Prijava

Nije te "ocarala" ona, nego sopstvena iluzija o njoj, cim joj nisi ni prisao, znaci nemas nikakve relevantne informacije o njoj, nego je idealizujes. Prije prilaska i bilo kakvih drugih poteza, natjeraj se da smanjis dozivljaj, bez toga si osudjen na propast

Stigo mi mail od Limunda, će me tuže.

OPOMENA PRED UTUŽENJE

Obraćamo Vam se sa obaveštenjem da smo utvrdili da prema privrednom društvu LimundoGrad doo Beograd, ul. Vladimira Popovića br. 6 imate neizmirena dugovanja. Uvidom u poslovnu dokumentaciju, odnosno prema utvrđenom knjigovodstvenom stanju, Vaše ukupno dugovanje na 07.06.2022. godine iznosi 21,00 dinara.

S obzirom na to da obavezu niste izmirili o dospelosti, to pored glavnog duga dugujete i zakonsku zateznu kamatu, počev od dana dospelosti svakog pojedinačnog potraživanja pa do isplate, a u skladu sa članom 277. stav 1. Zakona o obligacionim odnosima, kojim je predviđeno da dužnik koji zadocni sa ispunjenjem novčane obaveze duguje, pored glavnice i zateznu kamatu po stopi utvrđenoj zakonom.

Naime, kao što ste upoznati, nakon podsećanja od strane Limundo tima putem elektronske poruke, svoju obavezu u gore navedenom iznosu niste izmirili, iako ste o toj činjenici, odnosno o svom dugu, bili blagovremeno obavešteni.

Imajući u vidu napred navedeno, ovom prilikom Vas upozoravamo da su se, zbog neizvršenja Vaših obaveza, stekli uslovi za pokretanje izvršno - sudskog postupka radi prinudne naplate duga, sa zakonskom zateznom kamatom.

иди на суд за ово кољи се са њима

Nisu te još tužili, ovo je bedno što rade, tuže ljude za 21 dinar...
Izmiruj to.

Dug je dug, platiću. :)

Baš me zanima koliko ima ovakvih kao ja što duguju 20-30din. Da l' im se stvarno isplati da se cimaju i tuže.

L@ki ima veće probleme iako mislim da zaebava

Pa pazi, ako dobiju presudu tebi će da naplate i sudske takse, šta već.

Bolje što pre uplati, pređi u plus i kontaktiraj ih.

Zamoli da ne tuže ako nisu, posle znaš da si miran.

Ma platiću, mislim 21din, ozbiljna kinta. Xd

Nego ima ovde neka fora, možda i hoće da tuže baš zbog troškova. Ko zna koliko ljudi i ne koristi taj mail na koji su slali.

Gledao sad malo po fejsu, slali ljudima za nešto od pre 8-9 godina.

Ima li neki pravnik ovde, je l' može neko da te tuži za 20 dinara. Ima li neki minimum.

Cenim da je Limundo poslao hiljade i hiljade ovih opomena pred utuženje.

Zamisli niko ne plati, i imaš deset hiljada sudskih parnica zbog kovanice od 20din lol.

Vidi Lakarijuse, ako osećaj u stomaku kaže ona je ta (šta god, znaš već) - idi i probaj. Ako ne probaš kajaćeš se čitav život i misliti možda je moglo, možda bi bilo, trebao sam itd. To prvo. Drugo - ko bre kaže da nemaš šanse, šta znaš uopšte o njoj, tome šta bi mislila o tebi itd? Gluposti. Jeste, teško je reći bilo šta dobro i pametno kad ti je stalo, misliš da ćeš ispasti smešan, banalan, napadan, nedorečen...Što kaže Hermina u Vuku - rizikuješ da budeš odbijen, i to je ulog koji daješ. Pošteno. Budi iskren i ono što jesi, ako te ne želi takvog - opet u redu.

Poštovani,

Ne postoji minimalna vrednost spora povod koga se može pokrenuti parnični postupak. Međutim za sporove čija vrednost ne prelazi iznos od 3000€ u dinarskoj protivvrednosti, predviđen je poseban postupak – postupak za sporove male vrednosti. Za ovaj spor koji je regulisan članovima 467-488 Zakona o parničnom postupku, važe specifična pravila u odnosu na regularni parnični postupak, a cilj tih pravila je da se postupanje ubrza I učini što efikasnijim. Između ostalog u ovom postpuku nema pripremnog ročišta, na glavnom ročištu se moraju izneti svi dokazi, glavnom ročištu tužilac mora uvek prisustvovati (u suprotnom se smatra da je povukao tužbu) i žalba se može podnositi samo zbog bitnih povreda parničnog postupka.

I mene zanima, evo našao sam ovo.

L@ki troluje, cela priča deluje kao fresh copypasta sa nekog ispovesti.com sajta. Ne može osoba sa takvim avatarom da se nađe u takvoj beta friendzone situaciji.

"Raspali limundo je danas masovno slao ljudima opomene pred utuženje zbog nekih glupih dugova za korišćenje njihovog sajta, većina ljudi se ni ne seća kad i kako su napravili taj dug, sami dugovi su u iznosu od par desetina (da, salju opomene za 20 dinara) pa do par stotina dinara i obicno su par godina, a neretko i 10 godina, stari. Srpski internet se zapalio i svi pljuju Limundo, sa razlogom.

Verujem da većina ljudi koji su dobili ovo ne žele da koriste Limundo dalje (a verovatno su i zaboravili i da imaju naloge). Na samom sajtu ne postoji mogućnost da korisnik sam obriše svoj nalog. Ali, tu se Limundo zajebao.

Naime, i u Srbiji je na snazi tzv. zakon o zaštiti podataka o ličnosti, koji je manje-više kopija evropskog GDPR zakona. Malo sam čitao zakon i shvatio sam da je Limundo dužan da obriše lične podatke i naloge na zahtev, ako odbiju bukvalno krše zakon. Tako da preporučujem svima da pošalju mail na spajalica@limundo.com sa sledećim sadržajem:

Naslov: Opoziv pristanka o obradi podatka

Tekst: Poštovani,

Ovim putem OPOZIVAM PRISTANAK na obradu mojih ličnih podataka i zahtevam da obrišete nalog ID: XXXXXX (zameniti sa IDjem, može da se vidi ovde: https://www.limundo.com/MojLimundo/MojNalog) koji se vodi na ime XXX YYY (zameniti sa vašim ličnim imenom), kao i da obrišete sve podatke vezane za dati nalog bez ikakvog odlaganja.

Rok za brisanje podataka je 7 dana, u suprotnom će biti pokrenuta tužba zbog kršenja zakona o zaštiti podataka o ličnosti.

XXX YYY "

Ajme sunce ti jebem kako je Ćilmara instant oladio Lakijeve tuyne priče mislio sam da će cela naredna strana biti savetovalište za bračnu terapiju, kad ono međutim

Nikad brže nisam zaboravio tuđu patnju kunem vam se

Hahah, 21 RSD >> Lakijeva patnja

I kažu da ljubav nema cenu...