Prijava

Na Pinku ide emisija Metal manija koju vode Saša Popović i Bora Djordjević. Okrećeš MTV, u toku je neka od njihovih "top 10" emisija. Slayer je na prvom mestu. Izlaziš iz kuće i ulaziš u autobus. Ljudi te pozdravljaju uzdignutim rogovima. Gnušaju se jednog seljaka iz repa autobusa u "I <3 house music" majici. Stižeš do destinacije, odlaziš na faks. Hodicima odjekuje kikotanje, jer je u toku prepričavanje sinoćnje epizode "Kuće metalnog brata", u koju su ušli Točak, Džindžer, Vlada Džet, Srdjan iz Alogije, Zoki iz Kraljevskog Apartmana i Vlado Georgijev, koga se svi gade. Najveće šanse za pobedu ima Srki, jer je ipak on najmetalskiji.

Da li biste voleli tekvo društvo? Ili je bolje ovako kako jeste.

Овакво какво јесте.
Штавише, гади ми се што је нпр. на Мејдене дошло 20000 људи код нас. Једноставно, та музика носи у себи тај елемент да није за свакога, за разлику од мејнстрим музике која се прави да би се допала људима.

Ja bih tada slušao Eru. :)

Šalu na stranu, smučio mi se život kada su Lordi pobedili na Evrosranju.

А победили су зато што је гомила људи први пут видела костимиране музиканте, па су се наложили на то. Сигурно се нису наложили на музику.

А, руку на срце, и стил Лорди је далеко од оригиналног, то је давно изваљена фора:
http://www.youtube.com/watch?v=ro3vG9BBYcI&feature=channel

:)

Rock i metal nije isto... A rock i jeste mejnstrim.
Nije Srbija svet.

Ummm... Ne bih se složio. Trenutno je mejnstrim haus, pop i ostala gej muzika, a ne rok. :)

Рок је био мејнстрим крајем шездесетих. После је замро.

Најбоље је овако како је.Замислите да баби у бусу кажете да волите Тому Здравковића,а она вам каже:,,Тог дрекавца?Што не слушаш Exhumed?''
http://www.youtube.com/watch?v=gtU0croR56U
Превише незамисливо.

Mislim da bi bilo urnebesno. :)

Зашто свака блекерска песма мора да почне са ''РАААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!''

? :)


2009 MTV VMA WINNERS
2009 MTV VMA Video of the Year Beyonce – “Single Ladies”
2009 MTV VMA Best Male Video T.I. featuring Rihanna – “Live Your Life”
2009 MTV VMA Best Female Video Taylor Swift – “You Belong With Me”
2009 MTV VMA Best Pop Video Britney Spears – “Womanizer”
2009 MTV VMA Best Rock Video Green Day – “21 Guns”
2009 MTV VMA Best Hip-Hop Video Eminem – “We Made You”
2009 MTV VMA Best New Artist Lady Gaga
2009 MTV VMA Best Breakthrough Video Matt And Kim – “Lessons Learned”
2009 MTV VMA Best Video (that should won a moonman) Beastie Boys – “Sabotage”
2009 MTV VMA Best Direction Marc Webb / Green Day – “21 Guns”
2009 MTV VMA Best Art Direction Jason Hamilton / Lady Gaga – “Paparazzi”
2009 MTV VMA Best Cinematography Jonathan Sela / Green Day – “21 Guns”
2009 MTV VMA Best Editing Jarrett Fijal / Beyonce – “Single Ladies (Put A Ring On It)”
2009 MTV VMA Best Special Effects Chimney Pot / Lady Gaga – “Paparazzi”
2009 MTV VMA Best Choreography Jaquel Knight & Frank Gatson Jr. / Beyonce – “Single Ladies (Put A Ring On It)”

Пиро, рок је био мејнстрим до смрти Хендрикса и Џоплинке.

Svaka decenija je imala svoj mejnstrim.
60-ih, grupe poput Beatlesa
70-ih Dorsi
80-ih Depeche mode
90-ih british alternative...

Najveću pretnju mejnstrimu su predstavljale grupe iz Sijetla, i zato imaju moj najdublji naklon. Bio je tu i punk, samo unapred osuđen na propast. Punk je uništio sam sebe, zbog svoje ideologije.

