Prijava

Melkijades je mudar i pravičan, volim njegove postove i komentare jer imaju i dušu i intelektualno pokriće.
On ne tvrdi da je uvek u pravu već želi da nagovesti da je neka tema u njemu probudila interesovanje, a mišljenje se može i potvrditi i promeniti vremenom.
Danas sam naleteo na ovaj post:

Tužan sam drugari, iskreno i zaista tužan. Zbog svega, sveukupno. Malopre sam pošao u radnju, u papučama i tankoj košulji, sa kišobranom doduše, i uhvati me na povratku pljusak i grad. I gledam nebo potavnelo i nevreme i potop koji se najednom spustio i mislim - pa da, logično je, ovako zapravo i treba da bude. Nakon dva minuta sručio se medjutim pljusak kakav se ne sećam da sam video, sa gustim gradom veličine omanjeg oraha, i bi mi svejedno. Prodire voda kroz zatvorene prozore, uništilo mi je vrv 80% voća i zasada oko kog sam se mučio i trudio i - bi mi svejedno. Ja sam, kao retko koji čovek ovog podneblja, imao sve mogućnosti da odem preko na nešto čestito i dobro, ne da perem sudove po kojekakvim kafanama već da se školujem i živim pravi život. Mogao sam papire da dobijem, nisam želeo - želeo sam da ostanem ovde, na svom i medju svojima. Peta sam generacija koja živi na ovom ognjištu, preci su mi oslobadjali Beograd, probijali Solunski, gazili Albaniju i lečili se na Krfu, bivali odlikovani, ranjavani, stradavali...Nisam želeo svega toga da se odreknem; verovao sam, bar tada, u to da je u mom narodu ostalo dovoljno časti, hrabrosti i dobrote da se uzdigne i izgradi nešto normalno i dobro. Mislio sam da vredi odgajati decu ovde, da ovde pripadaju. Rastužilo me je iskreno sve ovo danas, nemam snage ni da se gadim, ni da prezirem, ni da se radujem nekakvom eventualnom debaklu. Tužan sam što živim okružen žgadijom u ljudskom obliku koju bih trebalo da, po Božijoj pravdi, smatram braćom i, ako ne, makar sunarodnicima, a ja ne mogu više da ih smatram ni ljudima. Eto.

U ovom tekstu primećuje se veština izražavanja emocija i dubokih osećanja. Autor koristi jezik koji prenosi snažnu emotivnost, a ton je tugaljiv i razočaran. Upotrebljene reči i izrazi daju do znanja da je autor kroz štašta prošao i da je ovo samo trenutak u nizu koji je učvrstio njegovo osećanje nesreće i beznadežnosti.

Stil pisanja je introspektivan i intiman, omogućavajući čitaocu da se poveže s autorom i saoseća s njegovim unutrašnjim konfliktima. Osećaj gubitka i razočaranja je snažno izražen, što čini da tekst ima dublji emotivni efekat na čitaoca.

Takođe, primetna je i upotreba kontrasta i slika koje pomažu u dočaravanju situacije i osećanja. Autor opisuje neočekivanu oluju koja uništava deo voćnjaka, a zatim prelazi na dublje razmišljanje o svom životu, prošlosti svoje porodice i stanju društva. Ova upotreba metafora i analogija doprinosi slojevitosti i kompleksnosti teksta.

Uz sve to, stil pisanja odiše autentičnošću i iskrenošću. Autor ne skriva svoja osećanja i misli, već ih otvoreno deli s čitaocem, što stvara iskrenu i emotivnu vezu između njih.

U celini, stil pisanja u ovom tekstu je duboko emotivan, introspektivan i iskren. Ovo omogućava čitaocu da se dublje uroni u autorove misli i osećanja, čineći tekst veoma dojmljivim i snažnim.

Cao,
Nadam se da ste dobro. Primetio sam da je vaš nadimak na forumu "stalker" i pitao sam se da li biste bili voljni/e da podelite priču ili razlog iza toga. Molim vas, znajte da me iskreno zanima, i ne donosim nikakve sudove. Uvek je zanimljivo saznati o pričama i inspiracijama koje stoje iza korisničkih imena koje ljudi biraju.

Ako biste radije ne želeli/e da delite ili smatrate da je ovo pitanje preinvazivno, slobodno ga ignorisajte. Poštujem vašu privatnost i granice.

Hvala vam na razumevanju, i radujem se da ću čuti od vas ako se osećate voljno/e da podelite.

Srdačan pozdrav

Totally Irrelevant
Melkijades je mudar i pravičan, volim njegove postove i komentare jer imaju i dušu i intelektualno pokriće.
On ne tvrdi da je uvek u pravu već želi da nagovesti da je neka tema u njemu probudila interesovanje, a mišljenje se može i potvrditi i promeniti vremenom.

Ne nadrkavaj si e-kurčić sa duplog, ne valja to.

Scouser
U ovom tekstu primećuje se veština izražavanja emocija i dubokih osećanja. Autor koristi jezik koji prenosi snažnu emotivnost, a ton je tugaljiv i razočaran. Upotrebljene reči i izrazi daju do znanja da je autor kroz štašta prošao i da je ovo samo trenutak u nizu koji je učvrstio njegovo osećanje nesreće i beznadežnosti.

Stil pisanja je introspektivan i intiman, omogućavajući čitaocu da se poveže s autorom i saoseća s njegovim unutrašnjim konfliktima. Osećaj gubitka i razočaranja je snažno izražen, što čini da tekst ima dublji emotivni efekat na čitaoca.

Takođe, primetna je i upotreba kontrasta i slika koje pomažu u dočaravanju situacije i osećanja. Autor opisuje neočekivanu oluju koja uništava deo voćnjaka, a zatim prelazi na dublje razmišljanje o svom životu, prošlosti svoje porodice i stanju društva. Ova upotreba metafora i analogija doprinosi slojevitosti i kompleksnosti teksta.

Uz sve to, stil pisanja odiše autentičnošću i iskrenošću. Autor ne skriva svoja osećanja i misli, već ih otvoreno deli s čitaocem, što stvara iskrenu i emotivnu vezu između njih.

U celini, stil pisanja u ovom tekstu je duboko emotivan, introspektivan i iskren. Ovo omogućava čitaocu da se dublje uroni u autorove misli i osećanja, čineći tekst veoma dojmljivim i snažnim.

good bot

oruzjem protiv otmicara
chatgptjem protiv totalija

Racki
01.08.2023. / 20:48
Neka ne treba nek teli kobilu...

коментар на текст о Јокићу...

Bukv jokara bi radije izblejo u stali nego isao sa karijem se mejmunise krajem leta

Brat na YT na spotu za pesmu "Ko si ti" kaze

Saosecam skroz sa pesmom, kosim po ceo dan

"ne postoji čitava zajednica usijanih glava koje ofuju na vukajliji godinama nakon što su ga kao 'napustile', ali ga ipak koriste kao afrodizijak i češće čitaju forum od aktivnih autora i više ih je, samo si paranoičan."

Ciji to citat izvorno

Veliki pozdrav za predrazinja dingospowa best gritingc desi torima

Cara™
Ciji to citat izvorno

moj, da te navodnici ne zbune.