro video.

    Prvi put, otkad znam za sebe, navijam za Špance u nekom finalu .

  14. moras da ubacis u jednacinu parametre pre sveghaha

  15. Šta sad - kad udariš loptu, posle toga protivnički igrač može da ti slomi nogu?

    Daj bre o čemu pričamo, zakačio ga malo, više Kejn njega napucao tom desnom nogom u đon, tako jako da je minut kasnije šutao penal lol. Penala nije videlo, naravno, kad si zadnji put video a bilo ko svira penal za tako nešto. Holandija vodila 1:0 i igrali dobro, imali dobre šanse da im zabodu još jedan do kraja poluvremena. Saka igrao rukom pre toga, no nebitna ta situacija cela - kasnije je Felix bio gola kurčina, oštetio je Oranje u desetak situacija.

  16. Da se ne lažemo ja gledao na Englezima, prvo, niko od komentatora u studiju nije tvrdio da je penal, čak ni kad je ovaj svirao, posle se na neke faulove i prekide ljudi bukvalno smejali, sramota i njih bilo da nešto kažu. Onaj veseli Mark Goldbridž u fazonu - dobro nije bio penal i gura nas sudija, al bolje je za fudbal da mi igramo finale umesto Holanđana, biće neizvesnije haha

  17. U konkretnom slučaju je bio čist penal jer je đonom glupi Dumfris udario Kejna.

    ja ne sporim da je došlo do kontakta samo kažem da je moglo da ode i na drugu stranu, Kejn je bio inicijator kontakta, njegova noga je bila u pokretu i inicirala ga u većem intenzitetu nego Damfrisova

    što mu na kraju dođe na isto jbg, mož se svira a i ne mora, indirektan udarac bi ja mislim bio solomonsko rešenje ali previše je gladak mozak ovih sudija za tako jedan galaxy brain potez

  18. Prvo, celo prvenstvo navijam protiv Engleza i voleo bih da su ispali još od Slovaka. Dakle, ni najmanje navijački ne gledam na situaciju.

    više Kejn njega napucao tom desnom nogom u đon

    Drugo, evo, pregledao sam sad još desetak puta snimak i ne udara Kejn, već Dumfris udara đonom Kejna, što je u svakoj situaciji prekršaj za žuti karton, a ako je u šesnaestercu, onda je penal.
    E sad, što "stručnjak" Nedić kaže drugačije - ko još njega ozbiljno doživljava?!

  19. nisam znao da je masni bio protiv penala, onaj na areni, onaj Santrač, predsednik sudijske komisije FSS je ja mislim podržao odluku naciste

    common Nedić W

  20. Nedić ume samo da se groteskno dere.

"Osimi velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda."

Politika | 31. Januar 2011.