Tekst o paradi ponosa koji je Jelena Karleuša napisala za Kurir

  1. Pa ona s obzirom da je i sama blajvala milion puta nema materijalno pravo da to priča, ali to nije bio njen glavni stav - ona nije pričala o tome kako ne treba da se blajva - ona je samo htjela reći da je stav "čmar nije stvoren za karanje" jednako besmislen kao i stav "usta nisu stvorena za blajvanje".

    Tako da je taj argument o pušenju samo sredstvo da se obesmisli argument po kom "čmar nije za karanje".

    A ona nije nigdje ni rekla da zaista zastupa tezu da "usta nisu za blajvanje"

  2. Па пише шта каже свом мужу. То је то. Дивим вам се свима који се слажете са њом.

  3. Ma ja se sa njom uopšte ne slažem, i sa većinom teksta se, takođe, ne slažem, ali kad je argument dobar ja ga priznam čak i osobi koju inače ne cijenim i sa kojom se ne slažem.

  4. "Па пише шта каже свом мужу."

    Pa to mu kaže kao odgovor na njegovu primjedbu o tome za šta je čmar stvoren.

  5. Konačno da Karleuša kaže nešto pametno. A vi koji se ne slažete sa njom, zapitajte se šta je to sa vama kad vam jedna Karleuša otvara oči i na kraju ispadne pametnija od vas.

  6. Da mi je neko pre 3 dana rekao da ću se u bilo čemu složiti sa JK, ne bih mu poverovala.

  7. A vi koji se ne slažete sa njom, zapitajte se šta je to sa vama kad vam jedna Karleuša otvara oči i na kraju ispadne pametnija od vas.

    Ko ne progleda posle Karleušine kolumne, keva mu je peder!

    PS: Evo baš sam se zapitala šta to nije u redu sa mnom... Najverovatnije će mi posle lobotomije biti bolje.

  8. ovo " ona je poznata i zato je cenim" meni nije normalno
    I Šaric je poznat sto svi sad ne bi dilovali drogu

  9. Она је она тешка шаблончина, плавуша са великим сисама и силиконима, сноб, носи искључиво маркирано, удала се за богатог фудбалера, постала певачица, привлачи пажњу скандалима, није академски образована, нити ради на томе.
    Може то све да буде перфектна маска, како она каже, али драга Јелена, живиш тако 30 година. Маска или не, срасла си с тим.
    А ако је то све фолирање, још горе, љигава је за медаљу. Али пре бих рекла да је то све демагогија.

    U potpunosti se slazem

  10. Ta osoba koja je napisala taj tekst je potpuno u pravu. Objasnila je apsolutno sve, samo na malo prostački način.
    Ne zanima me da li je ona napisala, možda...Možda je žena pametnija nego što svi mi mislimo. Nisam je nikad gledala na Tv-u, osim što sam imala prilike da čujem njene pesme (nažalost), ali pretpostavljam da je žena našla najlakši način da zaradi dobre pare i da je apsolutno boli uvo da li neko misli da je ona glupa. Tipična sponzoruša, što ne znači da je glupa.

  11. Ophidia, u potpunosti se slažem s tobom.

    Takođe uvijek me je nerviralo to što je prozivaju zbog onoga "mozak - polni organ". Mislim da je tu ona u stvari bila u pravu. Samo su ljudi tu izjavu BUKVALNO protumačili samo da bi mogli da je ismijavaju i govore kako je glupa.

    Sponzoruša, loša pjevaljka, i ostalo što uz to ide, stoji, ali da je glupa nije!

  12. Da li je glupa ili ne, ne znam i ne zanima me, ovde govorimo o njenom konkretnom tekstu i najbolje je da samo to komentarišemo. Možete reći da je na prostački način objasnila neke stvari ali takav jezik većina naših građana najbolje razume.

  13. Doduše, s tom izjavom, ona je u stvari više ispala glupa zbog toga što je htjela ispasti pametna, a ne zbog samih riječi koje je izgovorila - a te riječi su složene nezgrapno, a pri tome je malo i otkrila Ameriku, dakle rekla je opštepoznatu stvar - da sve emocije i uzbuđenje u seksu dolaze iz glave. Ako je u glavi blokada, ništa od seksa.

  14. Po mom mišljenju, ona ništa novo ovim tekstom nije rekla. A ako stvarno piše za Kurir, zna se razlog za to, koji sigurno nije osvešćenje naroda u Srbiji.

  15. Ba baš takav narod koji čita Kurir treba da se osvesti. Oni razumeju samo jezik koji je Karleuša upotrebila u ovom tekstu.

  16. A misliš da će se ti koji pročitaju njen tekst osvestiti?

  17. Ne kapiraš "osvešćivanje". Osvešćivanje nije trenutak prosvetljenja već proces, u kome učestvujemo čak i svi na ovom forumu. Pa malo Karleuša, pa malo ovaj, pa malo onaj (svako za svoju publiku i shodno "glasnoći" svoga glasa), i onda možda i ima nekakve nade za osvešćeni kolektiv.

    Podržavam Karleušin tekst. Nemojte biti tako kratkovidi. Čak i ljudi koje prezirete iz ko zna kojih razloga, ne moraju nužno biti budale.

  18. Ja ne prezirem nikoga, to prvo... Drugo, ja pričam o tome šta stoji iza cele priče, čisto sumnjam da je ona to napisala s namerom da doprinese, kako ti kažeš, procesu osvešćivanja. Meni se čini da sve što ona kaže, kaže samo i isključivo zarad popularnosti, a ovoga puta bira gej populaciju. No, to je moje mišljenje...

  19. Potpuno se slažem sa tobom da ona ima nekakav lični motiv (s tim što nisam siguran da znam koji je njen motiv). To nikako ne umanjuje vrednost napisanog. Put do raja popločan je ličnim namerama.

    Što se tiče procesa osvešćivanja, i ona sama je deo tog procesa, baš kao ti i ja sada. Karleuša pre tri godine nije mogla, nije imala nikakvu potrebu, nikakav motiv da napiše ovako nešto. Sada je drugačije. Stvorena je društvena klima za tako nešto. Ona samo koristi trenutak. Pitanje je otvoreno, otpočeo je proces, najbitnije je da se povoljno završi po sve nas. I po nas "nastrane" (da možemo da jebemo i budemo jebani onako kako volimo) i po vas "normalne" (da konačno uđemo zajedno sa vama u EU, sa stabilnijim institucijama i boljom prilikom za uživanje u životu bez konstantnih izliva buke i besa)

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.