Prijava

Ponekad mi je žao jadnih ljudi koji nemaju para il' ratnih invalida, al' mogli bi na druge načine da se snađu na životi, ali ipak udelim kad imam siću. Imam neki neutralan stav, uglavnom, ali imam milosti. Najviše mrzim cigane koji imitiraju invalide da bi im udelili lovu. Takvi mi se gade, i to vređa ljude koji su invalidi. Neutralan i dalje.

Војтече не знам да ли си био у Будимпешти, ал тамо је туга и чемер.Хиљаде просјака, и сваки тражи нешто друго.

ja relativno često dajem prosjacima, gotovo uvek kad imam kod sebe sitnine. jedino ne dajem mladim ženama sa bebom. jednom sam kupila 7 sladoleda za 7 cigančića i taj dan zaradila 70 eura :)
dajem i kad sam u društvu i kad sam sama, i obično se prepirem sa društvom kad neko počne da mi kenja kako bezveze bacam pare, kako oni imaju i kako se foliraju. mene to ne zanima, i ako mu ništa ne fali, tj, radno je sposoban, ali, eto, prosi, ja dam, jer jbg, on od toga živi :), i ako njemu nije mrsko da ceo dan čeka da mu neko udeli nije ni meni žao tih para. ponekad se osećam loše kad imam a u žurbi prođem i ne dam, jao, onda me savest peče i ja se vratim. a ako se ne vratim nije mi dobro ceo dan, nekako mi žao.

nije mi ok da proseci zaradjuju vise od na pr nekih sudija kao sto je u toku sezone slucaj u Budvi, vidjeh na ulici prije neki dan jedan prodaje naocare a 2 m od njega zena prosi romi oboje on se bar trudi da zaradi a ona sjedi i koristi dijete da bi joj udjelili vise...

Ne dajem im, nit imam viska para a ni pozitivan stav o tome...Sto se tice "mafije" nek policija odradi posao..

Vidio sam prije nekoliko godina jednog momka, moje godište, kako na štakama pokušava da stigne, valjda svoju mlađu braću. A ja mlad, da se ne lažemo. Te zaključih da su mu skinuli nogu da bi dobijao više para od prosjačenja. Onda pogledah onu đečurliju, pa zaključih da polovinu njih čeka isto.
A dam kad imam. Ponekad ih vidim po pometu najvećem, kako glavu uokvire rukama iznad podnih svjetiljki i duvaju da se pravi para, da se ugriju. Tada dam i kad nemam. A što ikog boli šta će reć ' drugovi drugarice, okoline'. Ovo je izolovan slučaj, ali eto, ima i toga.

Ma, mene nije blam da stanem, pomognem.
Jednom sam izašla iz neke picerije, dok nas drugarica čašćavala za rođendan i dala svoje parče pice nekom liku koji je stojao ispred i gledao u nas. A picerija je sva u staklu i svi ga gledaju, neki sažaljvo, neki s gađenjem, kelneri gledaju kako da ga oteraju, a niko išta da preduzme. Neka snobovska picerija u pitanju, tamo dolaze samo mamini i tatini sinovi.
Skoro uvek ako vidim da neko stariji prelazi ulicu, pitam da l' treba pomoć, osim ako i sama baš ne žurim.
Jednom je neki beskućnik blebnuo na stanicu, s bicikla, i ljudi su prolazili pored njega ko da je žvaka. Čim sam videla, istog momenta sam uvalila stvari drugarici i ugrabila ga da ga podignem. Kad sam ga podigla i kad je seo na bicikli, stavio ruke na korman, a ono mu odsečene šake. Zbog toga je i blebnuo. Ali je izgledao ko alkos neki i klošar, pa su ljudi verovatno u tome videli razlog da mu ne pomognu.
Jednostavno, nije stvar u pomoći. Već u samom činu prosjačenja.
Kao što rekoh, ti ljudi su s razlogom tu gde jesu i ja nemam moć, niti smatram da treba to da menjam svojim novcem.

Прво: Јеби се због крњег наслова па ћеш зато добити крњ одговор.
Друго: Јебите се сви што сте успели да направите јебене 4 стране од теме док сам спавао па ме мрзи да читам све
Треће: Јеби се Ен_Доттере јер си лењ

Е сад да се вратим на тему.

