Prijava

daklem ja sam ovde jedini pravi pripadnik prosjačke radničke klase iliti prosjaka..i kao takav mogu vam reći da nije u redu da nam nešto ne udelite..

VAŠIH 10 DINARA NEČIJI CEO ŽIVOT.

fala bato...živ bio, da ti živa deca, familija, ujna i ujka....

1. Ulični svirači su u normalnim gradovima deo turističke ponude. To su obrazovani muzičari, imaju ugovor sa gradom, grad ih plaća, od turista dobiju džeparac. Tako kaže moj prijatelj koji je neki turistički bubreg (beli). I nisu prosjaci. Imaju dozvolu za rad!
2. Jedno posredno i dva neposredna iskustva naveli su me da NIKADA ne dajem presretačima:
Posredno: moj prijatelj je zidao vikendicu sredinom 80-ih i krenuo u Invest banku na Terazijama (ko se toga seća još) po malo keša. Na ulazu daje 10 dinara Ciganki (nije bitno što je Ciganka), ulazi u banku i podiže sa računa 200000 od 300 koliko je imao. Kako ga je službenica banke poznavala i još je sve videla, rekla mu je da dotična kod njih u banci ima 1milion dinara!
Neposredno:
Slučaj prvi: nekoliko godina je jedna žena skupljala novac da bi sestra operisala oko. Viđena u Herceg Novom u provodu, a na pitanje kako je sestra, samo se izgubila.
Slučaj drugi: startuje me Ciganka sa detetom u naručju i traži novac za hleb i mleko. Ja predložim da kupim, ona neće, hoće PARE!
Do pre dva meseca sam bio okoreli pušač i nikada nisam dao cigaretu maloletnoj osobi. Ako posumnjam, tražim ličnu kartu bez blama! Ostalima sam uvek davao. Svi smo humani prema svojoj savesti ali niko nema prava da od nas zahteva humanost po svojoj meri! I za kraj (izvinite što udavih), moj prijatelj je težak invalid. U jednoj ustanovi mu prilazi čovek i daje 1000 dinara. Moj prijatelj se uvredio jer nije otišao da prosi nego da završava svoje poslove. I onda obojici neprijatno! Zaključak je da svako uradi ono što misli da treba i da se zbog toga nikome ne pravda!

Ево нпр, код мене у крају има једна кафана, дрљава дреш кафана, њушке у њој још дрљавије, али небитно то. Ради жена (незванично сам чуо да држи место), нема руку уопште, него јој неки курац, пипак неки, тентикл пичке материне уместо руке. Бори се за себе и свој живот, шљака, не проси не кука, борац бре.

Ах, Кафанче, место де сав шодер из Раковице и Кнежевца дође кад нема кеша за Шкорпио. Иначе, оним пипком се служи ко да јој ништа није. Подсећа ме на оне патетичне приче из Илустроване Политике де пишу о ретардираној баби која слика ножним прстима или тако нешто. Ал ова је тотални хард-кор - има хендикеп који би посрамио и Жену без Лица са Зелењака, а шљака ко машина.

Мислио је на Кафанче?Онда морам да додоам да сам био пар пута тамо.

Кафанче - место где оду Лабуђани кад кажу да излазе у град.

Niko ne prosi zato sto to voli da radi. Nuzda zakon menja. Udeliti prosjacima jer i oni bi voleli da imaju platu i voze bendzu.

Mislim da nije mudro zaključivati na osnovu priča tipa: "A znate, znam jedan slučaj gde je jedan (... prosjak, pop, katolik, komunista, popuniti po želji...). Znaš ti jedan slučaj, ali za zaključivanje ti nije dovoljan jedan, već hiljadu i jedan, i to pod uslovom da si pregledao dve hiljade slučajeva, pa našao hiljadu da to rade. Ovako je to samo mlaćenje prazne slame.

Što se tiče uličnih svirača, idite u Minhen, Prag ili neki sličan grad zapadne Evrope, pa vidite koliko oni dobiju, šta sviraju i na kojim instrumentima. Berićet! Ljudi rasturaju kako sviraju - i to imaju violine, kontrabas, 'armonike... Rulja se okupi kao da Mocart svira. Školovani muzičari, garant.
A po Evropi ima i onih na svakom ćošku što se maskiraju u svakakve vikinge, Betovene i sl. Tako moj drugar na ekskurziji prišao nekom liku maskiranom u Faraona (to je bilo u Beču), a ovaj mu reče 'daj neki dinar'! Ortak ga pita odakle je, kaze 'Iz Srbije', i ispriča mu za 2 minuta kako ovde radi svakakve poslove, i tim uličnim 'poslom' se bavi, u slobodno vreme. Nije to prosjačenje u pravom smislu te reči, ali opet... Zarađuje se za zivot.

