Podijeli sa Vukajlijašima

  1. Jovo ja sam ovdje samo govorio o tome kako mi učimo tj pepsi me pitao prije par stranica kako mi gledamo na identitet naš, kako smo nastali, šta mislimo ko smo i slično.

    Ne želim da osporavam ničije pravo na porijeklo i identitet tj na što on misli da jeste, jer je uzaludno. To kao ona carina teorija zašto se ne vratite u crkvu bosansku, ne znam brt prošao voz možda smo zagubili knjige, možda su nam ostale na tavanu s ikonama lololo ali činjenica da stvari sad tako stoje i šta ja imam od toga.

    Svakako ne bih ostao ni u jednoj od tih religija jer ne postoji dovoljno napredna religija da mi dozvoli pravo na kritičko razmišljanje a ja nekad baš tako razmišljam.

  2. Ti si napisao korektno vezano za porijeklo Bošnjaka, samo onaj dio vezano za Srbe si omašio, tu sam te ispravio.

  3. Pliduu daj samo ta bosnjacka hirscanska crkva na koju stranu bila orijentisana, pravoslavnu il ovu drugi lubi blat

    Il bila neka podsekta samo taj deo fali u slagalici

  4. The Bosnian Church (Serbo-Croatian: Crkva bosanska/Црква босанска) was a schismatic Christian church in medieval Bosnia and Herzegovina that was independent from and considered heretical by both the Catholic and the Eastern Orthodox churches.

    Historians traditionally connected the church with the Bogomils, although this has been challenged and is now rejected by the majority of scholars.2 Adherents of the church called themselves simply Krstjani ("Christians") or Dobri Bošnjani ("Good Bosnians"). The church's organization and beliefs are poorly understood, because few if any records were left by church members and the church is mostly known from the writings of outside sources — primarily Catholic ones.3

    The monumental tombstones called stećak that appeared in medieval Bosnia, as well as Croatia, Serbia, and Montenegro, are sometimes identified with the Bosnian Church.

    Šizmatici, jeretici, slabo proučeni... Najvjerovatnije nemaju veze ni sa bogumilima.

  5. Evo caro

    Crkva bosanska je bila jedan od mnogih izdanaka manihejstva, kao sinteze tradicionalnog perzijskog vjerskog dualizma dobra i zla, s elementima ranog kršćanstva. Ovo vjersko učenje je započeo perzijski vjerski učenjak Manihej u 3. stoljeću nove ere. Temeljno učenje Crkve bosanske je tvrdnja o postojanju vjere u dva različita Boga. Bog dobra je tvorac duhovnog i nevidljivog, dok je Bog zla, Sotona, tvorac vidljivog i materijalnog svijeta. Negiraju osnovne postavke katoličke vjere, da Isus Krist nije čovjek nego je samo prividno uzeo lik čovjeka, negiraju njegovo uskrsnuće, osuđivali su smrtnu kaznu, ratove itd. Pripadnici ove crkve nazivali su se krstjani. U obredima se služila crkvenoslavenskim, a biskupa su birali između redovnika; pretpostavlja se da su pristajali uz tzv. umjereni dualizam.Ovu vjeru nije priznavala ni katolička ni pravoslavna crkva pa su s tih strana vršeni stoljetni pokušaji da se iskorijeni zajedno s njenim pripadnicima. U tome se nije uspjelo jer su je podjednako branili, kako običan narod, tako i plemstvo.

  6. Da evo gledam sad ostali iskonski a ovi turci vas sjebali

    Trebali vi nama biti tate, pop se zvao djed pametnom dosta

  7. Otprl do vas pliduu jos nije stigla bila zaraza zvana pravoslavlje

    Steta sto niste to vratili tu bogumilsku

  8. Pepsi pustio rovca i otišao, napujdao srbe svih nacionalnosti da se međusobno pokolju lol
    Elem, najgori srbi su radikali.

  9. najgori srbi su radikali

    jok bajo, ex radikali su najgori oni jebu

  10. Haha pepsi postavio pitanje, dobio odgovor i zahvalio se. Dingospow.

  11. Ne postoje ex radikali bajo

  12. Kao ni ex komunjare. To drži do smrti bukv

  13. e sad ne postoje, imas ovu seselj ekipu koju svi napustili i ove new age ex radikale u novom ds-u zvani sns

  14. Ma to sve klasični radikali, filozofija, naracija, populizam. Ko i pederi, džabe da pojebeš 1000 prepički ako si se fircnuo jednomu pedu, ti si peder tebra tu nema dileme

  15. Ovo je najbogatija epizoda na vukajiji odavno, previse toga se izdesavalo. Kao kad gledaš House of Dragon i ono par epizoda zareda sranje al u onoj jednoj sve se desi. Od bošnjana i crkve bosanske, preko rudarenja litijuma do vakcina, i na kraju kao šlag na tortu, cara i jovo o odnosima srba

  16. haha quality hot day na saitu lol oziveli smo forum jebem ga i celtara dao skroman doprinos

  17. Inače još smo u ulcinju lolo

  18. uuuu ima bije zena mojne sve pare spicis za

    S T A V R O S
    T
    A
    V
    R
    O
    S

  19. Ma plaža je top kad nema ljudi treba samo šator poneti pa u grad ne moraš ni da zalaziš

  20. U nedelju caro idemo tamo, taman sam navatao boju, sutra palimo za srbiju

"There are 30,217 sites with a better three-month global Alexa traffic rank than Vukajlija.com. The site has a relatively good traffic rank in the cities of Jagodina (#15) and Cacak (#15), and visitors to this site view an average of 8.5 unique pages per day. Compared with the overall internet population, Vukajlija.com's audience tends to be low-income; it also appeals more to childless men under the age of 35 who have no postgraduate education and browse from home. The time spent in a typical visit to the site is roughly nine minutes, with 47 seconds spent on each pageview."

Alexa | 25. Septembar 2010