Prijava

99 posto muzičara živi od koncerata po crnogorskom primorju i tezgi po Beću gde sviraju po našim diskotekama. Baš će neko da ulaže silnu kintu da bi pokušao da se probije na recimo švedsko il britansko. Oće bole ga kurac.

Ali ipak mi je to nejasno. NIKO, baš NIKO od naših muzičara se nije probio u svijetu. Jedini izuzetak, i to MOŽDA su Goran Bregović i No smoking orchestra. Ali oni ni ne spadaju pod neku popularnu muziku. Iz skoro svake druge vukojebine, ma koliko sjebana i siromašna, isplivao je bar jedan svjetski hit. (dobro, nije baš iz svake) Mislim da nije sve u parama, već u nedostatku volje kod naših muzičara da bilo šta pokušaju u svijetu. To je malo deprimirajuće, jer je naša muzika, tj. ne sva, već njeni najbolji predstavnici, prilično kvalitetna.

sad recimo rumuni i grci se probijaju sa svojim hausom...ja nesto i ne slusam tu njihovu haus muziku,malo me nervira,ali opet je kvalitetna,nikad od rumuna nisam ocekivao da ce praviti kvalitetnu muziku

Како није? А Мооооооооолитва?
Уосталом где си видео да је домицилна квалитетна музика широко популарна. Зашто би онда страна била.

Molitvu ne računam jer je to samo JEDNA pjesma, a ni ona se ne bi probila da nije pobijedila na evroviziji. A dobra je pjesma, realno.

А ово :

http://www.youtube.com/watch?v=uT8OEtf5r1U

Песма је крш, ал ето, има своју публику широм света.

Па добро, ево Мајка да поправи скор.
http://www.youtube.com/watch?v=Fs3z-k90ync
Реци, ел те подилазе жмарци?

A možda naša muzika i nije toliko kvalitetna, tj strendžerima se ne sviđa baš toliko koliko mi mislimo da treba da im se svidi. Danas je muzika tako lako dostupna bilo kome, pa jebem li ga, valjda bi se neko probio da je baš toliko do jaja. A i sami probajte da nabrojite ko bi odavde bio toliko kul da žari i pali to svetskim top listama.

kalasnjikov i mjesecina mjesecina joj joj su pesme koje stranci gotive jer nisu culi nista slicno,a pritom je ritam dobar

...al' kad bismo se zajebavali.

Него, нешто се мислим, у грајндкору је наша шанса. Ту ионако није битно на ком језику завијаш.

http://www.youtube.com/watch?v=4G8lPg7pGH8&feature=related

Neću da govorim o tekstovima, jer u svjetskim okvirima, to je irelevantno kad je naša muzika u pitanju. Što se same MUZIKE tiče, mislim da bi u svjetskim okvirima, mogli biti značajni:

Galija, zbog svog specifičnog stila
Yu Grupa
Ponešto od Riblje Čorbe
Smak
Ekv, ali samo neke pjesme, na primer Krug ima fenomenalan ritam
Ponešto od Bajage
Ponešto od Generacije 5
TIME
Neke pjesme od Azre

itd.

Mislim da u roku ipak nismo toliko sjajni kao što se ložimo da jesmo.

Ali neke naše tradicionalne pjesme su ISKRENO MISLIM u svjetskim okvirima NENADJEBIVE:

Zajdi zajdi
Vostani serbie
Marš na drinu
Užičko kolo (so simple, but still...)
Svetosavska himna
Spremte se spremte
Tamo daleko
Kalašnjikov
Ajde Kato
Ječam žnjela
Mnoge starogradske
Mnoge dalmatinske
Ponešto od Đoke Balaša
Ponešto od Zvonka Bogdana

Samo što Đoka Balaš i Bonko Zvogdan veze nemaju sa Balkanom.

Svetosavska himna. Ti si jebeno lud, Jovičiću. :)

Ja u Balkan računam cijelu SFRJ :)

Plus sve što je u zvaničnim granicama Balkanskog poluostrva.

Mada Grci su priča za sebe, iako pripadaju Balkanu.

Vojvodina geografski ne pripada Balkanskom poluostrvu. A skoro podjednako malo pripada i po kulturi :)

Ne pripada geografski, ali to je ipak naš region, plus što u Vojvodini imaš kolko oćeš doseljenika iz Bosne, Crne Gore, itd.

A skoro podjednako malo pripada i po kulturi :)

Од свих митова, овај је најјачи :)

Prezimenjaku neke od ovih pesama koje si stavio mi cesto nateraju suzu na oko, a pogotovo
Tamo daleko
Marš na drinu(kad cujem i neka jeza me prodje)

Marš na drinu za himnu treba