Разноразно питање

  1. dugacki raspust za bombardovanje

    Taj period je bio toliko upečatljiv i nestvaran i toliko toga se događalo, da bih knjižicu mogao da sastavim. Baš sam sa burazerom pričao zimus o tome, bukvalno, kao da je Huan Rulfo režirao nekakav iščašeni film a ne da se sve to zaista događalo.

    iz koje ckole si se prebacio u poljoprivrednu ko jos to radi i zasto

    Polagao prijemni u gimnaziji, upisao mašinstvo (na koje nikada nisam otišao, ušao jednostavno na elektro smer i seo), 37 ljudi, 35 dečaka i dve djeve, reko - jebo ovo idem u poljoprivrednu, žena kolko voliš a nije moralo da se uči skoro ništa. Najbolja odluka u životu. Posle hteo na FDU, ne prođem prijemni, upišem turizam i ugostiteljstvo, posle godinu i po upadnem u pozorište, zapostavim školu, pa završim na kraju al dobijem diplomu ekonomiste (ne pitaj me zašto). I na kraju se ne bavim ni elektronikom ni poljoprivredom ni ekonomijom niti glumom, već slikam, čemu sam se sam učio od malena i što sam realno i trebao da studiram.

  2. знате како африку узимају кинези и руси да не кажемо да су већ узели по некима

    Aha, Francuze su već dobrano ispičili odande, i patiće zbog toga jako jerbo će pasti na tanke grane što se tiče kojekakvih ruda

    https://www.politika.rs/sr/clanak/625536/Francuska-priznala-suverenitet-Maroka-nad-Zapadnom-Saharom-Alzir-se-protivi

    https://www.blic.rs/vesti/svet/najmanje-20-vagnerovaca-ubijeno-u-zasedi-pobunjenici-u-maliju-tvrde-da-su-ubili-i/00n05c4

    oni u ratu uveliko tamo

  3. jedino sta bi radio oko ovog litijuma sig bi jebo ovu dubravku lvl da sam sofer jebo mihajlovicku

  4. баш нешто сумњам да су побуњеници из џунгла малија успели да реше неке вагнеровце пази блиц еее

  5. Kako to da nema tema

    Litijum u Srbiji

    Litije protivu litijuma

  6. je li gore nikad ne jebat ili jebat pa onda ne jebat vise nikad?

    ja mislim da je gore jebat pa ne jebat, isto ko sto je gore imat pa nemat.
    onaj ko nije jebo ne zna sta propusta, pa je njemu lakse.

  7. ma ionako ne treba jebanje stavljati na taj neki pijedestal najuzvišenijeg cilja i svrhe postojanja

    (COPIUM + kiselo grožđe)

  8. Zašto je pijedastal, a ne pedastal?

  9. Zašto je pijedastal, a ne pedastal?

    Zašto je -astal a ne -estal?

  10. Zapravo je Hastal ali vi izbacujete H da ne bi bio turcizam, tako nešto

  11. da, sve turcizme smo izbacili i prebacili u nase reci to smo mi radimo to mi

  12. To sam od vaših na redditu čuo, ne znam jel istina

    Kao srpski jezik je imao masu turcizama, neki su izbačeni vremenom tj prebačeni u arhaizme (ponegdje se koriste još) a ostali su promjenjeni tj izbačeno je to famozno H u pisanju (astal, alal, rđa, rvanje) jer je valjda u početku slovo h smatrano nepotrebnim u srpskom pravopisu. Nisam siguran za sve ovo, isčitaću

  13. Šmokljo hakovo Bulgakova

  14. e ne znam razlog tog gubljenja glasa H kod naših turcizama pliduuu, mislim da je u pitanju činjenica da se jednostavno ne koristi (i pretpostavljam da se nikad nije ni koristio) u govoru u velikoj većini regiona i dijalekata s ove strane drine, lakše je da se izgovori bez H pa su i same reči evoluirale na taj način
    glas H sam po sebi je dosta interesantan u svim slovenskim jezicima, kod rusa i ukrainaca npr često vidim da je zamenjiv sa slovom G (pa Hitler pišu Gitler i tako neke slične nakarade)

    bulgakov verovatno ume to stručnije da objasni ja samo nagađam laički

  15. Primjetio sam i ja ovo za ruse (geroi = heroj) a sto se tiče slova h znam da su kod nas počeli da ga umeću gdje ne treba pa je izgubilo smisao tj niko ne koristi H gdje ne ide ali kod turcizama nam se zadržalo

  16. Hajvan

    Hastral Projection

    Jbg kad smo svi s ovih prostora bili turska kasaba do juče

  17. U mnogo čemu smo i ostali kasaba.
    Svijet ne trpi stajanje u mjestu, mi ne trpimo napredak.

  18. Sace kopamo da ne budemo kasaba

"vukajlija.com ide kaj mene na bookmark hahahahahaaa #ROFL"

@rmucev | 20. Oktobar 2010.