Šta mislite o grupi Riblja Čorba?

  1. Овако, Рибљу Чорбу слушам буквално од 5. године. Сећам се одем код брата од тетке, закључамо се у собу, легнемо у кревет, гледамо у плафон и ћутимо док у позадини цепа Мангупи вам кваре дете. Његови текстови јебу, али буквално ЈЕБУ! Па само одслушајте ЈЕДИНО МОЈЕ, ОДЛАЗИМ, НЕКЕ СУ ЖЕНЕ ПРАТИЛЕ ВОЈНИКЕ и има да паднете на дупе.

    Мени је Чорба смисао живота, ја сам бре први пут јебо уз КАД ХОДАШ ! Ма религија бре !

  2. ВОлео бих да ми Талентовани некад објасни зашто је БМК ђубре, а Брус Спрингстин кад пева Борнинајуесеја није. А осећам да свршава на Спрингстина, што је потпуно ок. Само не знам која установа га је овластила и путем које дипломе да квалификује људе попут Мирка Пајчина као ђубрад....

    BMK je djubre koje pevalo nacionalisticko ratno-huskacke pesme u vreme kada je narod ginuo,dok je on odlicno zaradjivao.Na stranu to sto je to bezvredno djubre od pesama koje je pevao,a nadam se da vise ne peva,te pesme su sluzile za huskanje naroda i sirenje mrznje ,u cemu je jednak prema M.P. Thompsonu,i jedina razlika izmedju njih je sto je Thompson barem bolji muzicar,iako je djubre od coveka.
    Ustanova koja je mene ovlastila da kvalifikujem te budale kao budale se zove skola i to je institucija koja traje prvo osam godina,zatim cetiri,dok fakultet moze i malo duze od 5 godina.Da si Dankane pohadjao istu u vremenskom trajanju koje sam napisao,mozda bi ti bilo jasno da su kreteni kao BMK djubrad,jer bi u njoj nesto i naucio.
    Porediti Springstina sa BMK u bilo kojoj formi je jednostavno nezrelo,smesno i neozbiljno.

    НЕ знам, Латиничару, нисам никад слушао то активно, па не знам о чему пева. Али фала на исправци.

    Naravno da nisi slusao Springstina,jer da jesi ne bi ti palo napamet da slusas BMK!

  3. Талентовани, објаснио си ми! Аргументовано као и увек. Ае сад иди баци дркицу, па се врати. И опери руке, верујем да те у тој твојој школи то нису научили :*

  4. BMK je djubre koje pevalo nacionalisticko ratno-huskacke pesme u vreme kada je narod ginuo,dok je on odlicno zaradjivao.Na stranu to sto je to bezvredno djubre od pesama koje je pevao,a nadam se da vise ne peva,te pesme su sluzile za huskanje naroda i sirenje mrznje ,u cemu je jednak prema M.P. Thompsonu,i jedina razlika izmedju njih je sto je Thompson barem bolji muzicar,iako je djubre od coveka.

    Ditto.
    Ali taman kad pomislim da bih se mogao hednom složiti s Glupim...

    Ustanova koja je mene ovlastila da kvalifikujem te budale kao budale se zove skola i to je institucija koja traje prvo osam godina,zatim cetiri,dok fakultet moze i malo duze od 5 godina.Da si Dankane pohadjao istu u vremenskom trajanju koje sam napisao,mozda bi ti bilo jasno da su kreteni kao BMK djubrad,jer bi u njoj nesto i naucio.

    ...on krene da valsinarbiše grudiju napojenih jeftinim, blicovskim intelektualnim elitizmom ko student filozofije u puš-pauzi dok mesijanski propoveda na studentskom trgu sa hajnekenom u ruci i antifa bedžom na rancu.

  5. Ustanova koja je mene ovlastila da kvalifikujem te budale kao budale se zove skola i to je institucija koja traje prvo osam godina,zatim cetiri,dok fakultet moze i malo duze od 5 godina.Da si Dankane pohadjao istu u vremenskom trajanju koje sam napisao,mozda bi ti bilo jasno da su kreteni kao BMK djubrad,jer bi u njoj nesto i naucio.

    ja sam odslužio svu ovu školu, pa ošet mislim da je baja CAR... jeste, bio je taj koji huška, ali takva je jedan trebao narodu... e sad što to nije bio neki pjesnik, kao u prvom svjetskom ratu, već baja, to je druga priča...

  6. Иначе, кад сан их гледао уживо, сконтао сам какав је Миша Алексић, заправо, нуб за бас. Окида као да је испао из тамбурашког оркестра.
    Али, да се добро чује- чује се. Тако да на звук нема замерке.

    U, bre, Doktore...Čika Aleksić je jedan od najradije viđenih basista u Amerikama kad su bluz i džez u pitanju. Ako si ih slušao uživo samo jednom, možda je ozvučenje bilo loše, možda mu se i nije svirilo... Možda si i ti to samo istripovao. Imaš pravo na mišljenje, to poštujem, ali si upotrebio prejaku reč za jednog od najboljih basista svih vremena na ovim prostorima.

