Rudna bogatstva Srbije

  1. Zašto hram Hrista spasitelja u banjojluci ima minaret? Je l ima neko objašnjenje

    Jedi govna.

  2. Eto vidiš ja kad pitam nešto iz čiste radoznalosti ti misliš da je na račun tebe ili srba. Ali jeste neobično arhitektonsko rešenje mora se priznati

  3. Pa šta, malo uži zvonik, u čemu problem? Ima takvih crkvi koliko hoćeš.
    Naravno da provociraš.

  4. Banja Luka ti je avangarda po pitanju vjerske arhitekture, pogledaj tek Rebrovačku crkvu:

    https://live.staticflickr.com/8143/7487933778_346863bf5a_b.jpg

    ili katoličku, svetog Bonaventure:

    https://www.biskupija-banjaluka.org/wp-content/uploads/2015/12/katedrala.jpg

  5. Ovo ko onaj toranj u Sijetlu

  6. avangarda po pitanju vjerske arhitekture

    Jel ima minaret ili nema, nemoj me jebete ovde.

  7. Bio sam u toj crkvi Jovore, lepa jako iznutra. Čuj za one Banjalučanke kakve ima veze - pa za grad u kom je 80% žena vredi krvariti, to je ekvivalent onom islamsko-fundalističkom obećanju da će čovek, ako se raznese eksplozivom, odma da se teleportuje u dženet i zabije med guzove sedamdes devica, ili kolko već. Za njih vredi ratovati, a ne za vas vojno sposobne volove, šalim se naravno.

  8. Je l' Jovo, onaj post 'naknadna pamet' je l' to tvoje mišljenje ili si izvuk'o citate iz nekog dela poznatog književnika Stjepana Mesića?

  9. Ko je gori vucela ili sloba sta kazu drugosrbi

  10. boljanović luka >>>>> banja luka

  11. Ja brate pisao. Što?
    Kritika se najviše odnosi na Hrvatsku, i na opštu strategiju. Što se Bosne tiče, nije tu moglo nešto puno bolje da se uradi.

    Za Bosnu, jedina kritika koja se može uputiti je za ratne zločine, koji nisu ništa doprinijeli vojno nekim ciljevima, a samo su navukli ljagu na nas i ukaljali čast vojske. A većina vojnika nije vršila zločine i časno se borila, a sad zbog tih koji jesu po nama svi seru i proglašavaju nas za divljake.

  12. Pa ima par teza koje jednostavno nisu tačne. Recimo ta glupost da je Sloba bio nacionalista.
    Ili ova nebuloza da je veronauka (uopšte) trebala da se uvodi u škole za vreme Slobe.
    Ovo za kontrolu SIV-a preko glasova SAP Kosovo und MEtohija i SAP VOjvodina, je baš Mesićevska teorija. Boleo djoka Slobu za kontrolu SIV-a, nego se Hrčku i Janezu nije svidjalo da Srbi vrate kontrolu na Kosmetom.
    Ima tu još toga, ali dovoljno si odrastao čovek da te ubedjujem sad u suprotno. Jednostavno, većina tih likova koja mogu da nešto potvrde/ospore su sad mrtvi i ostaje nam da se hvatamo za svakojake 'dokumente' i mišljenja onih koji su još živi, i gledaju to iz nekog svog ugla

  13. nego se Hrčku i Janezu nije svidjalo da Srbi vrate kontrolu na Kosmetom.

    A šta njih boli za Kosmetom? Ne kontam... možda ono iz čiste pakosti... Ali realno stanje na Kosovu njih ništa direktno ne ugrožava, niti ih se tiče.

    Za vjeronauku kažem da je trebala da se uvodi, naročito u situaciji opstanka neke labave Jugoslavije, jer bi to bio način da se povrati i učvrsti nacionalno religijski identitet, i konačno raskrsti sa komunizmom. U nekoj labavoj konfederaciji postojala je i dalje opasnost od tog gubitka identiteta i nastavka ateističke priče. Mislim, nemam ništa protiv ljudi koji su ateisti, ali smatram da ljudi treba bar da nauče osnove svoje vjere, pa na njima je da odluče da li će vjerovati ili neće. Ako nemaš vjeronauku, nemaš bukvalno ni šansu da naučiš nešto o tome, osim ako sam nešto ne kopaš.

  14. Hoću da kažem, meni Jugoslavija kao takva nije smetala, čak smatram da bi bilo bolje da je ostala, ali je ta Jugoslavija trebala da promjeni karakter, da raskrsti sa komunizmom, i da omogući narodima da se vrate svojim nacionalnim i religijskim korijenima i identitetima, pa da onda odlučuju demokratski da li žele i dalje da grade neku međunacionalnu zajednicu, ili žele svak na svoju stranu.

  15. Bolje bilo bez vjeronauke, kud nisam zivio u tom komunizmu ehh

  16. Ja ti prvi ne bi zivio u toj srboslaviji, hrvoslaviji ili bošnjoslaviju jovo, ako ces da vracas neke religijske i nacionalne identitete na uštrb drugih, ono što se kod nas ubosni kaže - “ogradi šta si oslobodio” pa uvodi to tamo

"Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu)."

Skodin blog | 04. Septembar, 2010.