Prijava

Pa tako je, šta koj kurac

imam problem sa usb, tv nece da ga ucita-mislim da pise bad device ili tako nesto.imao sam jedan film u njemu i kad sam ga obrisao posto tv nece da ucita u properties na usb mi pokazuje da mi je zauzeto 700mb, tacno za onaj film koji sam obrisao.
https://s7.postimg.org/tq6au5uq3/Screenshot_from_2018-03-24_23-26-00.png

kad sam ga formatirao na fat32 file system stoji ova oznaka msfdata.Nesto se poremetilo kad sam napravio butabilni ubuntu usb.Prvo sam preko njega instalirao ubuntu, onda sam hteo da se vratim na win10, napravio butabilni win10 usb u ubuntu, jedva, i kad sam butovao nisam mogao da instaliram win jer je ubuntu formatirao ceo hard na svoj file system ext4,napravio mi tri particije dve od po 3.5gb i jednu od skoro terabajt koja je sistemska a win koristi NTFS file system.Onda sam morao opet na taj usb da napravim butabilan ubuntu da bi mogao da formatiram deo harda u NTFS gde bi instalirao win.Do tad mi se vec dopao ubuntu pa sam ga ostavio ali ne znam sta da radim sa usb.2 dana koristim ubuntu i zadovoljan sam, to kazu skoro svi koji su presli sa win, mislio sam da seru i da ih placa soros ali ispostavilo se da nije nikakva propaganda.Radi brze, imaju super programi,moze odlicno da se podesava, bolje od win.i ne koci,win nije win ako ne moras jednom dnevno da startujes task menadzer jer je zablokirao.ovo ne blokira uopste izgleda.ima program koji je ekvivalentan task mng. al ne znam koja mu je precica na tastaturi, vrv i nije potreban

sve to lepo, al sta pitas?

pa ne radi mi usb formatirao sam ga na fat32 to valjda podrzavaju svi uredjaji ali tv ga ne prepoznaje

Probaj da ga preformatiraš na NTFS u windowsu i odčekiraj onu opciju Quick format. Trajaće duže, ali trebalo bi da ga sredi.

ne treba mu ntfs, fat32 je ok za tv, ako ne prebacujes fajlove vece od 4gb.

uzmi i formatiraj opet taj disk gdegod, al odaberi full wipe, ne quick format.

ma gde opet na win.
celt, mislis formatiranje sa kompletnim brisanjem, ono sto duze traje..ako na to mislis tako sam ga i formatirao ali nece.probacu jos jednom al sumnjam da ce da uspe

ok, onda probaj ovo npr:

apt-get install sl
sacekaj da instalira
sl

i prati uputstva

ili formatiraj iz win onda, nesto ne radis kako treba na linuxu, ako ne uspeva da obrise ceo flash disk.
ne verujem da je pokvaren usb, bar ne tako kako si opisao.

hvala celt.Sad sam ga samo unmontovao u GParted-u, nisam ga formatirao samo unmoant.mozda je do toga sad cu da probam samod a prebaci film

samo odaberi "overwrite existing data"

Neka celt proba da ga formatira na svom acer-u lolo

Pokušaj u windowsu da obrišeš particije iz Disk Management-a, pa napravi novu fat32.

dobar je acer samo moras da ga malo udaris kad nece da radi :)

Kolko debilski ovaj unity, dobro sto su odustali od njega

u tom programu sam ga formatirao.sto se ovog vide tice njemu na usb stoji partition type: hpfs/ntfs on ga formatira na quick i odabrana mu je opcija fat32, posle formatiranja i dalje mu stoji hpfs/ntfs sto mu nije promenilo na fat32
A sad vidim da meni stoji partition type: Basic data.tu je problem, kako da to promenim jer se ocigledno ne menja ako odaberem opciju fat32

Ima ubuntu valjda fdisk, sto ne formatiras njim?

https://s7.postimg.org/6asz2s5kb/Screenshot_from_2018-03-25_13-15-54.png
evo kakvo mi obavestenje izlazi kad kliknem na format, nije kao na ovom videu ima neka ikonica.ma dobar je i ovaj program, nije do programa nego neznanje, neznam sta se desava

i kakav mu je ovo tip: ako planiram da prodam stari komp treba da trba da pobrisem podatke da ne padnu u pogresne ruke..