Prijava

Ako moj brat Gtd čita ovo želim da ga pozdravim i da mu kažem da sam danas vozio X5 M5.0 2019

Otpozdrav bratu Bohoru, top auto

Jedna korisna informacija... ko kupuje 2.0tdi motore sto se uvoze poslije prepravke zbog skandala sa izduvnim gasovima, nek planira i trosak uklanjanja za egr i dpf. Audi vozim sad samo po gradu, radi regeneracije na 150km tipa, dimcinu izbaca, potrosnju nabija itd. gasim egr i dpf kad ovo prodje.
A mogu se kladiti da na nase gorivo ne bi ni jedan nov sa ovakvim softverom izdrzao 100.000 bez problema...

Đe ste ljudi, kako ste, šta ima?

Nije baš X5, ali sam vozio zadnjih 10-ak dana jedan interesantan auto koji je skoro došao u firmu. Fiat Fullback, tj. Micubiši L200 sa Fiatovim logom (nadam se da nisu mnogo prčkali). 2.4 dizel, 180 ks, double cab, fin autić dosta za tu namenu, kada se ide na manje pristupačne terene. Imali smo ranije Isuzu D Max, tj. imamo i dalje, ali je ovaj Fiat manje razdrndan.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16331593/peugeot-405-klimtekreg

da li vredi ove pare? Da je 700e, bez razmišljanja. Crne alu felne. Još ako bi bilo bez nekih bitnijih daljih ulaganja, pucka. Da mi traje oko 4 godine, ne treba mi više.
kakvi su im ovi matori dizeli?

Uf ne znam brate, 28 godina star auto. Ne razumem se nesto u pezoe, drugar imao 2 komada 98. godiste, tipa 306, ili 307, resio za oko 6,7 glava pre par godina, doduse njegovi znaju oko toga pa su sredili sta nije valjalo. Al ovako sto kazes 7 glava i ajde, mada 28 godina je bas star auto. Ti preko 25 godina stari, vecinom idu za 500, 600 evra ako su dobri modeli, ne racunam porse 911 itd hahah

Ako spusti cenu i ako je u dobro stanju, verovatno nije loša kupovina. Meni je prvi auto bila Vektra A, sličnog godišta, mada sam je pre 8 godina platio manje nego što ovaj sad traži za 405. Fino sam se navozao, obzirom kakva je šklopocija bila.

Имам питања за аутора ГТД, откада су ти мотори препљављани имам онај 2.0 140 голф 2011 мислим да је то онај комонрејл јебемлига
друга ствар да ли да поштујем оно схто ми избацује борд за мали сервис пошто нисам одвозао километре али је прошло годину дана
трећа ствар који обд курац користиш и шта је најбоље узети

iskustva sa generalkama, upravo radim prvu na 1.9dci renou, bukvalno mi otislo sve u kurac.

Neisplativo, naročito na tom motoru. To je ok motor do neke kilomentraže, recimo do 400 000 km prave kilometraže i onda ode u kurac ne vredi dalje raditi. Bio je u firmi Traffic sa 1.9 dci motorom od 150 ks i uprkos redovnom održavanju, na nekih 450 000 km je motor otišao u kurac, tamo je napunio turbinu uljem i ne znam ni sam šta sve ne. Prodali ceo kombi i uzeli drugi jbg. Meni je samo bilo nelogično da se 6 godina star kombi tako razjebe. A dobro vozi lik i samo je on vozio, nije kao sa onim Isuzuovim pikapovima što ih ganja ko stigne. A opet, oni imaju veću kilometražu od Traffica, jesu razakani, ali idu, ne staju. Oni Pežoi 5008 i 3008 su me iznenadili, sasvim su korektno pouzdani.

1.9dci kurac od motora jbg. Turbina ne traje dugo, a crkne li povuce ulje, dobije turazu i istopi klipove. Ima i manu konstrukcijsku sa radilicom tako da prolupa iz cista mira. 300-400e motor bez agregata polovan. Da ga radis ispasce blizu 1000e ali dobices garanciju vjrv 100.000km.