Ja kad ih pogledam u oči, njima bude žao, i hoće da mi daju koju paru.
Prepozna bijeda još veću bijedu, šta vam je.
A čudo jedno, obično naletim na njih kad nemam prebijenog dinara.
Karma, šta drugo može da bude?

Jeste njima teško, sve to stoji... Al' kako je meni? Meni nije teško? I ja drndam svakakva sranja zarad korice krua. NE DAM! RADIJE ĆU SEBI KUPIT RIZLE I DUVANA I POPIT PIVU I RAKIJU NEGO NJIMA DATI.
Naravno, mislim na one zdrave, prave, alkose, drogaše i slične koji idu i prose naokolo a mogu volu rep iščupati.
Jebiga, kad mene, studenta, nije sramota da kopam kanale po ruralnim sredinama i cijepam drva za pare a nije mi od egzistencijalnog značaja već čisto dopunska para za luksuze, ne vidim šta je to problem kod njih.

Dam ponekad nekom invalidu. Al' takvi kod nas slabo i prose.

Moj kum je uvidio nešto: što su teža vremena to prosjaci traže više para. Kada smo, prije par godina, imali para tražili su po 10-20 'feninga. Sada traže po marku i više. Mislite o tome.

Burzum

Дам им курац. Ко ће мени да да? Ја лепо сачувам паре за петак/суботу, па уделим милостињу себи и апатинској пивари.

Белим тамбурашима дајем, ако прођем и чујем да су добри, ако имам неки динар наравно. Оним индијанцима што су роктали у Кнезу, пре неку годину сам убацио дваес а дрмно стотку из кутије. Ишо ка Калишу, требало ми за пиво. Ко им јебе матер, дошли из пичке материне овде да једу говна и млате паре, а овој нашој помодарској стоци се не свиђају домаћи народњаци, али им зато зинуло дупе да слушају индијанске урлике.

Што се тиче људи са инвалидитетом, и њима дам курац, нек се брине држава за њих. Превише и они серу (не сви наравно, са некима је озбиљно). Ево нпр, код мене у крају има једна кафана, дрљава дреш кафана, њушке у њој још дрљавије, али небитно то. Ради жена (незванично сам чуо да држи место), нема руку уопште, него јој неки курац, пипак неки, тентикл пичке материне уместо руке. Бори се за себе и свој живот, шљака, не проси не кука, борац бре. Најлакше је упасти у бедак.

Једном сам дао баби на зелењаку 50 кинти, јер сам био надомак да смувам рибу на коју сам се дуго ложио, па сам био расположен, задњих 50 кинти сам бацио. За који дан издувам кару код те рибе, још сам мислио да је баба крива надотовала ме гарант неким клетвама.

Циганима дам курац јер су цигани. Летос нам неки цигињо тражио педес кинти на Калишу, ја реко може, ал ако будеш пево једну песму за нас, и да те снимамо. Хтедох га наложим да пева либе дојчланд либе рајх, он не зна шта значи, ал мајке му га цигањске имо неки предосећај да не ваља, па реко ајд за дваес, ал да ме не снимате. Понавља он за мном ЛИБЕ ФИРЕР, кидамо се од смеха, хтео сам стварно му дам дваес кинти, ал сам извалио да на фали још десте за бомбу, па сам му дао десет, вредело је.

Burzum - BOGOTAC!!!

Kada bi imali pravu vlast u Srbiji a ne kao ovi danas problem bi se lako rešio:

1.Pozvati sve prosjake i uličare na skup pod izgovorom da će svima da se da po 500e, gomila hrane i pića a posle im pustiti Pepperse uživo...
2.Taj plejs kontaminirati, pogušiti sve i posle bagerima završiti posao.

Nego shta, shta tu oni nama da uzimaju dinar dva na ulici, ne znaju da cene nashe vreme lolo negoo nas cimaju za pare hoho

Ne znam, retko im dam nešto, pogotovu zato što meni treba kinta, nekad mi bude žao, pa i udelim, nem pojma. Ciganima na raskrsnici, dajem pare da mi NE peru šoferku, štos može vdeti iz jedne moje definicije. Onima što mogu da rade, al im lakše da sede na ulici ne dajem iz razloga što su džabalebaroši. Eventualno invalidima, kad sam dobro raspoložen. A onim evropejskim prosjacima što su smarali dok sam bio u rimu, nek papa da mamu mu njegovu.

A jel placaju oni pdv za prikupljeni novac?