Prijava

Odgledao ja Hangover,i iako imam predrasude prema americkom humoru,ovo me ja bas nasmejalo,slazem se da bude na listi.Mene sto se tice dodao bih film koji ce verovatno postati kultni,sto zbog same radnje i Lincovske atmosfere,ali pre svega zbog NEPREJEBIVOG,NENADMASNOG,NEPONOVLJIVOG,LEGENDARNOG Kristijana Bejla,koji je za potrebe filma smrsao toliko da su mu samo(BUKVALNO)kosti i koza ostali,a inace je lepo razvijen covek i glumi Batmana u poslednjem filmu o istom.Pretpostavljate da sam se odlucio za THE MACHINIST(2004)

http://www.imdb.com/media/rm3843790848/tt0361862

The Illusionist (2006)

Shutter Island (2010)

E,mtori,ne moze dva za redom,ali cu se sloziti sa tobom za oba :)

Yip Man (2008)

Mozda najbolji film o borilackim vjestinama koji sam gledao. Film je polu*istinita prica o Brus Lijeovom ucitelju Ip Man-u.

Dodajem:

Cidade de Deus (2002)

dodajem

The Shawshank redemption (1994)

Dodajem :

Le fabuleux destin d'Amelie Poulain (2001)
...svakako mu je mesto na listi...

Сва три Господара Прстенова...

OK, ali Gospodar prstenova sva tri dijela zauzimaju jedno mjesto na listi, jer su filmovi toliko povezani da ih je logičnije posmatrati kao cijelinu nego pojedinačno.

Ja bih dodala "American Beauty" (1999).

dodajem
"V for Vendetta" (2006)

The Godfather (1972) (1974)

Verovatno najbolji aktivni komicar danasnjice,Ali G i Bruno svakako nisu losi,ali Boratom je objasnio neke stvari.Sasa Baron Koen i

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)

moraju da se nadju na listi,ne znam nikoga kome se svideo,a da ga nije odgledao makar 5 puta.Licno mislim da sam ga odgledao preko 15 puta :)

Fear and Loathing in Las Vegas (1998)

Јашта Јовичићу...

The Life and Death of Peter Sellers (2004)

Before Sunrise (1995) i Before Sunset (2004) - pod istu stavku.
Veoma neobični, inteligentni i dobri filmovi. Uz to imaju i jak "feelgood" faktor.