Prijava

Da ali ako se počne predavati tek u srednjoj školi onda je to svjesna odluka države da djeca treba do 15 godine da udu manje-više bezbožna.

Zajebavas, zar ne?

Da ali ako se počne predavati tek u srednjoj školi onda je to svjesna odluka države da djeca treba do 15. godine da udu manje-više bezbožna.

A isto tako, ni u 4 godine srednje škole, OPET NE BI UKAPIRALI.

Jel oni nemaju roditelje?

Država NE SME da nameće religiju! Ustav, 11. član! Koliko puta treba da pišem ISTE STVARI jebote?!

http://www.sllistbeograd.rs/documents/ustav_republike_srbije_lat.pdf

Da ali ako se počne predavati tek u srednjoj školi onda je to svjesna odluka države da djeca treba do 15 godine da udu manje-više bezbožna.

Ја бих увео забрану наметања религије малолетницима ионако.
А за крштење беба би се ишло у затвор.
Кад постанеш пунолетан (дакле, мање-више зрео), узми па бирај себи религију.

A isto tako, ni u 4 godine srednje škole, OPET NE BI UKAPIRALI.

I čemu onda gubljenje 45 minuta nedeljno

Koga da tuzimo? Direktora jezicke gimnazije koji nije znao cak ni engleski jezik, koji je ozenio ucenicu, a ni srpski mu nije bio kako treba? Aham. To samozivo kopile je radilo sta je god htelo. Meni magarac dao ukor i keca iz vladanja jer sam posle besede njemu rekla Sapienti sat. Nema ko da se tuzi, jer zakona nema...

А и професор веронауке је био скроз кул, малтене није била веронаука, већ причање о свему и свачему.

Takav je nas sada u srednjoj, ali sam recimo od prvog do cetvrtog osnovne namrzo veronauku i otiso na gradjansko jer je pop bio pravi fanatik koji nam je delio brosure o nastanku sveta za sedam dana, to je bilo tako neverovatno bombardovanje hriscanstvom i takva jedna jaka propaganda da danas moj burazer sa 16 godina odbija da poveruje u teoriju evolucije i tvrdi da je sve nastalo tako sto je Bog puko prstima i za 7 dana nastalo sve.

Mala anegdota:
Bio sam na nekoliko predavanja veronauke u srednjoj, i veroučiteljica, inače veoma fizički smešna osoba koja šuška kad priča (LOL, nevažno), je skoro-odraslim-ljudima predavala kako je Bog stvorio svet za 7 dana, kako su prvi ljudi živeli po 500 godina, i tako neke gluposti.
a zamisli sad prvaka kome nije razvijena moć apstraktnog mišljenja još uvek. I on uči o svetu na veonauci. I onda ode na Svet oko nas i tamo mu predaju nešto sasvim drugo. Ili u kasnijim razredima ode na biologiju i tamo mu predaju o evoluciji "onog lažnog proroka Darvina", što bi rekao otac Joil.
Ili da se vratim na veroučiteljicu u mojoj školi...Devojke uživale da joj postavljaju pitanja tipa: "A šta da radimo sa menstruacijom?"
-Tada ne smete u crkvu jer ste nečiste pred Bogom.
Ili:
"Šta je stigmata?"
-"To je nešto katoličanstvu. Mi ne verujemo u to." I uglavnom je tako odgovarala. Ne daj Bože da ispriča nešto što ispada iz okvira pravoslavlja, treba deca da joj skliznu u neveru.

Ја бих увео забрану наметања религије малолетницима ионако.
А за крштење беба би се ишло у затвор.

Dzimi osnuj stranku ću ti platim članarinu

Koga da tuzimo? Direktora jezicke gimnazije koji nije znao cak ni engleski jezik, koji je ozenio ucenicu, a ni srpski mu nije bio kako treba? Aham. To samozivo kopile je radilo sta je god htelo. Meni magarac dao ukor i keca iz vladanja jer sam posle besede njemu rekla Sapienti sat. Nema ko da se tuzi, jer zakona nema...

Није, него су у твојој школи преовлађивале жене (а и они мушкарци су били педери), а жене су туњаве и углавном их је тешко покренути да се побуне, лакше им је да трпе. Тачније, жене уживају да трпе тлачење.

