Разноразно питање

  1. Kako mislis da bi trebalo Plidu? Zbunjen sam

  2. Ja mislim da je pravilno SPASE po prostoj analogiji

    Npr Mali Mujo kad mi vidi muda on ih

    P A S E
    A
    S
    E

  3. Galantni, kod nas se kaže SPASE. I to nije dilema uopšte ono koliko god si nepismen niko neće napisati SPASU ali ipak vi pričate ekavicu pa je možda kod vas to ispravno.

  4. Šalu na stranu mislim da je isti zajeb kao sve vreme ~ svo vreme. Drugo je nepravilno, al nekako milije uhu pa se odomaćilo u narodu. Vreme je srednjeg roda pa vuče na jednačenje TO -> SVO, iako svo ne postoji u jeziku, nema značenje. Neka bulg presudi svakako

  5. pa verovatno je onda ista fora kao sa tim to vs svo ovde sa glagolom pasti (travu) vs spasiti

    ne govorimo oni će da PASE nego oni će da PASU pa onda povuče da kažeš oni će da SPASU a ne oni će da SPASE

  6. SVRŠ

    Ugasiti - oni bi da ugase vatru
    Spasiti - oni bi da spase čoveka
    Spasti - ???

    NESVRŠ

    Gasiti - gase rakiju
    Spasavati - spasavaju gol
    Spašavati - spašavaju decu

  7. Spasti - ???

    oni bi da spadnu s kurca

  8. Jezik nam toliko flexuje da možemo uspešno da se pravimo da su nam dijalekti zasebni jezici

  9. Eto beograđani otkrio sam vam kako da provalite srbina iz srpske kad dodje da glasa kod vas na lokalnim, SPASU s ove strane Drine, ne postoji. Samo mu postavite pitanje gdje ce morati da upotrijebi taj glagol kako (ne) treba

  10. Kako to da smeće ima taj prepoznatljiv smrad? Iz kontejnera ili kad prođe kamion onaj smećarski baš zavonja onaj specifičan smrad djubreta
    Kao mešavina organske trule hrane, pepeljare..
    Mada najviše na mleko ukislo nekako

  11. Što zatvorena tema izbori u SAD.

  12. Ušao neko u pucanj, pa automatika blokirala?

  13. LIHVAR
    Kako to da smeće ima taj prepoznatljiv smrad? Iz kontejnera ili kad prođe kamion onaj smećarski baš zavonja onaj specifičan smrad djubreta
    Kao mešavina organske trule hrane, pepeljare..
    Mada najviše na mleko ukislo nekako

    Bukv, nerealno onaj identični kiseli miris.

  14. I kad se zapali isto vonja uvek nerealno kakav gadan miks

  15. desnicarska ideologija uvek ide uz nesto anti-socijalno i uz nizak IQ. tipa neki navijac koji se bije po utakmicama bez ikakvog razloga i povoda je gotovo po pravilu desnicar. zasto je to tako? nemam nikakvo misljenje o politici iskreno niti sam levo niti sam desno samo ovo je jedan sablon koji mi je odavno zapao za oko a niko da objasni

  16. a tu su i navijaci desnicari koji su high IQ, vrlo malo je takvih, koji su ideoloski potkovani u promociji agresije. recimo jedan lik se tu pozivao na drevnu spartu kad su spartanski decaci terani da resavaju nesporazume/svadje tucama. taj lik eto neironicno se zalagao za primenu te prakse od pre hrista u danasnjem svetu

  17. A upravo najjači dječaci Sparte bili pederi, žene nisu vidjeli mjesecima, naravno, okrenuli se slabijima i podređenima da ih maze. Slabošću protiv pedera!

  18. Spartanski ratnici, svaki imao čkodea svog i borio se jače da ga zaštiti tokom bitke.

  19. jeste li za ili protiv kopanja litijum? zbunjuje me sto kmece oko toga i ultra levica i ultra desnica i i jedni i drugi su kme kmee grlato protiv. treba li taj litijum da se kopa ili ne? ja evo necu da se pravim da znam ista o tome za razliku od pomenute gospode tako da bukvalno sam no koment jer pojma nemam sta je rio tinto i generalno sve iz te priche sve su mi to spanska sela

  20. čim su hrvati podržali proteste protiv rio tinta sve ti jasno

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.