Automobilizam

  1. Pa trebalo bi mi nešta preko 15 cenata. A i Ford dizel ne bih baš...

  2. A i Ford dizel ne bih baš...

    Trebalo bi da je dobar 1.8td 90ks. U Mondeu što ga je naš majstor održavao je riknuo taj motor tek na 600 000 km, a vozio ga je vlasnik kafane i služio mu je za nabavku.

  3. Tek (ako je u pitanju prava kilometraža)? Pa većina sa oglasa je oko pola miliona prešla.
    I djelovi za motor, koji se otvara na 200-300 hiljada, su skupi. Čini mi se da je dosta i trom.

  4. Jbg, skup je i to što kažeš. Mada gde možeš i za 305 da nađeš delove? Dosta je to staro. Jel bi ti odgovarala 123 po klirensu?

  5. Ma ne opterećuj se sa tim, ako naiđe nešta kupiću.

    A sad 305, gledao bih možda prije 1.9D koji se ugrađivao u PSA grupu. A limarija ako se ne može đe kupiti vjerovatno bih pravio.

  6. Crnjak je što ovde možeš da nađeš za 500 eura Volvo 850, doduše 2.5 benzinca.

  7. Al' to nije oldtajmer, pa nema kolekcionarsku vrijednost.

  8. Tero sam BMW-a pun cajger.

  9. I troši 15l jer ima 2 tone. Mada je lađa nema šta. Video sam da jako puno ljudi ovde vozi na etanol i CNG. Dole je to mnogo manje razvijeno.

  10. I koliko izvuče? Jesi li i preko GPS-a mjerio? Bješe 320i?

  11. Jeste. 220 okruglo. činilo mi se da je još punio al moro sam da popustim, kamion neki me oseko. Stim da nosim šesnestice a sat je baždaren na 15, neko mi računao na temi da je to 6,nešto plus na 100 km. Da ga jebem. Sutra moram da ravno da proverim ulje držao sam ga podosta a bmw oće da sekne kad je baš baš pun gas

  12. Ovi stariji satovi lažu što se brže krećeš, zato ja nosim GPS. Ja sam jednom oko 160 blago nizbrdo u Hrvatsku gonio i dimio k'o Raba, a po satu sam preš'o 200.

    Boxer
    Nek mi neko izračuna koliko laže km sat ako auto čiji je diferencijal baždaren fabrički na petnestice gume nosi šesnestice istog promera na tipa 100 km na sat. Ajde matematičari da vas vidim?

    Ketaminčić
    Казаће ти да си прешо 100 км, а уствари си прешо око 106,6 км.

  13. Eto, svaka čast kad te nije mrzelo.

  14. Da ste profesionalni prodavac automobila (na placu ili salonu) kako bi ste prezentovali taj neki auto potencijalnom kupcu?
    Jedan prijatelj i komšija ovde je dobio posao da prodaje kola na placu (pre toga je radio u perionici kod tog placa), pa sad pokušavamo da smislimo na švedskom kompletnu priču (uz pomoć translejta i nekih ljudi koji znaju dobro jezik).

  15. Da ste profesionalni prodavac automobila (na placu ili salonu) kako bi ste prezentovali taj neki auto potencijalnom kupcu?

    Prvo nastupa slikanje auta. Opereš i usisaš kola, nabaviš neku normalnu ženu (ne tvoju!), i platiš joj 10 eura da se u kupaćem slika pored nekoliko auta. Onda te slike izbačiš u oglas.
    Šta dalje? Kupci dolaze i gledaju kola. Prvo im kažeš da sjedu, da popijete piće (kafu i rakiju) i natenane. Pitaš ih ko su, kud će i otkud idu. Oni ti kažu za kakva kola su zainteresovani. Ti im pokažeš šta imaš u ponudi, nešta lupaš o autu konkretno, daš da ga probaju. Ako kupe izljubiš ih i kažeš "zdravo bili i zdravo ga koristili" na norveškom i to je to.

  16. Hehe, dobar način. Samo, ovde imaju usrane zakone tako da nema kafe i rakije tj. ne smeš da im daš.

  17. Oftopik. Jel moras gore (u Danskoj si bese?), kada kupis alkohol da ga nosis u kesi nekoj, da se ne vidi?

  18. Onda samo kafu. Ja ne bih dozvolio da mi neko izađe gladan ili žedan (ako ima uslova) pa da sam 100 puta u Danskoj/Norveškoj.
    Ne znam na šta tamo sad placevi liče, ali dobro bi bilo da odštampaju karakteristike i prikače na auto, da možeš da čitaš dok im predstavljaš. Kontam da tamo žive oni dosadni ljudi, pa lupetaj gluposti. Ne znam koje auto, nek bude Reno Megan, pa npr. ovo lupetaš: "Taj motor je toliko tih i prefinjen da nema izolacije na haubi. Renoova najnovija tehnologija. Ne postoji klasični ključ, nego futuristička i moderna kartica i dugme "START", kao u sportskim automobilima". Ne mora sve da bude tačno, samo da zvuči ubjedljivo. Ili kažeš da ima prednje farove "RS-look".

    EDIT:
    Ili specijalne ratkapne.

  19. Oftopik. Jel moras gore (u Danskoj si bese?), kada kupis alkohol da ga nosis u kesi nekoj, da se ne vidi?

    U Švedskoj sam, ali je tačno to, mada sam samo čuo to, nisam kupovao alkohol.

    Ne znam koje auto, nek bude Reno Megan, pa npr. ovo lupetaš: "Taj motor je toliko tih i prefinjen da nema izolacije na haubi. Renoova najnovija tehnologija. Ne postoji klasični ključ, nego futuristička i moderna kartica i dugme "START", kao u sportskim automobilima". Ne mora sve da bude tačno, samo da zvuči ubjedljivo. Ili kažeš da ima prednje farove "RS-look".

    To sad upravo pišemo i prevodimo pošto ima puno Renoa sa tom karticom i uopšte klasifikujemo, francuze, japance, švabe, šveđane pa smo ispisali neke gluposti. Nakenjali smo se samo tako.

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.