ChatGPT

  1. Dok je Golfa nek ga duva struyyaaa eventualno neki GTE

  2. Peugeot 307 iz 2001. je moja Golf dvica. :D

  3. Samo golfa strujomira

  4. Haha na more na neki poluOTOK s golfom strujomirom, to je pliduov san

  5. E Cara, pogledao sam ono što si rekao za natrijum jonske baterije. Zaista me čudi zašto se to više ne gura. Natrijuma ima koliko oćeš, gdje oćeš i jeftin je. U suštini ima skoro iste hemijske osobine kao litijum, zato što su oba iz prve grupe periodnog sistema.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Sodium-ion_battery

  6. De ces pliduu esi realan znas ti sta voda moze napravi bateriji, so u vazduhu moze utice na kapacitet baterije nemoj da rizikujes prijatelju. Samo klasik fosilna limenka ljubi brat haha

  7. Jovo kako cera ovaj pezo (pitam zbog henzoa)

  8. Dobro, sve OK.

    Jedino me nervira što se olabavila ručica za žmigavac, pa se nekad pali sam od sebe, onda ga moram gasiti.

  9. Prvi put cujem za takav feler :)

  10. Da ovo za natrijum, ima jos nekih varijanti 5-6 alternativa litijumu tako da na sve ovo skupa vucela je bas ozbiljan idiot sto ulazi u ovo

  11. čuo sam za ja te felere to su krivi rokeFELERI, francuzi sranje

  12. džaba ima alternativa litijumu ako su se ovi već dovatili lobija

  13. Dovatili se kurca, sta zapad kaze ima da se radi nisu nas dzaba bombardovali

    Dao bi im sloba kurca (nego bi lepo prodo i podelio sa bratijom a radnici bi imali obezbedjeno letovanje u odmaralistima svima dobro)

  14. Tihomir Levajac, čuveni banjalučki gimnazijski profesor, svojevremeno je učenicima na pismenom zadatku zadao temu "Visok prozor, ja ga ponižavam". Sad sam ja istu temu zadao ChatGPT-u. Ovo je odgovor

    Naravno, evo predloga za pismeni sastav na temu "Visok prozor, ja ga ponižavam":

    ---

    Visok prozor, ja ga ponižavam

    Visoki prozor, smešten u uglu mog stana, predstavlja tihi svedok svakodnevnog života. Sa svojim dugačkim, uskim okvirom, i staklenim površinama koje se protežu od poda do plafona, on je izvor svetlosti i ponekad i svetionik u maglovitim danima. Ali, dok je za mnoge visoki prozor simbol slobode i prostranosti, za mene je on često predmet osećaja inferiornosti i poniženja.

    Svako jutro, kad se probudim, prvi pogled usmerim prema tom visokom prozoru. Zrači svetlost, ali i nešto što se ne može tako lako opisati – osećaj pritiska. Prozor izgleda kao da izaziva svoje okolnosti, kao da se smeška u svojoj visini, kao da ne prepoznaje ograničenja prostora i udobnosti. On me podseća na svoja pravila: svetlost ulazi, ali samo onoliko koliko je meni dopušteno.

    Osećanje poniženja dolazi iz njegove nepopustljivosti. Njegova visina me podseća na razliku između onoga što želim i onoga što imam. Kada pokušam da vidim van svog stana, svet se čini kao da je izvan mog doma, izvan mog dosega. Prozor se ponaša kao da je uveren da je iznad svih tih malih briga i sitnih svakodnevnih frustracija koje sam doživljavao.

    I dok on donosi svetlost u moj dom, ta svetlost ponekad samo naglašava tamu u kojoj se osećam. Prozor je izvor svetlosti, ali i stvoritelj senki. Svaka senka koju baca je podsećanje na to koliko sam mali naspram njegovih grandioznih dimenzija. Zatim dolazi trenutak kad sam primoran da se suočim sa vlastitim osećajem nesavršenosti – previše sam usmeren na ono što ne mogu da dostignem, nego na ono što već imam.

    Ali, u toj visini i tom grandiozitetu, postoji i lekcija. Možda je prozor simbol ne samo onoga što je izvan mene, već i onoga što je unutar mene. Njegovo prisustvo me stalno podseća na to koliko treba da cenim male trenutke i male pobede. Možda ponižavanje prozora nije ništa drugo nego neprepoznavanje njegove uloge u mom životu. On možda nije samo simbol nečega što ne mogu da postignem, već i podsećanje na sve ono što već imam – pogled na svet, svetlost koja dolazi, i neprestance podsećanje na to da treba da budem zahvalan za sve što mi život nudi, bez obzira na visinu i veličinu.

    Dakle, iako visoki prozor možda ponekad izaziva osećaj poniženja, ujedno je i podsećanje na važnost prihvatanja i cenjenja onoga što imam. Kroz njegove visoke dimenzije i prozračne površine, uče me kako da se nosim sa svojim osećanjima i kako da prepoznam vrednost u svakodnevnim stvarima. Bez obzira na to koliko me prozor ponekad izaziva, on je ujedno i tihi saputnik u mom putovanju kroz život.

    ---

    Nadam se da ti se sastav sviđa i da ti pomaže u tvom pisanju. Ako imaš bilo kakvih dodatnih zahteva ili pitanja, slobodno ih postavi!

  15. Jel moze admin da mi ispravi ili obrise ovu poruku jer link ruzno izgleda?

"Da. Definitivno ima dobrih fora, svaka čast onima koji ih smisliše. Respect Vukajlija."

MyCity Forum | 4. Februar 2009.