Podijeli sa Vukajlijašima

  1. Iskr vise pozitiviram ove sns srbe iz uverenja, bar su glupi ko kurac za razl od drugosrboa koji sve znaju i glasaju marinike i djilaze jer vucela zlo

    Ovi prvi pametniji

  2. Komunisti: pobiju trilion ustaša i doprinesu oslobođenju zemlje od okupatora u sadejstvu sa drugim komunistima is SSSR
    Srbi: bagra, najgori srbi

    Četinari: šuruju sa englezima švabama italijanima i ustašama
    Srbi: UwU

    Cezaru cezarevo, jeste da su posle stigle još veće kamate i njihova tiranija, ali otpisivanje zasluga diskredituje bilo kakvu pretenziju na objektivnost jbg. Nije neobično da je deo naroda zavoleo osloboditelja i zažmurio na sva nedela

  3. Da su srbi partizani znali sta ce biti ne bi sig oslobadjali tamo neke rvacke

  4. Jedemo govna jebač malo, ali dobro to nije nešto novo i neuobičajeno. Masovne grobnice, njih 600+ napunjene su Srbima do vrha, od strane istih komunista. Komunisti vrbovali gomile ustaša pred kraj rata

    https://borbazaistinu.rs/ustase-presli-u-partizane-i-nastavili-sa-zlocinima-prema-srbima/

    četnika takođe

    https://kamenjar.com/kako-su-mase-koljaca-cetnika-presle-su-u-partizane/

    Zemlju nisu oslobađali komunisti već oko 500-700.000 partizana, od kojih se tek svaki peti izjašnjavao kao komunista, a pitanje je uopšte koliko su ti ljudi i razumeli šta taj pojam tačno predstavlja. Čitaj knjige.

  5. već oko 500-700.000 partizana

    udeo srba u partizanima 80% bolje reci

    post komunisticka jugoslavija unakazila srbe bukv, englezi preuzeli palicu dobili onaj cuveni ustav i srbi pojeli svoje govno videli 90ih epilog

  6. Da, tito raspolagao sa armijom od oko 500-700.000 partizana, oko pola miliona mislim da ih je ostalo pod njegovom komandom na kraju rata. Hiljade ustaša su prevedene u partizane i dobili mesta u partiji, bukvalno imaš dokumenta sa imenima i podacima, čak za nekih 1500 imaš slike u jednoj i u drugoj uniformi. Komšija (sudija) mi je pre nekih 15 godina bio u timu koji je radio na partizanskim zločinima i masovnim grobnicama, zato sam se zanimao za to. Komunisti te bukvalno stavili pod istu kapu sa narodom koji je poklao stotine hiljada ljudi samo u Jasenovcu, zlotvore pustili da mirno pobegnu, odvojili te od vere i dali sve od sebe da ti izbrišu identitet.

  7. apsoultno se slazem, komunizam i ustase sta su uradili srpskom tkivu turci nisu za 400dina

    drazu streljali a pavelica moramo vijamo po argentinama

  8. Eo tek sad sjeo isčitao sve, ne bih imao više šta da dodam, okej su vam stavovi. Sad dal je ovo u sta mi vjerujemo istina ili neka šuplja ne znam ali otprilike tako gledamo na stvari. Ovo carino sto se niste vratili u pravjeru, a sta znam caro ja dosao na svijet stotinama godina nakon toga, ko me sta pito

  9. pa bukv slazem se oko toga, sta plidu se sad pitao sta su mu radili preci prije 300 godina. ja samo ne volim ove muslimane oko mene koji govore da nemaju nikakve veze sa srbima i crnogorcima nego su oni potomci turaka (?!) ne biste verovali koliko sam takvih ljudi upoznao

  10. ova dva povezana, ali ih i dalje zovemo srbi, i racunamo u svoje..
    nije isto bas, jer to je procenat supaka koji imas u svakom drustvu, i na podrucju srbije je manje-vise ravnomerno rasporedjen.

    pa da, zato sto se nisu potpuno odrekli kulture, cak ni komunjare. a vec kod prelaska u islam je druga prica bila. zato sam rekao ZAMISLITE DA...

    sad, ako bi ispalo da je tipa celi deo severnog banata 100% za SNS dok ostatak srbije sto ovako sto onako, tu bi vec mogle da se traze paralele.

    ali nije 100% nijednog mesta prelazilo u islam, pa cak ni sela, evo moje selo 150 srba 500 muslimana i tako bilo odvajkada kazu taj neki procenat. znaci ipak su jedni bili oportunisti za pare a drugi nisu htjeli pa makar crkli. a takvo mi je i naselje u gradu trenutno sto se tice politike XD

