Prijava

Da Surovi, ali često tu može da bude problem to što neki ljudi loše biraju. :)

Дакле, ви слушате у слободно време своју музику, и принуђени сте да одете на журку/прославу/штагод где се пушта музика коју иначе не слушате. Како реагујете?

Боли ме тукс. Дошао сам ионако због риба и алкохола. А да, јебе ми се за музику, шта више, волим кад се слуша оно што ја не волим јер ту долазе боље рибе. Пошто иначе слушам секташку музику, а ту су клошарке.

Гамби, то је проблем без обзира да ли изабрана музика припада жанру који ти слушаш или не. Чак мислим да је већи проблем ако да.

Jednostavno : I don't give a shit .

Da Surovi, ali često tu može da bude problem to što neki ljudi loše biraju.

Gambi stvar izbora je drugo pitanje. Ali ja stvarno ne mogu da podnesem da mi neko cvili na violini 2 sata i da ja MORAM da budem oduševljen time samo zbog toga što je to Mocart nekog jutra bio nadahnut cvrkutom ptica i što mu je sobarica isp....la k..ac. Osim toga, ambijent i društvo koje dolazi da sluša tu muziku .... ma šta kenjam znaš i sam.

Ne postoji stanje u kom mogu svariti "dvojku"...Takođe bih se gadno smorio da piči neki težak metal, ali niko u mom širem okruženju to ne sluša tako da taj problem nemam....Sa "dvojkom" naravno imam...

Virtual: To ja i kažem, muzika mi ne smeta, nego su ljudi ti koji su često problem. Mislim, nisu ni oni dok ne postanu previše navalentni.

mislim, zašto bi išli na mesta namenjena zabavi gde nam nešto ne prija. ne ra zu mem

Mojne me sVatite pogrešno, ja VOLIM kafanu i atmosferu sa KAFANSKOM muzikom(boemskom) ali tuc-tuc narodnjak tipa...ne pada mi ništa napamet, jednostavno ne gotivim. Dok se neko seče na to, ja krvarim na nos,jebemliga

a inače, svi žanrovi imaju dobru i kvalitetnu muziku, takođe i gomilu neopevanih sranja. samo je fora znati i odabrati kako valja.

Potpisujem oba posta! Tako su uboli u kafanici za novu, odlicne pesme su svirali, nisu svirali prezvakane zabavne koje mozes cuti 100 puta na dan ni Seku, Karleusu, jednostavno fantastican odabir muzike, veselje je bilo odlicno... da vise njih ume tako da svira a ne da na repertoaru bude Seka Karleusa ili neka tamo Safeta, ili jos gore stare narodne koje znaju samo metuzalemi koji pamte Karadjordja, a da tema pesme bude "Moje stado dva ovna ima".

Ja se uvek trudim da budem maksimalno otvorena za sve sugestije i predloge i trudim se da pronađem u svakom muzičkom pravcu nešto što mi prija.
Pa i kad mi neko, ko je pristalica pravca, koji ja ne preferiram, predloži da poslušam nešto, ja to učinim i ne doživljavam to kao torturu. Osim ako se ne radi o nekim stvarima, za koje sam ubeđena da su debilne.
Ne treba ograničavati sebe. Zašto insistirati na samo jednom muzičkom pravcu ili još gore, na samo jednom bendu/pevaču.

Добро збори ова Јелица.

Slušam mnogo različitih stilova, valjda jer volim da eksperimentišem sa tim, od Jana Tirsena, preko Police do Rammsteina. Od violine do sintija. Jedino što ne volim je elektronska muzika koja ide na isti kalup, monotona je i para uši. Ali ne kažem da nema dobrih pesama. Volim muziku gde se ljudi trude da odsviraju, gde nije sve pritisak na dugme i ajd' muz'ko kreni... Takođe turbo folk ne podnosim ali eto na ekskurziji je to prava tortura u busu, i diskoteci. Poštujem starogradske i kafanske pesme i često ih slušam na slavama, proslavama i sl.

ja samo da je garavo. džej i tupak. tačka :)

mislim, zašto bi išli na mesta namenjena zabavi gde nam nešto ne prija. ne ra zu mem

Tačno. Ne prija brate i kraj. Kvazielita je proglasila "ozbiljnu" muziku šatro nerazumljuvom boraniji i stvorila sebi priliku da se i na taj način distancira od boranije. Mnogo puta sam ih pitao zašto je baš ta muzika ozbiljna a po logici stvari sve ostalo neozbiljno. Nikada nisam dobio zadovoljavajući odgovor.

Mogu da slušam sve. Ali ako mi ne odgovara muzika, nisam pijan i nema žena u bližoj okolini, zgrabim dva piva i gonim dalje. Prerastao sam ta preseravanja o muzičkim pravcima i mogu da se zabavljam uz bilo šta, ako je društvo dobro. Koja god muzika piči, uvijek sam aktivan, bilo da treba da se penje na sto, skače u šutku ili da mlatim glavom k'o sumanut...

@virtual serb: ozbiljna muzika se zove ozbiljna muzika zato što uz nju ne možeš da budeš iskreno neozbiljan, te samim tim i nesposoban za veselje. caka caka :)

Meni je Betoven baš neozbiljan bio, bolilo ga je uvo za sve.

@virtual serb: ozbiljna muzika se zove ozbiljna muzika zato što uz nju ne možeš da budeš iskreno neozbiljan, te samim tim i nesposoban za veselje. caka caka :)

Pa ovo je najsmisleniji odgovor na to pitanja, do sada. Sledi zaključak da ko je vedrog duha i za ples i Vukajliju nije za ozbiljnu muziku. A Mocart samo za saHhrane.

volim ja da čujem recimo šopena, pa volim i mocarta donekle i lista i šta ja znam, ali ne pravim od toga neku priču. mislim, to nije za žurku lol

ја сам једном пустила листа чини ми се на журци да направим фајронт ал су неки цареви почели да скачу и да свирају имагинарне клавире и виолине и на то :)