Tuljane, komonrejl jeste. Od 2008 su uveli, znaci golf od sestice i zadnje serije pasata 6. Za ulje gledaj po kilometrazi. Dijagnostika za njih zove se vcds. U prodavnicu 70-80e kosta, dobija se kabal i cd. Nijesam htio da placam to i prije 4-5 godina uzeo sam ga nedje oko 30e preko interneta. I evo radi bez greske, samo treba da je apdejt aplikacije iskljucen ili da ugasis wifi na kompjuter.

Могу ли преко ње да мењам срања у колима, да укључујем оне курчеве додатне опције и слично? Мислио сам да наручим оне курчеве лампице што иду испод ретровизора а капирам да има још неких могућности откључавања које имам а закључане су ми хД
Виђех на нету да је доста популаран неки ОБДЕлевен, повезује се ваљда преко блутута са телефоном и све је баш максимално упрошћено

а схто се тиче ЕРГ и ДПФ до сада нисам имо проблем, додусхе за 4 дине колко имамо голфа прешао је само 30к и то ништа по граду само на путу. Међутим сада када кренем да га акам по граду мислим да ће ме чекати проблем са тиме хдд На ибици 1.2 тди ми се већ укључивао два три пута ДПФ за дину дана

Tuljane ima neki lik u bg što čuda radi s elektronikom na vozilima vw grupacije, _garage_service se zove na instagramu

ОБДЕлевен nijesam imao iskustva nikakva, mozda ti zavrsi posao. Vcds ti je najbolji poslije fabricke vw dijagnostike, bukvalno mozes sve. Citanje greski, kodiranje, pracenje svih parametara motora itd. Znaci granica je samo tvoje znanje. Masu tih zakljucanih opcija ima, ja samo znam upozorenje za pojas da ugasim hahaha. I znam ono punjenje kazaljki kad das kontakt. Sa kodiranjem veze nemam i ne znam koji bi mu bili nedostaci u odnosu na original dijagnostiku, ali bukvalno svi sto rade nesto u tom smislu koriste njega. Na toga golfa imas puno stvari, evo npr led stopove da stavis moras ih kodirati, a kodiras ih vcds-om itd.
Dalje ispisuje gresku ako ima koju, na koliko km se pojavila, ocitava parametre sve motora, npr odstupanja dizni. I za taj dpf mozes da vidis kolicinu pepela, onda i kroz last regeneration dpf filter mozes vidjeti kilometrazu itd.

Ispod retrovizora lampice bas je cimanje. Rastavljas komplet retrivozor, sijeces donji dio onaj, skidas tapacir da vuces kabal drugi uz kabal sto ide sa zmigavca i na kraj kodiras. Ne bih o tom jadu radio znaci nikad haha

odlicno sta vas je vise od standardnog broja (0) pa da i ja pitam, koje auto preporucujete do 18 000 sto je novije moguce 2,0-2,2 dizel? Kakav je pezo 508? Neki bmw bar serije 3 ili veće.

Ево ти ауто тај фазон по тим параметрима
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16385379/skoda-superb-20-tdi-ambition

Јест јебада солидна уграђивати те малене лампице, али ми делује да немам шта паметно да апгрејдујем још хахахах Узео сам му фелне ББС језиве, затамњио штопаљке, ставио лед светла свугде, наручио ону фијоку за наочаре и узео онај фолцвагенов отварач за пива хахахаххаха јеботе кад сам видео да голф долази са отварачем за пива морао сам га узети хахаха

https://www.youtube.com/watch?v=eTeVaNEkic4
сада гледам ово басх, једноставан је овај обд11 то ми се свиђа не волим га ја претерано компликоват

Ledeni, Peugeot 508 2.2 hDi krasan, no-no bacati pare, evo primjer:

https://www.olx.ba/artikal/37719122/peugeot-508-gt-2-2-hdi/

Je l' to do 18 000 evra ili maraka Ledeni? Pošto je Škoda 18k evra, a 508 18k maraka. 508 je po meni fin auto, za ovaj mi deluje da je sa klasičnim automatikom, valjda samo 1.6 eHDI imaju poluautomatik što je kao problematičan.

Da li je moguće da je cijena registracije audija a6 3.2 188 kW 2005 godište oko 180 k dinara?

U Srpskoj jeftinije dosta.

Ma to jednom godišnje radiš