Prijava

E ja sam imao priliku sad skoro, neki gimnazijalci su bili, mislim bili smo zajedno i oni su fense, ulsiršaju mtv, rok, metala malo itd... i tako se oni furaju ono, banja... Ja stvarno slušam metal... I bili u nekom kafiću, bila rok muzika, sve ok, i onda počelo sranje... Poče Jelena Karleuša, ja uhvatio pivo i iskočio napolje, sjeo na neki blok i gledam ih, a oni, duže, padoše u sevdah tamo, uuuuuuu, i onda sam ih gorio 3 da zznbog toga :)

Ja vrlo lepo glumim da volim da pevam i igram uz narodnjake i našu pop muziku, iako ne znam većinu pesama. Ali NE MOGU da uživam, niti se dobro osećam dok slušam to drndanje, ni u kakvom stanju.

Па из неког искуства, имао сам прилику да присуствујем томе да неки хард-кор металци пропевају Секу Алексић при одређеној количини алкохола. :)

Да, ја знам ликове који свирају Апирин кад се одвале на акустари. Иначе, пустају косе и слушају Мејдене.
Добро и ја свирам "ја још спавам у твојој мајици" али трезан. Штаћу, не знам да одбијем кад ме нека "другарица" замоли.

Mojne me sVatite pogrešno, ja VOLIM kafanu i atmosferu sa KAFANSKOM muzikom(boemskom) ali tuc-tuc narodnjak tipa...ne pada mi ništa napamet, jednostavno ne gotivim.

E baš to. Ja volim izvornu narodnu i one prave stare kafanske. Ostalo nikako.

Седим/стојим са пивом у руци и смарам се, и суздржавам се да не пукнем у главу ове што ми причају "Хајде мрдни мало дођи да играмо".
Иначе, мислим да умем да се провеселим уз оне праве народњаке, не ове новокомпоноване.

Седим/стојим са пивом у руци и смарам се, и суздржавам се да не пукнем у главу ове што ми причају "Хајде мрдни мало дођи да играмо".

Е јеси партибрејкер. :Р

Ne posecujem zurke na kojima se pustaju ogavne muzike (doduse,niko ih iz mog okruzenja i ne pravi).

Е јеси партибрејкер. :Р

Трве!
:))))

Ja mogu savršeno da se uklopim dok me neko ne smori da igram ili tako nešto gej. Imam svoje pivo/vinjak/rakiju i jebe mi se, ako me razumete.

Meni nikakva muzika ne smeta, svuda mogu da budem i sve da podnesem. Jedini je problem što ljudi umeju da budu iritantni.

Slabo ima zanrova sa kojima sam se sreo, a da ne slusam ponesto od njih.

Ako dodjem u situaciju da moram da slusam nesto sto mi se ne svidja (retko se desava), apsolutno me zabole kurac. Prebrodim to bez ikakvih problema i mrstenja. Ako ima alkohola, zapijem se. Ako nema, pricam sa nekim... Uglavnom se zapijam i ne ukljucijem.

Podnosim sve i poštujem svačiji ukus. Isto očekujem i od drugih kad sam ja u pitanju. :)

Kako kad reagujem. Dosta zavisi i koja je muzika u pitanju - da li je domaća ili nije, da li je poznata (tj. da li sam čuo i ranije ili ne). Nekad se smorim najžešće, kao pre neko veče kad je bio neki tehno, nekad zaigram i zapevam kao što je to bio slučaj za Novu Godinu. Ovo pišem i shvatam da jedino tehno ne mogu da svarim. Da, i one turbofolkere.
EDIT:

Ja vrlo lepo glumim da volim da pevam i igram uz narodnjake i našu pop muziku, iako ne znam većinu pesama. Ali NE MOGU da uživam, niti se dobro osećam dok slušam to drndanje, ni u kakvom stanju.

Mogu da slušam sve, ali ne i da uživam u svemu. Imam prekidač u glavi pa kad mi se muzika ne dopada jednostavno se isključim. Ne namećem moj ukus nikome, mada volim da preporučim.

Iz iskustva vam kažem, ako želite da nekome preporučite "svoju miziku" učinite to uz obilje zanimljivih podataka o samoj muzici i muzičarima. Mene su mnogo puta "zbarili" na tu foru, a bogami i ja sam mnoge "zbario" na taj način.

Jedino ne dozvoljavam nikakvu raspravu o narodnjacima. Jednostavno nema priče o tome i niko me nikada nije navuko do sada na raspravu o narodnjacima. Pa oni ne postoje, zar ne?

Osim navedenog, ne vidim nikakvu bogom danu specijalnost u tzv. ozbiljnoj muzici. Ne prihvatam da je ona "samo za odabranu" publiku i izvođače. Šta je to ozbiljna muzika? Možda muzika koju je svirao Mocart i Betoven? A što je ona ozbiljnija od PF, RP, TD, JH, GFR, DT itd. Možda zbog toga što je Mocart imao raskošnu periku i pederske aljine, dok se JH oblačio kao klovn a Gilmor skromno - farmerice i košulja?

Postoje Mocarti i Betoveni i danas, rađaju se i sviraju, a možda su čak i veći talenti. Smeta mi taj termin "ozbiljna muzika", kao da Gari Barton stvara neozbiljnu muziku. Sve to smatram čistim snobizmom. A i ta "ozbiljna" muzika je goli kurac na kraju krajeva.

Nadam se da se za ovo poslednje zezaš.

Nadam se da se za ovo poslednje zezaš.

Ne zezam se, ne mogu da ih svarim kao i narodnjake. Mocarti i Betoveni rađaju svake godine (u to sam siguran) i da ne moraju da sviraju violinu, violončelo i sl.

Gambi mogu da se kladim u šišanje do glave da je John Petrucci (Dream Theater) muzički maestro ravan ako ne i napredniji od Mocarta. Upoređivao ja i analizirao mnoge stvari i stvarno ne vidim da je ta ozbiljna muzika zahtevnija od dobrog džeza ili roka.

Postoje Mocarti i Betoveni i danas, rađaju se i sviraju, a možda su čak i veći talenti. Smeta mi taj termin "ozbiljna muzika", kao da Gari Barton stvara neozbiljnu muziku. Sve to smatram čistim snobizmom. A i ta "ozbiljna" muzika je goli kurac na kraju krajeva.

istina.

a inače, svi žanrovi imaju dobru i kvalitetnu muziku, takođe i gomilu neopevanih sranja. samo je fora znati i odabrati kako valja.

garantujem da ako se odaberu dobre pesme, nijedna žurka ne može da se smuči.

Сурови зна. Слажем се.

garantujem da ako se odaberu dobre pesme, nijedna žurka ne može da se smuči.

verujem