Prijava

Zdravo, ja sam wojtek i ja sam pajdoman.

Grešiš sinak! Mnogo grešiš! Po sam organizam je mnogo zdravije da budeš hroničan uživalac (ili uživaoc, jeßem li ga), nego li povremeni. Ništa nije gore za organizam, nego kada ka najednom nakljukaš alkoholom, nikotinom i drogama, pa siroma' ne zna 'de će!
Dok se kod hronične upotrebe, organizam prilagodi novonastalim uslovima, i uspe da se od štetnih dejstava izvuče sa što manje štete, u povremenoj upotrebi, taman se razbistri i povrati, a ti ga opet sjeßeš. Tragedija, kažem ti!

Ти кад једном дрмнеш организам, шокираш га, направиш фрку, али све се то среди. Јетра се мало помучи, али, јбг, томе и служи. Хроничном употребом ризикујеш оштећења. О хероину нема смисла причати, тако ај да се осврнемо на нпр. екстази. Једно вече прогуташ, дотераш тело до својих граница. Не спаваш. Хер оф д дог фазон, следећи пут исто одрадиш. Па поново. Па поново. Колабираћеш кад-тад, нема друге.

Zdravo, ja sam wojtek i ja sam pajdoman.

И шта ми фали? :боде се у вену, креће пена на уста:

Hroničnom upotrebom organizam stiče mehanizme odbrane! Organizam očekuje sranje i spreman je za njega! To je jedan od osnovnih razloga razvijanja tolerancije!
Dok kod kao što rekoh, povremenog unosa, organizam ne zna šta ga čeka, i dejstvo droge ili čega već, dočeka potpuno nespreman, a tek onda nastaju razna sranja...
Nemoj sinovac da se raspravljamo oko toga, pa majku mu, to su osnovni postulati fiziologije!

I kako da citiram nekoga, da mi bude tako lepo k'o vama!?

Hroničnom upotrebom organizam stiče mehanizme odbrane! Organizam očekuje sranje i spreman je za njega! To je jedan od osnovnih razloga razvijanja tolerancije!

Али, ако је супстанца сама по себи штетна, и тело нема одговарајући начина да је метаболише без негативних последица, тело ће полако западати у све већу фрку. Погледај хероинске зависнике - развили су толеранцију и оде им организам у курац.

Цитирање : http://vukajlija.com/forum/teme/9779

Treba najpre obaviti temeljnu edukaciju klinaca od prvog razreda osnove koje su posledice konzumiranja, a zatim legalizovati sve droge, da bi se problem stavio pod kontrolu. Samo se tu javlja jedan bitan problem - koja je starosna granica nakon koje će pojedincu biti dozvoljeno da vlastitom svesnom odlukom može da počne da legalno konzumira drogu? Vrlo bitno pitanje. Ne možeš omoguzćiti osamnestogodišnjaku da legalno nabavlja, po meni je čak i 21. prerano... Ne znam kako je regulisano u Češkoj i sličnim zemljama...

Rasprava o štetnim efektima je zamena teza. Nema sumnje da je droga štetna, to je stav pdravog razuma, ali ne radi se o tome. Postoji ogromna potreba dušebrižnika da se staraju o tuđim životima i da drugima uskraćuju svesnu slobodu odluke. Ukoliko odrastao pojedinac, koji je svestan posledica svoje odluke, ipak odluči da konzumira koju god drogu, onda razni doktori, medikusi, popovi i seoski vračevi, treba da prestanu sa svojim dušebrižjem i da puste pojedinca da živi onako kako želi, makar i autodestruktivno

Медикус, је л ти то Војтеку саветујеш да буде наркоман?

Што се тиче проституције мислим да је то најбоље решење за проблем незапослености младих.

Zmia uvek ima dobro resenje.....

wojtek upravo si rekao " koristim drogu vec 10 godina i jos se nisam navukao."

Šta se tačno podrazumeva pod ''lakim'' drogama?
Prostitucija,zaista ne vidim kako neko može da ti zabrani da platiš ženi/muškarcu za seks ako oboje to želite i ako ste oboje svesni rizika. Samo se ponos gubi.

wojtek upravo si rekao " koristim drogu vec 10 godina i jos se nisam navukao."

Ако повремено себи удовољиш, рецимо, одласком у Дизниленд, јел то значи да си навучен на исти? Да ли је нешто зависност или чак навика, ако се упражњава рекреативно, у размацима од по два-три месеца?

Vojtek
Али, ако је супстанца сама по себи штетна, и тело нема одговарајући начина да је метаболише без негативних последица, тело ће полако западати у све већу фрку. Погледај хероинске зависнике - развили су толеранцију и оде им организам у курац.