"Država NE SME da nameće religiju! "

Da, ali ne smije da nameće ni ateizam.

Znajući da je našim roditeljima 50 GODINA ISPIRAN MOZAK ATEIZMOM jasno je da oni NISU U STANJU DA VJERSKI USMJERE DJECU jer i sami o religiji uglavnom pojma nemaju.

Tako da je ukidanje vjeronauke u školama indirektno nametanje ateizma.

Valsinarb90, ja tek sada shvatam koliko je zapravo ZLO veronauka u osnovnoj. Nisam znao da su baš toliki idioti, jer je uvedeno nakon mog osnovnog školovanja.

Није, него су у твојој школи преовлађивале жене (а и они мушкарци су били педери), а жене су туњаве и углавном их је тешко покренути да се побуне, лакше им је да трпе. Тачније, жене уживају да трпе тлачење.

Prdis.

Jovicicu, ne budali, leba ti!! Sta je sa onim generacijama kada nije bilo uvedeno to?? Sta je sa onima koji su otisli na gradjansko? Svi su antihristi?! Nametnuto?!

А за крштење беба би се ишло у затвор.

Zasto,ovo ti je skroz bezveze, krstenje ne pretstavlja nametanje religije, vec jedan deo nase tradicija a ne samo religije, ako dete krste sa godinu dana starosti, ne znaci da ce automatski preko vode religija uci u njega isprati mu mozak i napraviti ga religijskim fanatikom koji sanja o vodjenju krstaskog rata.

"Država NE SME da nameće religiju! "

Da, ali ne smije da nameće ni ateizam.

Znajući da je našim roditeljima 50 GODINA ISPIRAN MOZAK ATEIZMOM jasno je da oni NISU U STANJU DA VJERSKI USMJERE DJECU jer i sami o religiji uglavnom pojma nemaju.

Tako da je ukidanje vjeronauke u školama indirektno nametanje ateizma.

Glupost. Nametanjem religije krši ustav! Nema ništa o ateizmu u ustavu. I ne nameće, nego ostavlja deci i njihovim roditeljima izbor. Manje troluj jebote, ja se tresem!

Ali rnrt, nametanje je, jebo mater. Nije u redu da se dete krsti i uvede u taj svet samo zato sto je rodjeno od roditelja pravoslavne vere. Jebes tradiciju. Nek odluci sta zeli da bude kad poraste.

Ali rnrt, nametanje je, jebo mater. Nije u redu da se dete krsti i uvede u taj svet samo zato sto je rodjeno od roditelja pravoslavne vere. Jebes tradiciju. Nek odluci sta zeli da bude kad poraste.

Upravo!

E hvala presvetom kurcu da se i ja slozim sa Gambijem oko necega.

Samo shvatanje Biblije doslovno je pogresno, ko kaze da su te stvari treba bukvalno shvatiti? E da li prvak moze da kaze sebi:" Ma sta ovaj u crnom prica, pa to mozda uopste mozda nije bilo tako, mozda su to neke metafore"... reci ce KURAC MOJ to, e zato ce moja sestra ici tek od srednje na veronauku...

Zasto,ovo ti je skroz bezveze, krstenje ne pretstavlja nametanje religije, vec jedan deo nase tradicija a ne samo religije, ako dete krste sa godinu dana starosti, ne znaci da ce automatski preko vode religija uci u njega isprati mu mozak i napraviti ga religijskim fanatikom koji sanja o vodjenju krstaskog rata.

Чему онда крштење? :) У сваком случају је бесмислено. Крстиш дете које не зна за себе, а камоли шта је религија. А дете најчешће вришти = злостављање?

Dzimi osnuj stranku ću ti platim članarinu

Биће једног дана. :))

Tako da je ukidanje vjeronauke u školama indirektno nametanje ateizma.

Није наметање. Нико ти не говори ''немој да верујеш у бога'' ако не идеш на веронауку.

Niko ne nameće ateizam. Ja (mi) samo želim(o) religiju izvan školskih institucija, jer joj tu nikako nije mesto! Veronauci je mesto u crkvi. To je sve.
Ima jedan kul poster na netu:
"Kao što ja ne mislim u vašoj crkvi, tako vi nemojte da se molite u mojoj školi."