Prijava

Ma jovor oće da srbi i srpska budu opšte voljeni, ne znam što mu je stalo toliko do ljubavi, bolje neku hanumu da nađe nego da tera druge ljude da dižu hramove srpstva, stvarno malo bizarno iskr

cek skauz ovaj kog sam ja naveo je onaj sto je bio prosrpski nastrojen vladar, ratovao protiv kuča, jesam li u pravu?

Imao je i on neke izjave nacionalisticke zato sam ga spomenuo (ako je to taj) doduse ne znam kakav je bio prema ostalim zemljama i narodima u regionu

Sad sam ukapirao da pojma nemam o crnogorskim vladarima, a imali ste istoriju poveliku trebam to isčitati

da to je taj sto je harao kuce, on je izdao naredbu a njegov brat mirko (otac knjaza nikole) je sproveo u delo, uz cuvenu izjavu "udri vraga ne ostav mu traga"

pa trebao bi batke xdd

Ma jovor oće da srbi i srpska budu opšte voljeni, ne znam što mu je stalo toliko do ljubavi, bolje neku hanumu da nađe nego da tera druge ljude da dižu hramove srpstva, stvarno malo bizarno iskr

Ne brate, nego samo da se osudi mržnja i vrijeđanje svega što je srpsko. Kad je neka naša budala jednom zapjevala "Oj Pazaru, novi Vukovaru, oj Sjenice, nova Srebrenice", to je bio skandal.

A na Klixu, svakodnevno se bez ikakve zadrške Republika Srpska naziva genocidnom tvorevinom, Srbi genocidašima, zaziva se ukidanje RS-a, a to je često propraćeno slikama traktora, što je očigledna asocijacija na Oluju.

To je u komentarima, zvaničnici su ipak malo odmjereniji, ali mnogi od njih ne kriju da su protiv postojanja entiteta.

Ja sam obišao preko 30 gradova širom BiH, uključujući Federaciju, jer sam radoznao tako da istražujem, zanima me kako se gdje živi, kakvi su gradovi, nanio me put svukuda.

Sad nakon ovih svih dešavanja malo bi razmislio o tome da li bi išao, jednostavno ne osjećam se dobrodošao u Federaciji.

Kako se koji milogorac popne na presto odma udara po brdima. Vidi se gde je centar čojstva i junaštva... nešto kao highlands u škockoj

čudni ste mi vi XXXXX, ne priznate YYYYY, odričete je se, a ne date da se otcijepi. Prilično šizofreno ponašanje.

Popuni prazna polja po želji

polja X (Španci, Srbi, Hrvati, Englezi, Indusi)
polja Y (Kataloniju, Kosovo, Krajinu, Škotsku, Kašmir)

Hoću da kažem, da je vladala mnogo bolja atmosfera tamo negdje od 2005-2012 npr. stvarno se krenulo napred, napravljen je neki otklon od prošlosti, niko nije doživljavao ni Bošnjake ni Hrvate kao neprijateljski narod, priča o ratu je bila prevaziđena i deplasirana...

Ne znam kako se od toga došlo do ovoga. Plidu će reći da je sve kriv Dodik.
A ne postavlja pitanje, ko je na primjer krenuo sa ukidanjem 9. januara, itd...

samo da kazem jovi da sam se SHALIO za majla na prosloj strani, nisam bas toliko lud brate

Eeee moj Jovo, nema tamo drugoplidua sto se nacionalisticke retorike tice nemas se sa kim dogovoriti osim ako se trasferujes u drugosrba. Onda je kompromis moguc.