Organizam može bez problema da metaboliše veliki broj supstanci... ali niej metabolisanje supstanci problem, već ono što te supstance naprave u nepripremljenom organizmu dok su tu!
Zamisli majku mu (kad već moram da se služim metaforama), da li će neki napad bolje izdržati profesionalno utrenirana, iako umorna vojska, ili vojska potpuno neiskusna, i posve zatečena iznenadnim napadom?
To je banalan primer, i molim vas ne uzimajte ga u neko preterano razmatranje, jer sam ga da samo kao slikovit prikaz stanja u našem organizmu, kada ga odjednom napadnu štetni elementi.

Filantropofob
Postoji ogromna potreba dušebrižnika da se staraju o tuđim životima i da drugima uskraćuju svesnu slobodu odluke. Ukoliko odrastao pojedinac, koji je svestan posledica svoje odluke, ipak odluči da konzumira koju god drogu, onda razni doktori, medikusi, popovi i seoski vračevi, treba da prestanu sa svojim dušebrižjem i da puste pojedinca da živi onako kako želi, makar i autodestruktivno

Hm... svesna sloboda odluke...
Da li ti misliš da će autodestruktivna osoba u dilerijumu da napravi granicu između AUTOdestruktivnosti i destruktivnosti!?
Ako ne znaš, mislim da je primera u današnjem društvu na pretek!

Zmia
Медикус, је л ти то Војтеку саветујеш да буде наркоман?

Tehnički zakon ne onemogućava uživanje droge, ali je zato kažnjivo posedovanje, stavljanje u promet ili omogućavanje uživanja!
Njegova dobra volja da li će da bude narkoman, ja mu kao lekar u pokušaju, sa odgovornošću tvrdim kakve su posledice jednog, a kakve drugog čina. I ostajem pri svojim tvrdnjama!

lekar u pokušaju

Ја сам фармацеут у покушају, и јбг, немам још увек положену физиологију. Али одређено знање поседујем, а искуства ми никако не мањка. Одрастао сам међ уживаоцима свих могућих дрога, неке сам и сам пробао, одређене довољно давно да могу да тврдим да нису оставиле последице.

Тело поседује механизам одбране који си ти поменуо, али исто тако поседује и моћ регенерације, тако да изазвани шок мора да буде невероватно јак како би оставио физичке последице. Ретки су наркотици који могу тако нешто да изазову.

Медикус, као лекар у покушају тврдиш да је здравије узимати кокаин свакодневно него једном у два месеца? Побогу.

Предаше, званично лаке дроге су оне које не стварају зависност или стварају благу. ТХЦ, ЛСД, мескалин и тако то. У тешке би се могли сврстати алкохол и дуван, поред хероина, кокаина, спида, ексера и сличних.

Medikuse, osoba je edukovana o posledicama konzumiranja. On svesnu odluku donosi pre nego da dođe u stanje delirijuma, onda kada odluči da počne da konzumira drogu. Kada dođe u stanje delirijuma, ukoliko postane, ne po sebe, već društveno opasan, za takvu situaciju postoje institucije.

спида, ексера

Исправка, не стварају физичку зависност. Психичка је, као и у већини случајева, субјективна ствар.

Офтопик ЕДИТ : Јел само мени Вукајлија ради ужасно споро? Не мислим на учитавање страница, већ на скроловање.

Ja bi meskalin i elesdi legalizovala. Možda ljudi zaista treba da osete to.

Ma 'ajde bre, bolje da sam otiš'o na turski forum, da pričam sa turcima, razumeli bi se k'o da smo 500 godina živeli k'o najbolje komšije!

Тело поседује механизам одбране који си ти поменуо, али исто тако поседује и моћ регенерације, тако да изазвани шок мора да буде невероватно јак како би оставио физичке последице. Ретки су наркотици који могу тако нешто да изазову.

Razmisli, kome je lakše kad se probudi ujutru posle neverovatno burne noći?
Čoveku koji je pio pre toga cele nedelje, ili nekome ko je pre toga bio trezan!?
Pa ako osporavaš mene, ne mogu ti dozvoliti da osporavaš profesore fiziologije, koji su me isto to naučili!?

Ne pričam ti ja o tome da li je nešto štetno ili nije... Činjenica je da je to (alkohol, duvan, droga, kokakola) štetno, ali se organizam brani od toga kako najbolje zna i ume, a jedan od mehanizama je upravo taj... adaptacija!

Медикус, као лекар у покушају тврдиш да је здравије узимати кокаин свакодневно него једном у два месеца? Побогу.

Gde sam ja to rekao?

Ja bi drk'o i pio koka-kolu.

De Dzimi ne seri! De seks da bude stetan?

Ударао јуначки 12 сати, а затим умро.
Из чланка:
Polni organ mu je već bio potpuno crn i počela je gangrena.
Odvezli su ga u bolnicu, ali ni tamo mu više nije bilo spasa. Jedino što su lekari mogli da urade, bilo je da u zapisniku napišu "odumiranje mekih tkiva polnog organa".
Цео чланак:
http://www.mondo.rs/v2/tekst.php?vest=125795

На који начин бисте волели да умрете? :)