Moram nekom da se izjadam :((

  1. Da počnem od učenika, koji pijani dolaze na čas i profesorima govore "puši kurac", "Bog te jebo" i slično,

    Pa dan te jebo...

    Mislim šta koji kurac???

    Не знам што ми је ово било занимљиво!
    Ћути и навикни се!

  2. Шерлок, код мене на факултету је још горе.
    И ја сам се тако нервирао до пре неколико година. Гледај себе само, друге зајеби. Само себи за џабе увлачиш нервозу.

  3. hladan.krompir, pa psujem na forumu i među svojim vršnjacima, ne pričam tako s profesorima i uopšte sa starijim osobama
    Ducinho post napisah ja, ne Šerlok, on pokušava da troluje ili šta već, pojma nemam, ali hvala na savetu u svkom slučaju

  4. Moram nekom da se izjadam jer imam osećaj da idem u tor, a ne školu. Smučili su mi se i đaci i profesori i direktor, a i sama sebi. Da počnem od učenika, koji pijani dolaze na čas i profesorima govore "puši kurac", "Bog te jebo" i slično, odgovaraju lekcije rečenicma poput "Na Drini ćupriju je napisao onaj mentol Ivo Andrić, glavni lik je onaj debil Alihodža", a nastaviću sa profesorima koji ocene daju zbog veza i vezica, i koje baš zabole koliko ti ustvari znaš, reč u disakusiji dobija onaj ko jače viče, bolju ocenu onaj ko je napadniji i bezobrazniji, a vi koji još imate neko poštovanje prema profesoru kao autoritetu i jebeno osnovno kućno vaspitanje, možete lepo da se napušite kurčine.
    Nama, gimnazijalcima jezičkog smera, koji engleski imamo pet puta nedeljno, isti predaje osoba koja ne zna da prevede sledeće reči: mašna, lutalica, ris, grlo i još mnogo, mnogo njih... Prošli particip od glagola "catch" joj je "catched". I ne kažem ja sad da ako neko ima diplomu treba da bude živa enciklopedija, ali grlo???!!! Pa dan te jebo...
    Iz srpskog ću vam navesti jedan primer, čisto da se uverite u stručnost "profesorke":
    Radimo Majakovskog, "Oblak u pantalonama", i stihovi idu nešto kao: "Ja u srcu nemam nijedne sede vlasi, ni staračke nežnosti nema u njoj, svet sam zaglušio snagom svog glasa, dvadesetdvogodišnjak, idem, lepotan, svoj." I profesorka počne o tome kako je on star, ali u duši mlad, bla bla. I onda ja, koja sam pročitala njegovu biografiju i jebenu pesmu, nastavnu jedinicu, s razumevanjem, moram da je ispravljam i govorim joj kako je lik i imao dvadeset dve godine kada je pisao pesmu, i namera mu je bila da ismeje sve ove što smaraju s mišlju o prolaznosti.
    I sve to da bi mi likuša iz odeljenja nakon časa rekla da ne pričam tako "pametno", jer nakon mog izlaganja oni zvuče kao debili. I to mi je saopštila ljutitim glasom, e! Pa to bi bilo ko da ja kažem nekome ko skače dva metra udalj na fizičkom, da skoči metar i po, da ja ne bih ispala nesposobna. Mislim šta koji kurac???
    A matematika je posebna priča. Recite vi meni je li logično da neko ima sve jedinice i zaključenu jedinicu u prvom polugodištu, zatim u drugom četiri na pismenom, tri na kontrolnom i da mu se zaključi četvorka bez da je prethodno usmeno pitan IŠTA? Ni gradivo iz prvog, ni iz drugog??? Takvihi i sličnih slučajeva ima koliko hoćeš, a ja što vučem neke petice i četvorke cele godine i javljam se ko debil da radim zadatke na tabli takođe imam četiri? I moje znanje realno jeste više za četvorku nego za peticu, i ne bi mi smetalo da nisam jebeni doktor nauka za ove koji imaju istu ocenu.

    Ako je na fakultetima stanje ovakvo ili gore, dajem sebi još tri-četiri godine pre nervnog sloma.

