Raznorazna pitanja

  1. :D
    To bi bio bukvalan prevod century-ja, tj. onoga sto znaci u svakodnevnom govoru. Nego, ovaj century u sportu, mislim da je izveden direktno od latinskog centum (sto), i da nema nikakve veze sa vekom/stolecem. To "stoljece" je verovatno neciji divx prevod.

  2. Džimi, za ovaj "censer": koliko ja znam, kadionica služi za gorenje tamjana, a u kandilo se sipa ulje i stavi fitilj koji se zapali, znači služi da daje svetlo i uopšte nije censer. To je valjda samo oil lamp. :)

  3. ''To "stoljece" je verovatno neciji divx prevod.''

    Па, не знам. Ја га нађох у неком пдф-у на хрватском сајту који се бави крикетом. Ини ваљда и клубове оснивају.

    ''Džimi, za ovaj "censer": koliko ja znam, kadionica služi za gorenje tamjana''

    Е, па то ми треба. :)

    АЛи, ако отвориш овај чланак:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Censer
    и видиш шесту слику, видећеш да православни поп држи кандило. И то у одељку hand censer. :)

  4. Ali i to je kadionica. :) Kandilo je ovo crveno na istoj slici što je okačeno o zid.

    Jedino što bi moglo da bude kandilo u odeljku hand censer je ovo:
    "Some Orthodox Christians use a standing censer on their icon corner (home altar)."

    Ali opet, ako je censer samo "any type of vessels made for burning incense" onda tu kandilu nema mesta.

  5. Онда сам ја био све време у заблуди око тога шта је кандило. xD
    Ја сам мислио да је то оно што поп клати. :)

  6. Evo i ja da postavim jedno raznorazno pitanje.Jel' 'oce neko kome treba popularnost da otkupi pluseve,prodajem ih 1 evro po komadu,jos malo,pa nestalo?

  7. Mislim da se onima kojima popularnost znači više isplati rizik duplog naloga nego direktna kupovina pluseva. :)

  8. Ali ovako cu i ja nesto zaraditi,valjda je u tome poenta :)Izgleda da "na sirotinju i zec silji kurac" :)

  9. Možda je onda bolji neki vid veleprodaje definicija. Nađeš više donatora, odnosno dobavljača, ali ne prodaješ pluseve nego definicije. Vidiš kolika ti je nabavna cena kod autora-dobavljača, kao i transportna cena kod moderatora, ugradiš se u svaku, otvoriš temu i piči. Kikiriki-semenke, kikiriki-semenke. :)

  10. Sinak,imas ti kefalo za medalju,zlatnu,olimpijsku!Moram samo sa modovima da vidim koliki deo ce da traze,ako ja uzmem 1 evro po plusu,ne dam oligarsima vise od 30 evrocenti po plusu.

  11. Od modova pitaj Marijanu prvo. Kontam da će se ona najmanje ugraditi. Ovi muški su svi lopov-do-lopova. Ako ćeš preko njih da radiš računaj da ćeš firmu zatvoriti pre nego što je i otvoriš. :)

  12. Pustimo ih prvo neka sami kazu svoju cenu :)

  13. Evo imaš ovde potencijalne dobavljače. :)

  14. U,jebote!Idem da citam "sa razumevanjem" :)

  15. Odustajem :(.Kurd daje ceo profil za 120 evra i jagnje,koliko ja onda mogu da dobijem?48 dinara.Zajeeeebi

  16. http://en.wikipedia.org/wiki/Chaffinch

    Ел' се разуме ко у птичурине? :)

    ЕДИТ: Нађох. Обична зеба.

  17. Има ли какве разлике између ријечи 'окус' и 'укус'?

  18. Окус је хрватска реч. Укус је српска.

  19. Po čemu je padavina grad dobila ime ^_^

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.