@Džimi jesi li mislio na ovako nešto... :)))

http://www.youtube.com/watch?v=A43JOxLa5MM

Тај неки фазон. :)))
Но, бољи је од Денија Филта свакако.

Уууу... што би то било дивно, одлазио би сваки дан на сплавове па се лепо напијемо и колективно подавимо.

KST bi verovatno bio isti kao i sada... :/

Mene iskreno nervira to što rokeri sebe uzdižu samo zbog toga što su manjina i što udaraju neku kontru mejnstrimu. Ja lično više volim rok muziku, čak i ponešto od metala, od onoga što je danas mejnstrim, ali je to samo zbog činjenice da mi se ta muzika više sviđa, a ne zbog udaranja kontre. Donekle se slažem s pirom da je određeni rok i dalje mejnstrim, ili bar na granici mejnstrima, U2 na primer, pa i RHCP. I nisam od onih koji će reći da su U2 i RHCP levati samo zbog toga što su mejnstrim. Ja obe grupe gotivim, pogotovo RHCP, i mislim da imaju kvalitetnu muziku. A dal njih slušaju svi ili samo ja, to me zaboli, mada bolje bi bilo da su slušaniji, jer bi tad mogao sa većim brojem ljudi o tome komentarisati i zajednički uživati u muzici.

Inače volim mjesta gdje se pušta alternativa. U Banja Luci se otvorilo jedno takvo mjesto, to je DFK (Demofest Klub). Tu su ljudi opušteniji nego po kojekakvim fensi mjestima, a pritome nisu pretjerano nafurani, kao što često zna biti slučaj na čistim metal svirkama. A isto tako sam volio upasti na metal veče u Music Hall, i tamo svi brate obučeni u crno, a ja dođem u nekoj košulji (ali normalna, ne neke roze fensi varijante, već najobičnija koša casual stil, karirana i neke farmerke isto ništa specijalno) i najnormalnije uživam u toj muzici, čak se i uključim u šutke sa njima po podijumu iskačem se, sve super, i nikad nisam primjetio da me je neko mrko gledao zbog te košulje, a ni ja njih mrko ne gledam zbog crnih dukseva, majica i sl. Ja kad bi se obukao onako kao oni to bi bio teški pozeraj s moje strane. A to je zato što da bi se čovjek tako nosio mora prihvatiti u potpunosti rok ideologiju, ili je u suprotnom pozer. A ja pošto vazda imam neku svoju ličnu filozofiju i nisam sklon prilagođavanju te svoje lične ideologije i filozofije muzici koju slušam, stoga i neću tako da se oblačim, iako jako volim dobru rok svirku.
Dakle volim rok, možda više od bilo kog drugog muzičkog žanra, ali nisam roker, niti bilo kakav drugi -er ili -ac.

Što se muziče u globalu tiče, volim muziku, poštujem sve žanrove (izuzev jako malog broja žanrova), smatram da u svakom žanru ima kvalitetnih pjesama, ali muzika nikada nije bila presudan dio mog identiteta.

Moji omiljeni žanrovi: rok (old school, tipa Bitlsa, psiholdelični rok, zatim alternativa, akustični rok, hard rok, i nešto vrlo malo metala), klasična muzika, nešto malo elektronike (mada ne ovaj haus što se uglavnom pušta po klubovima), zatim latino ritmovi, nisam dovoljno istražio džez i bluz, ali mi leže i jako ih poštujem kao žanrove, tako da ako ima nekih džezera i bluzera da mi neštao preporuče biću zahvalan.

Dakle u suštini slušam muziku radi uživanja i kvaliteta, a ne radi iskazivanja stava i smatram da se određeni stav može na mnogo bolji način iskazati nego nošenjem crnih majica, puštanjem kose i brade (a i sam često imam bradu :)) mrzi me da se brijem) i cijepanjem dvolitre u parkiću da bi ispao neki buntovnik, kurac-palac.

Slično kao što je pank sam sebe uništio, tako mislim da i je i svaka druga preradikalna ideologija osuđena na propast, zato treba udarati kontru lošim stvarima u društvu, ali na finjaka, a ne na tako naivan i djetinjast način.