Prijava

Не баш. "Потрчко је очигледнији од "tool-а". "Tool" је мало суптилнији у свом понашању. Није толико очигледан, ако разумеш на шта мислим.

Схватио сам те и првог пута, али и ако знам адекватнију реч од ''потрчко'' онда не могу да се сетим. Неко од ових сленгара да се јави.

То и мене јебе. Убеђен сам да постоји одговарајући термин за то, ал не могу да га се сетим никако...

Наивац, или тако нешто?

somebody manipulated by another: somebody who is easily manipulated, especially to carry out unpleasant or dishonest tasks that somebody else is unwilling to do

Марионета? Пион? Средство? Оруђе? Лакеј?

najbolji ortak retard? Slepac?

pozrtvovan :))
supicku materinu, ce utepam sad ak' ne nadjem pravi rec

Наивац, или тако нешто?

Па могло би "наивац", али наивац некако подразумева неку контрауслугу за уложени труд, неко очекивање. "Tool" не тражи ништа за узврат. Ово је још јадније створење од наивца.

Марионета? Пион? Средство? Оруђе?

retard? Slepac?

То у суштини јесте то... оруђе које говори. Али мислио сам ако има неки "природнији" термин који се користи за такве особе.
ДОПУНА: Слепац ми звучи најближе овоме.

Како ја капирам, потрчко не тражи ништа за услуге. Ту је чим чује звонце.
Е, сад, није најсуптилнији израз.

Па, пион онда. Он беспоговорно ради зајебане послове за другога.

Па да, пион ради по упутству. Тул ради самоиницијативно, ту је трагедија :)

Шлихтара. Ал, опет...

...очекује некакву корист. :)

...:) баш то. Што више размишљам... контам да стварно нема одговарајућег превода за то. Што ми је много чудно. Није да такви типови личности не постоје и код нас. Алатке...

nadjoh neki zanimljivi izraz na nekom sajtu o vanzemaljskim silama: kanalizator- tipa sluzi kao kanal preko koga se zavrsavaju prljave rabote. Odgovara opisu, ali je najneprirodniji od svih nabrojanih izraza.
Mislim da je "pion" najbolje resenje.

Mislim da je "pion" najbolje resenje.

Пионом неко управља, самоиницијатива га јебе :)

СО ФАКИН ВАТ!? Хајде да измислимо израз!

Па оно, то ми је падало на памет. Није да није :)

nadjoh neki zanimljivi izraz na nekom sajtu o vanzemaljskim silama: kanalizator- tipa sluzi kao kanal preko koga se zavrsavaju prljave rabote. Odgovara opisu, ali je najneprirodniji od svih nabrojanih izraza.

alga lupi, ko mače sa tavana

Ta osobina se zove tunjavost, pa kapiram da bi moglo nešto tako, tunja ili muta. Zvuči malo klinački, ali opisuje tu samoinicijativnost.