  11. a sta znam caro ja dosao na svijet stotinama godina nakon toga, ko me sta pito

    To ti kaem, i ovi nasi se radjali pod turcima par vekova pa nikom nista

  12. Melk vraća se čitanje knjiga u diskurs i to je ok, samo mi daj neke relevantne izvore al da ne bude na foru nekih opskurnih blogova, postova na stormfrontu i deda mi pričo anegdota, i rado ću se ja razuveriti

  13. Kako sam propustio ovu temu. Elem, čini mi se da je jebač bio najprecizniji po pitanju razloga masovnosti islama u Bosni, naime to što je bosanska crkva bila dosta slabija od pravoslavne i katoličke.
    I celt je takođe u pravu da smo svi mi ovdje u suštini isti narod (tj. Sloveni), mada je to malo neprecizno. Ipak postoje i određene etničke razlike koje nisu samo religijske, ali možemo se složiti da su te razlike dosta male.

    Čak je moguće, a i vjerovatno, da su svi južnoslovenski međusobno mnogo bliži, nego npr. Italijani ili Englezi. Italijanska nacija nastala je od raznih plemena koja su živjela na Apeninskom poluostrvu, etnički vrlo raznovrsni... tu je bilo i starosjedilaca kao što su Latini, Umbri, Osci, Etrurci, Veneti, ali i novopridošlih: Ostrogoti, Vizigoti, Langobardi, itd...

    Kod Engleza, oni su nastali od Angla, Sasa, ali i Kelta, Normana, itd...

    A danas su svi kao jedan narod, Englezi, odnosno Italijani.

    Tako da, ako tako gledamo, Celt je u pravu da su svi jugovići jedan narod.

    A ako idemo u sitna crevca, onda bismo mogli reći da su postojala, npr. još u prapostojbini odvojena plemena Srba i Hrvata npr. Dok se bošnjački identitet formirao tek kad su se sloveni doselili u Bosnu i dosta se vezuje za teritoriju, više nego za porijeklo.

  14. el se zna ta cuvena bosanska autohtona hriscanska crkva kog je smera bila, pravoslavnog il katolickog

  15. zapravo jovor rekao nešto normalno

  16. A Plidu isto griješi kad kaže da su svi u Bosni bili Bošnjani, pa se onda šatro pravoslavni Bošnjani pretvorili u Srbe, a katolički u Hrvate, pod uticajem nacionalnih propagandi iz Srbije i Hrvatske.

    Zapravo porijeklo bosanskih Srba je dosta komplikovanije od toga. (Preskačem priču o Hrvatima)
    Naime, bosanski Srbi, nastali su iz dva glavna izvora:

    1) Od pravoslavnog stanovništva koje je još u srednjem vijeku, tj. prije Turaka, živjelo u Bosni, i koji su se i tada često nazivali Srbima. Dokaz za to su određeni dokumenti, kao što je npr. povelja bana Mateja Ninoslava.
    Dakle, važno je napomenuti, da ni prije Turaka Crkva bosanska nije bila jedina konfesija u Bosni, bilo je tu i pravoslavaca, i katolika. Srbi nisu bili većina u srednjovjekovnoj Bosni, ali bilo ih je značajan broj, naročito na istoku.

    2) Od Srba iz Srbije, koji su se za vrijeme Turaka naselili u Bosni.

    Ti su dakle ljudi oduvijek bili Srbi, a ne samo pravoslavci koji su u 19. vijeku prihvatili srpsku nacionalnu ideju i odvojili se od ostatka Bošnjana.

    Dokaz za to je i u činjenici da bosanski Srbi, pored pravoslavne religije, takođe imaju i srpska imena i prezimena, slave slavu kao i svi ostali Srbi, dakle, u svakom pogledu su dio srpskog nacionalnog korpusa, a ni u kom slučaju nisu posrbljeni pravoslavni Bošnjani.

  17. to jovore

    P O L I V A J
    O
    L
    I
    V
    A
    J

    šerbetom

  18. mensicini da pliduu krade identitet kroasanima i srbima iz bosne gledajuci na to kao na jednu posebnu drzavu gde su bosnjaci glavni i drze tapiju na sve odluke

"Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… “Je l’ ti puši ćale?”, “Je l’ mogu u WC?”, “Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici.

Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči."

Status Magazin | April, 2009.