Podijeli sa Vukajlijašima

  1. Sotonistički smećari, sjeme im se sudačko zatrovalo.

  2. I sad reci ti meni Šmokljo da engleske izraze treba pisati kako se izgovara. Hokaj, zvuči kao neki šiptarski superheroj.

    Zar nije ljepše HAWKEYE ?

    a barem smo dosledni pliduu koliko god to izgledalo krindž, lakše je da se promeni po padežima tako (kome čemu HOKAJU - HAWKEYE-U)

    a nisam baš ni za ovo oko sokolovo gejmoftrons ЗИМОВРЕЛ head ass rešenje

    od tri zla izabrali smo najmanje po meni

  3. ovaj plidu je neki hrvatski obaveštajac brate

  4. 1t cvaraka cca 21k eur
    1t litijuma cca 13k eur

  5. ne zvuči ljepše, sjeti se šta je kazao poznati srbski lingvista r. karadžić. kazao je "piši kao što govoriš, čitaj kako je napisano." i tako i treba, ali ne znam da ijedan drugi poznati jezik koji se latinicom piše to radi. što je šteta.

  6. a ima tipa turci i grci se kurče kako je i njihov jezik koncepiran na isti način ali jeste kurac malo kod nas se tačno zna svako slovo ima jedan zvuk i taj zvuk se ne menja ni u kom slučaju

    o samoglasnicima nećemo sad

  7. Šmo ajd na raznorazno pitanje, reci mi jel tacno ovo tamo sto sam ispricao pls

  8. Svidja mi se kako je mesni provukao radovana karadzica umjesto vuka lol provalio sam te nevaljalče

  9. srpski heroj vuk karadžić

  10. Lik sa lokalnim šerifom obilazi granicu Merika/Mehiko đe mu šerif fino objašnjava zašto je Donaldovo "build the wall" zapravo dobra ideja. I vidi se dokle to međunarodno švercovanje ljudi ide.

    https://www.youtube.com/watch?v=GdYAYgbf5Uc

  11. Moram munjevito ali kratko da se uključim u ovo palamuđenje - ful transkrpicija stranih toponima, brendova imena jeste superioran pristup jer je za razliku od onoga što rade ostali makar dosledan

    Plidui i ustaše ako ima neki, vi jedete masna govna. Vošington je Washington, ali Bukurešt i Pariz nisu Bucuresti i Paris, pa čak ni Rim ili Beč nisu ispoštovani. I u istom tom Parizu ne teče reka Sena nego Seine, al zato Rajnu ko jebe, može da bude i Rajna. Barcelona je u Kataloniji, odmah ispod Marseille-a koji je u Provansi, umesto u Provence-i. Opredelite se jbg

  12. tako je kolega Hans, turbo-autistična doslednost MORA biti prioritetna kod jezika

  13. Sere mi se od ustaskih titlova tipa bruxelles

  14. đe mu šerif fino objašnjava zašto je Donaldovo "build the wall" zapravo dobra ideja.

    Ne bi ni imali takve prilive kojekakvih mejmuna da ne prave sranja de god stignu. Jok svi vole ameriku i njemacku

  15. fora je što plidui ne bi da poštuju tuđe kulture pa da pišu vlastita imena kao i oni što ih pišu. oni samo hoće da pišu vlastita imena engleskim umesto srpskim. verovatno i kažu FREND umesto drugar i EDUKACIJA. tako su Škoti i Irci izgubili jezik i kulturu npr. jer su bili pederi mali. posle su se opametili al kasno

  16. Pa kapiram da imaju oni neku unutrašnju logiku i hijerarhiju tih nacija. Francuzi i Nemci su prilično visoko na lestvici, oni se polovično poštuju. Engleski je na samom vrhu svi nazivi se uvoze bez carine

  17. Plidui i ustaše ako ima neki, vi jedete masna govna. Vošington je Washington, ali Bukurešt i Pariz nisu Bucuresti i Paris, pa čak ni Rim ili Beč nisu ispoštovani. I u istom tom Parizu ne teče reka Sena nego Seine, al zato Rajnu ko jebe, može da bude i Rajna. Barcelona je u Kataloniji, odmah ispod Marseille-a koji je u Provansi, umesto u Provence-i. Opredelite se jbg

    +100
    Kad god počnu da seru protiv naše transkripcije, poklopiš ih nekim od ovih primera. Jako je i kako od imenice New York grade pridev "po srpski":
    https://geek.hr/pravopis/kako-se-pise/njujorski-ili-newyorski/

"Osimi velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda."

Politika | 31. Januar 2011.