Prijava

Inteligencija prečesto nosi sobom i nesreću, kajanja i nemir, razaranja...

ovo ima odredjene istine, inteligentna osoba retko moze biti i sretna osoba

Bolest takodje pomaze. Ali znanje i “pamet” te ne cini nesrecnim. To je samo ljudska priroda

Inteligencija ti pomaze da budes svesniji toga. Inteligencija ti takodje pomaze i da se nosis sa tim.

Ni slučajno. Ego, ponos, oholost...Spadaju u duhovnu kategoriju. I kockar zna da srlja u propast, takodje, ta zavisnost nije fizičke prirode, i svejedno nije u stanju da joj se odupre i pored sve inteligencije, uvidjavnosti, i svih ljudi koji su pre njega propali i na čijim primerima se mogao naučiti.

Sto ti ne pomogne da pises malo citljivije postove ili da zavrsis knjigu? Cutimo a a

Pa jel drobis gore da inteligencija nije samo resavanje zadataka na papiru nego i emotivna inteligencija, empatija itditd. A sad kao ma jok ako si pametan mora da budes i nesrecan

Varijante “To je zato sto sam pametan” su najbezbolnije i samim tim najcesci izgovori u zivotu.

Sve ostalo mozes i da preispitas u sebi, ovo ne mozes. Kako da se popravis, da budes gluplji?

O tome pricaju poluinteligentni.

Inteligentnom čoveku je počesto teško i čak nemoguće da se zavarava i anestezira kojekakvim glupostima. Jasno vidi i rezonuje stvari oko sebe, i shvata u kom pravcu se kreću porodica, narod, čovečanstvo...I šta budućnost neminovno donosi, jer stvari posmatra kao jednačinu koju vrlo dobro sagledava i tumači. Ako u njemu žive moral i čovekoljublje razume se, jer postoje i postojali su i krajnje okrutni ljudi koje je krasila naročita inteligencija.

Inteligentnom čoveku je počesto teško i čak nemoguće da se zavarava i anestezira kojekakvim glupostima. Jasno vidi i rezonuje stvari oko sebe, i shvata u kom pravcu se kreću porodica, narod, čovečanstvo...I šta budućnost neminovno donosi, jer stvari posmatra kao jednačinu koju vrlo dobro sagledava i tumači. Ako u njemu žive moral i čovekoljublje razume se, jer postoje i postojali su i krajnje okrutni ljudi koje je krasila naročita inteligencija

*poluinteligentan. Ne treba biti genije da vidis osnove.
Ako si stvarno inteligentan ti naucis i da se nosis sa tim znanjem a ne da jadikujes samo.

Ako mozes.

Mislim ne umanjujem pamet ovima, ali bre melkore, prvi pricas da se treba gledati cela slika, a onda 3 posta iza zatvoris jedno oko.

Ne čitaš Celt. Čovek je celina koju čine telo, um i duša. Čovek niže inteligencije, no svejedno dobričina, nije u stanju da shvati kada ga zajebavaš i vučeš za nos, kroz život ide srcem, sve mu je jednostavno itd. Osećajan čovek medjutim, čija inteligencija je na zavidnijem nivou, jasno opaža nered i nepravdu, i svestan je kolika je njegova moć u svemu tome. I zato pati. Postoje takodje naročito inteligentni ljudi koji su duhovno slabi, kao i oni koji su proživeli kojekakve traume sa kojima nisu u stanju da se nose. Vikor Frankl je od svoje tragedije napravio misiju, našao je smisao u njoj i čovečanstvu podario vrlo mnogo. Niče je poludeo, Celan se ubio, Fišer zastranio, Perelman praktično postao monah itd.

More citam ja nego ti ne pises dobro.

I to sto ti zoves celinom i dajes mu neke mitske sposobnosti, to se zove inteligencija.

Verbalno-lingvisticka ili jezicka inteligencija PROPO

Melk ne moze da pretoci u post svoje misli na kristalno cist i lako razumljiv nacin jer

Ovaj tip inteligencije podrazumeva sposobnost dobrog usmenog i pisanog izražavanja

Mislim mozda vecina moze ali iskreno autor cije postove vrlo retko procitam do kraja je melkor ex morgoth

Recimo celta i zapatu je lako citati i razumet ali nisu ni prici labokv-u realno

kad prestaneš čitati melkova besmislena cepanja, onda postaješ inteligentan.

Melk me podseća na one postarije likove u masnim mantilima koji palamude o smislu života i knjizi koju pišu, a koja će uzdrmati temelje kosmosa. Doduše ti isti likovi se grebu za cigar i pišu tužne sonete brucoškinjama filosofskog koje se jebu s kamatarima.

Čovek niže inteligencije, no svejedno dobričina, nije u stanju da shvati kada ga zajebavaš i vučeš za nos, kroz život ide srcem, sve mu je jednostavno itd.
Osećajan čovek medjutim, čija inteligencija je na zavidnijem nivou, jasno opaža nered i nepravdu, i svestan je kolika je njegova moć u svemu tome. I zato pati.

ko sto rekoh, patnja za necim i zbog neceg nije povezana sa tim koliko znas. jednostavna patnja po tebi prostog coveka za necim po tebi nebitnim je jednaka kao i tvoja prosvecena veltsmerc produhovljena i duboka patnja. znam da mislis da si najpametniji, al moras da budes svestan da kao sto ti tog prostog coveka nepravedno gledas pojednostavljeno, tako i ti izgledas nekome. i niko nije u pravu, jer patnja je patnja.

umece da se nosis sa stvarima koje znas spada takodje pod inteligenciju. ili dusu, ako vise volis te apstraktno-mitske pojmove.

i da, povezano je sa telom i sa zdravljem sve to, sto ti vodis pod inteligenciju/patnju/srecu, al nekako ne da ti se da ispovezes.

kad kazem, tako prosto izgledas nekome, mislim tako izgledas meni konkretno. ali necu da ti kazem da to za sta patis, da je glupo i trivijalno, posto tebi nije. meni jeste, ali tebi nije.

jel sam u pravu? nisam. ali sve je stvar ugla iz kog gledas.

Kamenofil brt, moraš se pomiriti sa par činjenica :

- starijeg gospodina u mantilu si poslednji put video u nekom filmu, krajem pretprošle decenije
- u životu nisi ni prošao kraj čoveka koji nešto piše, stvara i menja, a kamoli da te je takav udostojio vremena i razgovora