Kako se koji milogorac popne na presto odma udara po brdima. Vidi se gde je centar čojstva i junaštva... nešto kao highlands u škockoj

pa sa pravom, udara se po izrodima sto nece da plate porez, da si citao Junacki Spomenik od nadvojvode mirka video bi kako se sprda sa brdjanima i starohercegovcima (nasa hercegovina, piva, drobnjak, banjani, saranci) i kako fleksuje u fazonu, mi bogati a vi govno, mi dosli da se bijemo sa turcima a vi pijani poljegali po poljani i smijete se

edit

brdjani su stoka jedna grdna, mirne duse kad im rebra puknu
danilo je

Džaba mi nebosanci sufliramo ovde nešto izgleda da je carina i moja rasprava u startu bila samo aperitif za ovo brutalno obrušavanje koje je usledilo jovorovim pristupom temi

Neda plidu svoje mos se jebati, nes ukaljati cast nekim tamo srpstvom pu pu daleko lepa kuca nismo zato ratovali, imas ovaj spomenik iz ex yu sta bi jos aj pali jesmo dobri super smo he he

Španci priznaju Kataloniju (ne kao nezavisnu), ne osporavaju je ni najmanje, samo ne daju da se otcijepi.

Srbija takođe priznaje Kosovo, čak ga i slavi (Kosovo je srce Srbije, sveta srpska zemlja, itd...), samo ga ne prizna kao nezavisnu državu i ne da da se otcijepi.

Englezi priznaju i poštuju Škotsku, a čak bi dali i da se otcijepi, ako bi prošlo to na referendumu, stvar je u tome što Škoti neće da se otcijepe.

Za Induse i Kašmir ne znam kako je.

Jedina ispravna analogija je sa Hrvatima i Krajinom, jer oni Krajinu nisu priznavali ni poštovali ni na koji način, smatrali su je okupiranom teritorijom. Ali to je tema za sebe. Ni oni nisu imali osnova to tako da misle, jer država može biti pod okupacijom jedino ako je okupator neko sa strane, tipa Nijemci, ne može narod koji je tu oduvijek živio okupirati teritoriju... To je komplikovana priča, griješili su tu i Srbi i Hrvati, nažalost završilo se loše po nas.

Za sve ostale primjere, priča ti ne stoji, Španija prizna i poštuje Kataloniju, UK prizna i poštuje Škotsku, Srbija prizna i čak slavi Kosovo, itd.

I u ostalom, to ako ima takvih sličnih primjera, tipa Krajine, jel to treba da opravda takvo ponašanje? Kao ako su mogli Hrvati da rade oluju, i Bošnjaci to treba da rade. Kao to je okej po tebi?

Ma daj jovo kao da se plidui tu nesto pitaju, to je sve kako pliduov ujka od amerike kaze. Pogresnoj adresi kmecis

Jebač ti izgleda pola od onog što ja napišem ne čitaš, ispadoh ja neki težak nacionalista.

Nisi vidio kad sam linkovao tekst Aleksandra Savanovića o Srebrenici, s kojim se, izuzev par dijelova slažem? Izuzetno ozbiljan, pomirljiv i progresivan tekst.

Evo ti, pa pročitaj https://6yka.com/kolumne/aleksandar-savanovic-mucnina-srebrenice

Neda plidu svoje mos se jebati, nes ukaljati cast nekim tamo srpstvom pu pu daleko lepa kuca nismo zato ratovali, imas ovaj spomenik iz ex yu sta bi jos aj pali

Hahaha iskr ova carina izvrtanja su mi postala simpatična

to si napisao bukv a kao da si imao drugaciju poentu lol

Pliduu: e jovo imas u parkicu dve tri usrane biste vidi vidi (posle neko kaze plidui nacionalisti)

Jovo, stavi se u našu poziciju brate ode ovo daleko bespotrebno, nema bošnjaka koji će da ti prihvati i prigli RS kao svoju nemaš ti taj primjer u srbiji pa da ti ga poturim pod nos

Navodim primjer ; kao da sad bošnjaci sandžaka oforme sandžačku republiku i prođu sve kao mi i vi na tlu bosne 90ih i onda da srbi to pocnu prihvatati kao svoju republiku ili sta znam a zapravo su stoljecima vec zivjeli unutar jedne zemlje koja se zove republika srbija i bilo im je okej samo sad bošnjacima sandžaka ne odgovara jer su manjina pa ne bi zeljeli da im srbi odlucuju treba ima ta republika kao garant opstanka bla bla i eto to ti je otprilike to

Proklet je ovaj balkan jebem nas u usta sve (hrvate najvise i najjace)