Некада сам скоро увек даво, па и пет пара (док су паре биле актуелне) ако немам више. Сада... Не бих дао па да ме туку. Често сам виђао "просјаке" како мењају инвалидска колица, како ваде неке нокије, моторне ролне и остала говна о којима могу само да сањам, неко прстење од сто кила, и разне друге ствари. НЕДАМ И НЕ ДАМ! (недам је кад сам у друштву а не дам кад сам сам - мало да одвојим и да спојим :Д)

Кад видим да просјацима дају и по сто динара дође ми да се запитам "КОЈИ КУРАЦ ЗАВРШАВАМ ОВАЈ ФАКУЛТЕТ, КАД ПРОСЈАК У ПРОСЕКУ ЗАРАДИ ХИЉАДУ ДО 5 ДНЕВНО".
Баците на папир само бројке. Проходна улица - ппрође око 500 људи на сат (минимум), нек да 1%, то је 5 људи, нек свак да по 20 динара - 100 динара - 10 сати - 1000; а кроз проходне улице иде више од 500 на сат (не километара већ људи). А онда дође на ред, рецимо, ннннннннннннннн, Кнез Михајлова где има више људи него у Београду, па нек да и 1‰ зарада је огромна.
Ај здра'о!

Neki deda prosjak bleji na uglu i kaže: "Dajte dedi za leb koji dinar", ja prolazim pored njega, muljam po džepovima, tražim pare, nema ništa... već sam odmakao od dede kad nekako nađem u džepu 5 dinara. Okrenem se, vidim deda još stoji i moli prolaznike za pare, vratim se nazad, nasmešim se i dam mu pare, okrenem se i krenem kući kad odjednom čujem da deda viče: "Šta je ovo? Kupi ti za ovo hleb!" i gađa me onim što sam mu dao. Došlo mi da se okrenem i da mu majku majčinu... ali sam iskulirao. A ima i jedan deda sa štakama "kod Konja" koji te pljune ako mu ne daš pare.

''Најјачи су ми они супер-просјаци из Прага. Чуче у молитвеном положају, гледају у под и у рукама држе пластичну чашицу. Чаки и ако им бахато бациш шаку ситнине и све попада по земљи, они невероватном брзином, негледајући, покупе све и стрпају у џеп (јебем ли га, ваљда имају сонар). Ништа не кажу, само се врате у почетни положај.''

Ja tu zivim, videla sam danas u kineskom restoranu nekog lika sto ga stalno vidjam na Karlovom mostu kako prosi :D bas u tom polozaju. Smaraci.

Џими
- Уличним свирачима. Има један гитариста што свира у Кнезу и опасно пева кантри. Њему увек дам кад прођем поред. Не знам, слаб сам на њих, зато што сам као клинац имао сан да одем у Америку и будем улични свирач и да спавам испод моста док не препознају мој таленат. xD

А од када су улични свирачи просјаци леба ти? Они својим музиком, игром или чиме већ покушавају да зараде, а не уношењем у чаше у лице и викањем дај који динар.
Дај бре не претеруј сад.

Па, јесу просјаци на неки начин. Не могу да се назову професионалним музичарима зато што нису пријављени и не плаћају порез за то.

Па, јесу просјаци на неки начин. Не могу да се назову професионалним музичарима зато што нису пријављени и не плаћају порез за то.

Džimi kako kenjaš :)
Hipotetički gledano, sponzoruše su veći prosjaci od tih muzičara. I od onih ratnih invalida. One prose na osnovu čega? Na osnovu posedovanja rentabilne vagine?

Џими, не сери да се тако елоквентно изразим. Знаш ли ти колико је предузећа која не плаћају ПДВ на многе ствари? Јесу ли и они онда просјаци?
Прво се информиши за неке ствари па онда причај. До сада ме ниси нервирао ни мало иако се у много чему не слажемо, али сад сам тео да те гађам говном са прљавог пода...

Џими, не сери да се тако елоквентно изразим. Знаш ли ти колико је предузећа која не плаћају ПДВ на многе ствари? Јесу ли и они онда просјаци?
Прво се информиши за неке ствари па онда причај. До сада ме ниси нервирао ни мало иако се у много чему не слажемо, али сад сам тео да те гађам говном са прљавог пода...

Мислим да ти поређење с предузећима није на месту.

Елем. Не сери да имаш говна по поду?

Слажем се са џимијем, можда нису просјаци у изворном смислу те речи,али свирају ту,не да би неко стао са стране и слушао,него да би им уделио неки динар.

Елем. Не сери да имаш говна по поду?

Није да су на поду него на прљавом поду.

Мислим да ти поређење с предузећима није на месту.

Свестан сам тога али сам морао то да напоменем јер си помено порез.

Слажем се са џимијем, можда нису просјаци у изворном смислу те речи,али свирају ту,не да би неко стао са стране и слушао,него да би им уделио неки динар.

За разлику од концерата овде можеш да слушаш и не платиш. Нико те не тера да им платиш што свирају. Али можеш ако хоћеш.