  7. ...on krene da valsinarbiše grudiju napojenih jeftinim, blicovskim intelektualnim elitizmom ko student filozofije u puš-pauzi dok mesijanski propoveda na studentskom trgu sa hajnekenom u ruci i antifa bedžom na rancu.

    Bas napotiv,ne lozim se na elitizam,vec na kvalitet.O ukusu nikada ne raspravljam,pogotovo sa ljudima koji ga nemaju.
    Ono sto ne mogu da shvatim,jeste da neko moze da voli nesto sto je toliko ocigledno lose i bezvredno kao sto su pesme BMK.Pa i Mica Trofrtalka ima vise stila od njega i dubokoumnije tekstove.....
    Nije mi jasno zasto ga neki povezuju sa patriotizmom,kada je on ucestvovao u ratu tako sto je pevao u kafanama ,gde mu je najveca opasnost bila da se oklizne i posece na srchu,ali mu to nije smetalo da peva otrovne stihove koji pozivaju na mrznju.Naravno,nije on jedini koji je to radio.....ali to nije opravdanje.
    Ko danas slusa BMK?
    Slusaju ga samo indijanci koji su pobegli sa svojih ognjista,ratovali,izgubili sve(istina,neki i profitirali),koji su dosli u Srbiju (mnogi ne svojom voljom),ali ih muci nostalgija i zal za rikom goveda.Slusaju ga i oni koji su iz Srbije i to posebno oni koji tvrde da ne mozes da se napijes i uzivas bez narodnjaka.

  8. Ko danas slusa BMK?
    Slusaju ga samo indijanci koji su pobegli sa svojih ognjista,ratovali,izgubili sve(istina,neki i profitirali),koji su dosli u Srbiju (mnogi ne svojom voljom),ali ih muci nostalgija i zal za rikom goveda.Slusaju ga i oni koji su iz Srbije i to posebno oni koji tvrde da ne mozes da se napijes i uzivas bez narodnjaka.

    Хахахаах, комуњаро мртва.

  9. Глупи ај не тупи... БМК јебе курцем у пичку и крај ! А и ово је тема о Чорби, не смарај више идиотским коментарима...

  10. Ko danas slusa BMK?
    Slusaju ga samo indijanci koji su pobegli sa svojih ognjista,ratovali,izgubili sve(istina,neki i profitirali),koji su dosli u Srbiju (mnogi ne svojom voljom),ali ih muci nostalgija i zal za rikom goveda.Slusaju ga i oni koji su iz Srbije i to posebno oni koji tvrde da ne mozes da se napijes i uzivas bez narodnjaka.

    Slušaju ga svi koji umeju da prepoznaju kvalitet. Mogu slobodno da kažem da je Baja uz Lepog Čomija najveći umetnik sa ovih prostora, a svako ko tvrdi drugačije je obični muzički duduk i blajvač kurčina.

  11. Бора је легенда! Пјесме су му све боља до боље, а уз то велики Србин,и што је још битније велики Делија!:Р

    Гостује у петак у Требињу,столови резервисани за 2 сата...Малер :/

  12. Modovi, daj 'leba vam, brišite sve što sadrži Knindžu ovde, već postaje smešno i trolasto.
    Napravite temu o njemu posebno, pa onda tamo onanišite na to govedo.
    Verujem ja i da trolujete 80% ovoga ovde što piše o njemu, lai ljudi jebiga, preteraste ga.
    Pošto zaista verujem da jedna odrasla osoba koja ima i školu i obrazovanje može tog lika da voli i da kaže da je on genije, ja to pripisujem trol i spam ritam sekciji.
    Nemojte više, 'leba vam.

  13. Ово што каже Хуго.

  14. 17. новембра велики концерт у Нишу, у Чаиру !

    18.новембар - дан кад могу думрем !

  15. Izašao novi Čorbin album, ko je (pre)slušao, mogao bi da podijeli neke svoje utiske. Ja koliko sam načuo, album je jedan od boljih albuma iz poslednjeg (sjebanog) perioda. Ja upravo sad slušam prvi put cijeli album, sasvim solidno zvuči, mada su mi neke pjesme poznate i od ranije.

  16. Некад су били до јаја, сад су говно.

  17. Povratnički album. neki baš ne znaju kad treba stati.

  18. Прије су имали одличних пјесама, а сада све нула до нуле...

  19. Povratnički album. neki baš ne znaju kad treba stati.

    + za definiciju, ali se ne slažem sa tako oštrom osudom albuma.

    Evo sad sam i ja završio slušanje. 40% albuma mi je dobro, 60% smaranje.
    Na tekstove nisam toliko obraćao pažnju. Muzički su najbolje prve tri pjesme (uzbuna, užasno mi nedostaje i monetarni udar, barem meni)

Rekli o sajtu

Vukajlija, lijek koji je potisnuo iz upotrebe Edronax, Zoloft, Prozac, Aktivin H i ostale antidepresive. Nuspojave su: grčevi u trbušnim mišićima, suzenje očiju, ludački osmjeh i lako se navući na njega.

Psiholog · 20. Februar 2011.