    Welcome to real world :)

    Mislis da ce sve da bude lepo tokom celog zivota?
    Da samo kod tebe ima ovakvih primera :)
    Pa sta ja da radim, kad znam 5 puta bolje od lika, njemu zakljuci 5, meni 2 :)
    Sta, da kukam :)
    Pazi jebiga.
    Ne moz ti to! Msm brate ko te je msm.,.
    ne...
    OVaaajj..
    Navikni se, neces se samo ovde susretati sa time. Svugde ces :)
    BIce i na poslu dosta toga :)

  5. I sto rece Ducinho, gledaj samo sebe.
    Nije vazno sto on ima 4, a glup je ko tocilo.
    Ti radi i uci za sebe, a ne za druge.
    Ti sto psuju profesore i to.. Sami sebi prave frku, ako ne sad, onda u buduce.
    Ti ces lepo da uzivas unekoj kancelarijici dok oni ce negde da jure posao i to.

  6. Небитна, не нервирај се за џабе. Све зависи од профана до профана. А и искрено, у последње време није ни њима лако, баш због оних мајмуна што премлате неког профана и шетају и даље истом школом и тако даље. Лакше им је да се повуку. Разумљиво. Ђаци су гомила слепаца, али опет имаш и таквих профана. Што ти је један од доказа да факултете не завршавају паметни него упорни. Велики број испита положе на пушкице, чак и неке од круцијалне важности по њихов даљи рад. Добију ту диплому с којом могу да се запосле у средњој школи и то је то. Мада је таквим људима углавном то и највећи домет, јер поред некога ко не зна ништа, колико год да знаш изгледаш као јебени Тесла.

    Што се факултета тиче, све зависи шта уписујеш. На сваком факултету имаш људи које боли курац за предавања и за то да те науче нешто, док имаш и фанатика којима је жеља да умиру по амфитеатрима и имају неке другачије идеје. Мени је искрено драже да ми профан буде фанатик па макар пао испит 5 пута, него имбецил и да прођем из првог, јер у првом случају макар знам зашто сам пао или зашто сам прошао. А у другом немам појма.

    У којој си школи? Можеш да одговориш и на пвт, јер ме то асоцира на две-три школе, па ме чисто интересује. :)

  7. Sale, šta ima ti meni da želiš dobrodošlicu u stvarni svet, pa starija sam od tebe :) A znam ja da je to svugde tako, i trudim se da gledam sebe, uglavnom kuliram ovakve stvari, sad se nešto iznervirah zbog svega, skupi se...

  8. Не знам што ми је ово било занимљиво!
    Ћути и навикни се!

    Искрено, псовке су део свакодневног говора, али им није место у појединим институцијама. Тако да мени то уопште није занимљиво као што ни не би требало да буде, ако ме разумеш. А забрињавајуће је што је све више школа каубојско.

    ЕДИТ: Смара глуматање шмекера са фазоном "нисам читао, лол". Једноставно је дебилно. Онај Јебачев гиф је још и симпатичан, али први је скроз шаљив.

  9. Sale, šta ima ti meni da želiš dobrodošlicu u stvarni svet, pa starija sam od tebe :) A znam ja da je to svugde tako, i trudim se da gledam sebe, uglavnom kuliram ovakve stvari, sad se nešto iznervirah zbog svega, skupi se...

    Bravo starija si godinu dana -.- Uspela si u zivotu.
    Ako se oko ovoga nerviras? Onda nisi dovoljno stara za svoje godine :)
    Jebiga, desava se to, pusti to i idi dalje :)

  10. hladan.krompir, pa psujem na forumu i među svojim vršnjacima, ne pričam tako s profesorima i uopšte sa starijim osobama

    Верујем, него ми тако запало за око.
    Што се пре навикнеш, лакше ће ти бити. Јбг, мени закључена тројка из матиша, а био сам на сваком часу, не ометам часове, а другар није био на пар контролних и писмених, омета часове, нередовно долази и има петицу. Ал' ја знам за тројку, он не зна за петицу.
    Битно је да ти знаш да знаш.

  11. Искрено, псовке су део свакодневног говора, али им није место у појединим институцијама. Тако да мени то уопште није занимљиво као што ни не би требало да буде, ако ме разумеш. А забрињавајуће је што је све више школа каубојско.

    ЕДИТ: Смара глуматање шмекера са фазоном "нисам читао, лол". Једноставно је дебилно. Онај Јебачев гиф је још и симпатичан, али први је скроз шаљив.

    To +
    Jebote, ako te ne zanima, ne moras ni da postujes ni da sad izbacujes 'nisam citao' itd, itd.