Капирам ја то, али јеси ти икада видео неког да је стао и слушао бар дестеак минута?Ја нисам.Не тера те нико ни да даш оним просјацима што седе по поду.

Дам им курац. Ко ће мени да да? Ја лепо сачувам паре за петак/суботу, па уделим милостињу себи и апатинској пивари.

Белим тамбурашима дајем, ако прођем и чујем да су добри, ако имам неки динар наравно. Оним индијанцима што су роктали у Кнезу, пре неку годину сам убацио дваес а дрмно стотку из кутије. Ишо ка Калишу, требало ми за пиво. Ко им јебе матер, дошли из пичке материне овде да једу говна и млате паре, а овој нашој помодарској стоци се не свиђају домаћи народњаци, али им зато зинуло дупе да слушају индијанске урлике.

Што се тиче људи са инвалидитетом, и њима дам курац, нек се брине држава за њих. Превише и они серу (не сви наравно, са некима је озбиљно). Ево нпр, код мене у крају има једна кафана, дрљава дреш кафана, њушке у њој још дрљавије, али небитно то. Ради жена (незванично сам чуо да држи место), нема руку уопште, него јој неки курац, пипак неки, тентикл пичке материне уместо руке. Бори се за себе и свој живот, шљака, не проси не кука, борац бре. Најлакше је упасти у бедак.

Једном сам дао баби на зелењаку 50 кинти, јер сам био надомак да смувам рибу на коју сам се дуго ложио, па сам био расположен, задњих 50 кинти сам бацио. За који дан издувам кару код те рибе, још сам мислио да је баба крива надотовала ме гарант неким клетвама.

Циганима дам курац јер су цигани. Летос нам неки цигињо тражио педес кинти на Калишу, ја реко може, ал ако будеш пево једну песму за нас, и да те снимамо. Хтедох га наложим да пева либе дојчланд либе рајх, он не зна шта значи, ал мајке му га цигањске имо неки предосећај да не ваља, па реко ајд за дваес, ал да ме не снимате. Понавља он за мном ЛИБЕ ФИРЕР, кидамо се од смеха, хтео сам стварно му дам дваес кинти, ал сам извалио да на фали још десте за бомбу, па сам му дао десет, вредело је.

За разлику од концерата овде можеш да слушаш и не платиш. Нико те не тера да им платиш што свирају. Али можеш ако хоћеш.

Море, ако си добра пичка, не мораш ни за концерт да платиш. Само сачекаш да сви уђу, па смоташ ликове из обезбеђења. Мом ортаку упалило да уђе У ДРУШТВУ добре пичке.

Дам им курац. Ко ће мени да да? Ја лепо сачувам паре за петак/суботу, па уделим милостињу себи и апатинској пивари.

Белим тамбурашима дајем, ако прођем и чујем да су добри, ако имам неки динар наравно. Оним индијанцима што су роктали у Кнезу, пре неку годину сам убацио дваес а дрмно стотку из кутије. Ишо ка Калишу, требало ми за пиво. Ко им јебе матер, дошли из пичке материне овде да једу говна и млате паре, а овој нашој помодарској стоци се не свиђају домаћи народњаци, али им зато зинуло дупе да слушају индијанске урлике.

Што се тиче људи са инвалидитетом, и њима дам курац, нек се брине држава за њих. Превише и они серу (не сви наравно, са некима је озбиљно). Ево нпр, код мене у крају има једна кафана, дрљава дреш кафана, њушке у њој још дрљавије, али небитно то. Ради жена (незванично сам чуо да држи место), нема руку уопште, него јој неки курац, пипак неки, тентикл пичке материне уместо руке. Бори се за себе и свој живот, шљака, не проси не кука, борац бре. Најлакше је упасти у бедак.

Једном сам дао баби на зелењаку 50 кинти, јер сам био надомак да смувам рибу на коју сам се дуго ложио, па сам био расположен, задњих 50 кинти сам бацио. За који дан издувам кару код те рибе, још сам мислио да је баба крива надотовала ме гарант неким клетвама.

Циганима дам курац јер су цигани. Летос нам неки цигињо тражио педес кинти на Калишу, ја реко може, ал ако будеш пево једну песму за нас, и да те снимамо. Хтедох га наложим да пева либе дојчланд либе рајх, он не зна шта значи, ал мајке му га цигањске имо неки предосећај да не ваља, па реко ајд за дваес, ал да ме не снимате. Понавља он за мном ЛИБЕ ФИРЕР, кидамо се од смеха, хтео сам стварно му дам дваес кинти, ал сам извалио да на фали још десте за бомбу, па сам му дао десет, вредело је.

Због оваквих ствари долазим на Вуку! :))