Tekst o paradi ponosa koji je Jelena Karleuša napisala za Kurir

  1. Milice, onda otvori temu Karleusa- lik i delo, dobrocinitelj ili dobar govornik, res ili verba.
    Hocu reci, niko ovde ne spori to sto tvrdis. Ali ovi koji podrzavaju ovaj postupak, tu ubrajam i sebe, nisu izjavili nista sto lici na analizu njenih kvaliteta kao osobe. A kamoli velicanje nje kao osobe.
    A licemerstvo ti je na zavidnom nivou, ali okej, to nije tema.

  2. Заправо, ја и причам о овој теми.
    Мислим о овом тексту да је тешко срање и није ми поправила утисак о себи, због мотива који стоје иза овога.
    То је као кад бих ја подржавала силовање жена, јер из тога може да се створи живот, да та жена затрудни.
    Тако и ви, подржавате ефекат овог текста на масу, небитно из којих је побуда настао.
    Па је л' треба да се гази преко људи и да се вређају неистомишљеници да би се подигла свест о хомосексуалцима? Дајте Карлеушу, дајте било шта, платите пет хиљада полицајаца и штету од милион евра, јер циљ не бира средство?
    Насиљем се не решава ништа, а они насилно покушавају да утуве људима у главу нешто. Нешто што те људе и не занима. Због чега? Због шачице хулигана који само чекају повод за тучу?
    Нема потребе да ми завидиш.

  3. Izvini, a kako bi ikada mogla da saznas njene prave motive? Mislis da je dovoljno sto je gledas na televiziji? Pa to je zaista urnebesno smesno. Ne mozes tvrditi da znas prave motive za nesto ni ljudi oko sebe, a kamoli nekoga koga gledas na TV ekranu.
    Da, pokusavaju da utuve ljudima u glavu da mrznja nije nacin. Da nasilje nije nacin. Stvarno su veoma zlocesti. I nisam znala da je nasilan nacin pisana rec. Eto sad i to znam.
    Ne, nego da bi promenili svest ljudi. Jer nisu samo u pitanju huligani. Da li ti je isto kad te spopadne devojka i kad te spopadne momak? Trebalo bi da bude, znas li to?
    I ne, jebeno ti ne zavidim. Smatram da nema na cemu.

  4. I btw, do tih ljudi do kojih ce ona dopreti, na cije ce ona misljenje moze uticati, neko drugacijeg kalibra ne bi mogao uticati.

  5. Насиље је све што се ради на силу.
    И насиље свакако није начин, не видим зашто се и сами боре насилним парадама. Насилне су јер рецимо 80% људи то не подржава, одржавају се на силу и изазивају силу с друге стране.
    Искрено да ти кажем, ове лезбејке што су ме спопадале су биле дааааааалееееееееко нападније и конкретније од било ког момка који ме напао, јер су користиле и физичку силу, тако да дефинитивно није исто.
    Не могу да сазнам њене праве мотиве, али могу да знам да њени мотиви нису помоћ педерима, што се може видети из њених (не)дела које сам навела.
    Ти си та заправо која наводи њене мотиве на основу тога што је гледаш на те веу - да она хоће да подигне свест масе.
    Управо си рекла да ми завидиш на лицемерности.

  6. Sto se tice zavidnosti, http://vukajlija.com/zabava/posteri/34774
    Motiv da podigne svest mase? Ne. To je poenta toga. I to je cinjenica. A koji je njen motiv to samo ona zna. Razlikuj licne motive i svrhu kako nesto treba da izgleda u javnosti.
    Jebiga, Milka, sta da ti kazem, razmisli o tome da prestanes da grizes sise drugaricama, pa ce mozda biti finije i pristojnije.
    Pisanje kolumne i izrazavanje misljenja, bilo iskrenog ili sceniranog, se ne moze smatrati nasiljem.