  12. Pa sta ja da radim, kad znam 5 puta bolje od lika, njemu zakljuci 5, meni 2 :)

    Фејл. Закључна оцена је оцена твог рада током целе школске године. А ти погрешно схваташ суштину тих предмета које нећеш знати вероватно ни да набројиш кроз пар година. Поента је да ти дају неко основно знање, основни појам о материји која се обрађује из тога, а сврха свих осталих детаља је да те спреме за редовније учење и свакодневни рад који те чека касније, а то што ти или ја, или неко трећи лади јаја целе године је његов проблем, а не оног што ради целе године па му се на крају и прогледа кроз прсте. Ја сам вечито чупао просек у последње две недеље, али ако сам хтео пет, а имао три на полугодишту, морао сам и то да одговарам.

    Једноставно, средња школа је најчешће припрема за факултет, и нешто што ти пружи неки основ знања с којим можеш да чистиш улице или радиш на трафици, евентуално као фризер или нешто слично.

  13. Popila sam litar mlijeka, mislim da ću da umrem.

  14. Куд ћеш литар млека по овој врућини Видро, Мала Видро? Ја јео неко поврће, мош мислити, месо ми се није јело, јако мајку му за ово време. :)

  15. Фејл. Закључна оцена је оцена твог рада током целе школске године. А ти погрешно схваташ суштину тих предмета које нећеш знати вероватно ни да набројиш кроз пар година. Поента је да ти дају неко основно знање, основни појам о материји која се обрађује из тога, а сврха свих осталих детаља је да те спреме за редовније учење и свакодневни рад који те чека касније, а то што ти или ја, или неко трећи лади јаја целе године је његов проблем, а не оног што ради целе године па му се на крају и прогледа кроз прсте. Ја сам вечито чупао просек у последње две недеље, али ако сам хтео пет, а имао три на полугодишту, морао сам и то да одговарам.

    Једноставно, средња школа је најчешће припрема за факултет, и нешто што ти пружи неки основ знања с којим можеш да чистиш улице или радиш на трафици, евентуално као фризер или нешто слично.

    E vidis, lik je skoro iste ocene kao ja imao. Tokom cele godine.. Mozda nekad dobio ocenu vise, al nije vazno.
    A ja svaki cas pratim, pisem, slusam lepo radim :) i 2 :) Jebigaa.

    A taj predmet znam.. I to znam iz glave, a ne kao on nauci za danas sutra ne zna...

  16. Куд ћеш литар млека по овој врућини Видро, Мала Видро? Ја јео неко поврће, мош мислити, месо ми се није јело, јако мајку му за ово време. :)

    Reme, mali Reme, ne mogu da jedem od vrućine, pa pijem Ajs kafe. Popila sam 5 komada od jutros. Užas. :D Jedva čekam lubenice..

  17. Pa ja sam matematiku radila cele godine, pa mi likuša nije progledala kroz prste, Reme. Mislim da nisi pročitao ceo moj post, inače bi znao i u koju školu idem, al kapiram te, sad ga čitam i totalno je smoran i nabijen negativnom energijom...

  18. Reme, mali Reme, ne mogu da jedem od vrućine, pa pijem Ajs kafe. Popila sam 5 komada od jutros. Užas. :D Jedva čekam lubenice..

    Što me uputi na to da imam neki sladoled u frižideru. :*
    I ja jedva čekam lubenice. :)

  19. Jedva čekam lubenice..

    FAKJEE!
    Ja video u Dis-u pre neki dan, 24 dindzi kilo.

    Pa ja sam matematiku radila cele godine, pa mi likuša nije progledala kroz prste, Reme. Mislim da nisi pročitao ceo moj post, inače bi znao i u koju školu idem, al kapiram te, sad ga čitam i totalno je smoran i nabijen negativnom energijom...

    Jebiga, tema je izjadavanje :)
    Mora i negativne energije :)

  20. Pa ja sam matematiku radila cele godine, pa mi likuša nije progledala kroz prste, Reme. Mislim da nisi pročitao ceo moj post, inače bi znao i u koju školu idem, al kapiram te, sad ga čitam i totalno je smoran i nabijen negativnom energijom...

    Волим постове набијене негативном енергијом. Погледај мој ПВТ па види на шта сам мислио. Прочитао сам цео пост. А ово друго се односи на Салета. За ово што ти рече, знам да профани често поклањају оцене.

    Елем, нема сладоледа, изјели га душмани. :(

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.