Rudna bogatstva Srbije

  1. e to mi nikad nije bilo jasno, vi srbijanci svi mrzite slobu jer je ratovao, a šta je trebao dobrovoljno da preda teritoriju?

  2. Pa to, kao unistio nas je ovo ono u zemlji izbio gradjanski rat yu bila probni balon za dalje nato agresije worldwide

    Fazon trebalo je pustiti srbe u drugim republikama nek se snalaze pa sta sad brate mili nema veze sto oce nas preglasaju gde god smo konstitutivni

  3. Bio je sloba djubre nema tu nekog spora al brate ne vampirisite cim cujete njegovo ime

  4. trebalo je pustiti srbe u drugim republikama

    Šta će Srbi koji moj u drugim republikama, gde su generacijama bivali proganjani, tlačeni, ubijani? Šta ćeš u zemlji gde su tvoje trpali u Jasenovac - ne razumem, tito ima živi iljadu godina i to sad više nema, sad bratstvo jedinstvo ljubav zauvek? nelol

    https://vukajlija.com/srbi-u-hrvatskoj/726444

  5. Kako sta ce, zna se sta je krajina kake veze ima jasenovac sa tim

    Sta os kazes ni r jovorska ne treba postoji

  6. Znači melkor, trebali smo svi, samoinicijativno da dođemo u Srbiju, da ostavimo Bosnu pliduima, Krajinu Hrvatima, itd...

  7. Ima jedan broj ljudi koji kaze da je i svabe trebalo pustiti ovuda, samo da prodju...dzaba smo ginuli spike

    Ovo ima taj vajb

  8. Da Jovo, trebali ste. Jok kad idući put zaguzi treba ljudi iz Sombora, Čajetine i Paraćina opet da idu s puškama tamo da se lomataju.

  9. Ne znam Carimire, pitaj one po Češkoj da li im je ok što je Prag ostao netaknut. Za koji moj smo uopšte izgubili sve te ljude u DSR - za Jugoslaviju? Raspala se, još krvavije. Za Srbiju? Evo prodajemo je komad po komad, jebe nam se.

  10. Jedina stvar koju mogu reći u prilog Slobi je da je vodio zemlju u najgore vrijeme, i da je tad bilo mnogo lakše napraviti zajeb, nego povlačiti ispravne poteze. Na njemu je bila ta istorijska odgovornost. Dosta je stvari zajebao, ali pitanje je da li bi neko radio bolje. Sad je lako imati naknadnu pamet. (Ja sam već bio pripremio jedan post o tome šta je i kako je trebalo da radi, ali sam onda skonto da je to sve naknadna pamet)

    S druge strane, jednim dijelom je i sam proizveo to "najgore vrijeme" nekim svojim početnim postavkama i pogledima na stvari.

  11. Melkijades, ne znam ja odakle si ti tačno, ali mislim da je tvoj problem u tome što ti smatraš da Bosna fundamentalno nije srpska zemlja.

    A za mene jeste srpska, jer su Srbi tu autohtono stanovništvo odvajkada.

    Nije samo srpska, ali je i srpska.

  12. Ma ja mislim da smo svi trebali biti muslimani ili katolici danas bilo bi nas vise a bg bi imao metro

    Jbt nije cudo sti plidu voli drugosrbe, da sam siptar jednog bi uzeo za kuma sig

  13. Objasni to Jovore onim dobrim ljudima kada ti sa puškama, mačetama i alahuakbar zakucaju na vrata.

  14. Sloba je vodio zemlju u najgore vrijeme

    Jasno, daleko je bolje i jednostavnije bilo voditi zemlju 1938. 1943. 1914. 1917. u vreme Turaka itd.

  15. Pa mi smo im već objasnili 1992-1995. Čak smo im, nažalost, objasnili i malo više nego što treba.

  16. Šta smo objasnili Jovo, tu kod vas i dole na KiM je kao kad igraš nekakvu pucačinu i stisneš pauzu usred akcije, bukvalno. Mržnja i netrpeljivost tinjaju, svi puni oružja, jedini razlog što se to sve ne pretvori u otvoreni konflikt je taj što ovi imaju preča posla po Bliskom Istoku i u Ukrajini, Africi itd.

  17. Sloba je vodio zemlju u najgore vrijeme

    Pa dobro, uslovno rečeno, ako gledaš noviju istoriju sigurno je jedno od gorih vremena. A za vrijeme svjetskih ratova i pod Turcima nije ni bilo neke konkretne državne vlasti.

  18. e to mi nikad nije bilo jasno, vi srbijanci svi mrzite slobu jer je ratovao, a šta je trebao dobrovoljno da preda teritoriju?

    Mrzimo ga zato što je izgubio, spektakularno.

    Da ja uspeo u cilju danas bi jeli govna kako smo veliki narod u velikoj srbiji i da je istorijska nepravda ispravljena, tako bi bilo.

    Ovo je tačno, ali nije. I zato će da mu se piša na grob dok je sveta i veka. To je cena koja se plaća za neuspešno vođenje države, i ti ništa ne možeš tu da promeniš.

    Kmeči jače Carimire.

  19. Jovo ovde nikad nije dobro vreme lol, i tito se dobrano napatio sa kojekakvim sranjima, mada je na površini sve to delovalo negde lepo. Morao da se mačuje sa staljinom, muze Zapad kako zna i ume, mobiliše zemlju u vreme praškog proleća, pravi nesvrstani blok...Nije ni njemu bilo nimalo jednostavno, samo je umeo jbg, a i bio je bezobziran, sasekao je bez milosti sve što je razmišljalo + Djilase, Krcune, Rankoviće, Jovanke...Verne i odane pse, kada je za to došlo vreme. Nije ni trepnuo.

  20. Šta smo objasnili Jovo, tu kod vas i dole na KiM je kao kad igraš nekakvu pucačinu i stisneš pauzu usred akcije, bukvalno. Mržnja i netrpeljivost tinjaju, svi puni oružja, jedini razlog što se to sve ne pretvori u otvoreni konflikt je taj što ovi imaju preča posla po Bliskom Istoku i u Ukrajini, Africi itd.

    Pa objasnili smo da se nije sa nama kačiti. I da smo neki faktor u Bosni. I vjeruj mi, većini nije do rata u Bosni. Jedan od glavnih uzroka rata je bila "leopardova koža", tj. činjenica da su etnički prostori bili teritorijalno izmiksani i tu je onda bilo prostora za zaokruživanje nekih teritorija, etničko čišćenje itd.

    Sad su ti procesi završeni, nacionalne teritorije su kompaktne, i niko nije budala da ratuje za one teritorije na kojima njihov narod ni ne živi. Što bi mi sad ratovali za Zenicu? Boli nas stojko za Zenicu, kad tamo i nema Srba. Što bi plidui ratovali za Banja Luku? Takođe, boli ih stojko za Banja Luku, znaju da su tu u velikoj manjini i da nemaju šta da traže u smislu nekog osvajanja.

"Jedan od sajtova koji se pretvorio u svojevrstan pokret čiju komiku savršeno razumeju i njegovi dugogodišnji članovi a i oni koji ga prvi put posete je Vukajlija. Vukajlija je mesto za veliku decu koja za svaku pojavu ili termin imaju sopstveno objašnjenje i viđenje, i u tome je tajna višegodišnjeg uspeha."

Sonja Martić na Brand Fairu | 10. Jun 2011.