  7. Не знам како свест може да подигне неко ко и сам није свестан себе, за почетак.
    Неко ко изгледа као орангутанова буља, а говори да је најлепши и најбољи.
    Која је њена циљна група и ко су њени фанови?
    Њени фанови су претежно педери који су већ свесни тога да су педери и да хоће да прадирају. И клинке, које заболе за педере. И лезбејке, које су заљубљене у њу.
    Ја не знам ниједног човека који је несвестан, да кажем паор (јер претпостављам да на ту циљну групу мислите, па да банализујемо) а да слуша Карлеушу, да цени љен лик и дело и да би саслушао шта она има да каже о било чему. Чак напротив. Окорели Балканци не дркају на Карлеушу, да се тако културно изразим.
    Јер изгледа ко транџа.
    И, ја сам управо банализовала разлику између мотива и сврхе, са силовањем жене. То што неки људи гледају све кроз корист, сврху и циљ, то је већ њихов проблем и то је до њихове нехуманости.
    Ја знам да би ти волела да се и са твојим сисама поиграм, али не привлаче ме хистеричне жене.

  8. Moze itekako podici svest, jer da bi neko nekome bio idol nije neophodno da bude izgradjena i kvalitetna licnost.
    Milice, tebi ona izgleda kao orangutanova bulja, a verovatno si i ti nekome ruzna. Verovatno i ja. Jebiga, De gustibus non disputante est.
    Njeni fanovi su mladi ljudi. Takva generalizacija koju ti postavljas je ogranicavajuca i ogranicena.
    Mesas licne motive za nesto i nesto kako treba da izgleda u javnosti. Uporedjujes podrzavanje silovanja sa podrzavanjem ljubavi izmedju dvoje odraslih ljudi. Da, veoma banalizujes.
    Ne, hvala, i ja sam pomalo gadljiva.

  9. jebote, koja rasprava. Kao da je nešto pametno napisala.

  10. О укусима се не расправља, зато што се зна шта је укус, а шта неукус. Претпостављам да ниси знала да та реченица има наставак и објашњење.
    Јесу, њени фанови су млади људи, не спорим, али причам реално. Од свих њених фанова, јако је мало њих до којих би заправо требала да допре овим.
    А они до којих би требала да допре, не може да допре, јер нису њени фанови, као што рекох.
    Ало, не причам о хомосексуалцима, већ о Јеленином тексту.
    Силовање жене - трудноћа, нови живот.
    Јелена Карлеуша, необразованост, простачко изражавње - подизање свести људи о хомосексуалцима.
    Пошто ниси увидела, поредила сам подизање свести са нечим лепим и корисним.
    Да, све што ти се подмеће под нос и намеће ти се, јесте на силу и насиље.
    Као што је претплата за РТС, плаћање пореза да би се финансирале ствари као што је парада поноса, приморани смо од стране државе да трпимо одређене ствари.
    И плус, Јелена Карлеуша свакако није ни лекар, ни социолог, ни психолог, питање је како је и средњу завршила, да је компетентна да се бави хомосексуализмом и износи своје ставове о тако озбиљној појави, тако неозбиљно и јавно. То само Курир може да допусти и подржи.
    Најјаче ми је кад се две-три необразоване, приглупе и просте певачице нађу у некој емисији Сање Маринковић и нађу себи за згодно да причају и испирају мозак маси залепљеној за екран о хомосексуалцима, угроженим правима жена, насиљу у школама... Послала бих их све кући на читање бонтона.
    Што би рекла ЛотосовЦвет - ''све бих ја то затворила у мрачан подрум са свећом и дала им да читају Достојевског на руском''.

  11. E jebiga sad, Milka, prosto me mrzi da citam. Drugi put:*

  12. De gustibus non disputante est.

    Ljudi kenjaju na latinskom i koriste stručne izraze kad žele da izgledaju inteligentno.

  13. Jebiga, LesTat, kad neko uci to 4 godine nekako ti ostane to u pamcenju.

  14. Kad neko govori naš jezik čitav život zna da postoji odgovarajući izraz. Al nebitno.

  15. Pa šta? I ja odlično znam engleski još od drugog osnovne pa se ne obraćam nikome na engleskom. :)

    Kad neko govori naš jezik čitav život zna da postoji odgovarajući izraz. Al nebitno.

    Very nicely said. :D

  16. To sto mi je maternji srpski jezik znaci da ne smem da upotrebljavam druge jezike? Zanimljiva teorija.

  17. Ne smeš? Ko ti rek'o da ne smeš? Vađenje iz konteksta onoga što suparnik kaže sledi kad vam ponestanu argumenti u raspravi.

  18. Suparnik?:))))))))
    Ova izreka je izvorno na latinskom ako nisi znao.
    I ne znam samo ko vadi iz konteksta...

  19. Pa neka je na latinskom, ne znači da se kao takva mora koristit. Al nije bitno, nije tema o tome.

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.