Prijava

Не слажем се. Цена превоза је премала и то што поскупљује је сасвим рационалан потез. А за људе који се шверцују бих пооштрио казне.

Ne putujem često GSP-om, trudim se što više da idem peške baš da se ne bih švercovao. Ali do Beograda moram da dođem, iz Obrenovca. Zamisli sad: cena karte u Lasti Obrenovac-Beograd 210 dinara u jednom pravcu, 410 u oba. I ko mora da se voza po BG-u, dodaj još 150. To je 560 dinara. Zamisli da radiš za neku siću, neprijavljen, i ukupno uzimaš trista evra mesečno. Računajući da ideš na posao subotom, to je dvadeset šest dana po 560 dinara. To je 14.560 dinara. Možeš jeftinije da prođeš ako kupiš markicu, za obe (GSP i Lasta, pošto nije jedan tarifni sistem) treba ti otprilike 10 hiljada. Plus cena peronske karte (35 dinara dnevno na glavnoj Lastinoj stanici, znači oko hiljadarke). I ti bi pooštrio kazne? Gde ti je... Ne znam šta gde ti je, ali gde ti je?

UA KAPITALISTI!

mislim da bi autobusi trebali da budu dzaba
ionako uzimaju pare za sve zivo, bar bi za prevoz mogli da se otvore

Inače večeras se ljudi skupljaju u Palasu....šatro neki protest....s' obzirom da je to hipsterski park tamo su samo zbog pozerisanja.....

Има, ипак, једна добра ствар у свему томе- кућна организација.
Лепо се договорите с људима да одвоје пара за цирку, састанете се ''у кућној радиности'' и опуштенција. Могу вам рећи да та варијанта код мене успева.

Zabrana u Novom Sadu ocenjna kao neustavna
Grad Novi Sad je pokušao da uvede zabranu prodaje alkohola od 23 sata. Međutim, Ustavni sud Srbije je pre mesec dana ovaj propis proglasio neustavnim. Obrazloženje je bilo da se na ovaj način zabranjuje prodaja svima, a ne maloletnima. U slučaju Beograda, ocena ustavnosti nije pokrenuta.

Ne putujem često GSP-om, trudim se što više da idem peške baš da se ne bih švercovao. Ali do Beograda moram da dođem, iz Obrenovca. Zamisli sad: cena karte u Lasti Obrenovac-Beograd 210 dinara u jednom pravcu, 410 u oba. I ko mora da se voza po BG-u, dodaj još 150. To je 560 dinara. Zamisli da radiš za neku siću, neprijavljen, i ukupno uzimaš trista evra mesečno. Računajući da ideš na posao subotom, to je dvadeset šest dana po 560 dinara. To je 14.560 dinara. Možeš jeftinije da prođeš ako kupiš markicu, za obe (GSP i Lasta, pošto nije jedan tarifni sistem) treba ti otprilike 10 hiljada. Plus cena peronske karte (35 dinara dnevno na glavnoj Lastinoj stanici, znači oko hiljadarke). I ti bi pooštrio kazne? Gde ti je... Ne znam šta gde ti je, ali gde ti je?

Па, ја за међуградски ништа нисам рекао. За њега се слажем да је прескуп. Карта до моје селендре је 1650 динара, мање ми треба до јебене Будимпеште. У међуградском и да хоћеш, не можеш да се шверцујеш. Говорио сам о ГСП-у чија је маркица 1100 динара месечно, а то је багатела кад узмеш у обзир чињеницу да можеш бесконачно да се возиш.

Иначе:

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/253254/Mladi-Beogradjani-na-protestu-zbog-nocne-prohibicije

А, бре, какви су ово хипстери с дволитрама? Уа!

Фора, више људи се окупи на протесту због алкохола, него због високих школарина рецимо. :) Туга, туга.

prevoz je katastrofa...treba jos malo da se preselim u bg da zivim,racunajuci da lastina markica kosta mislim 5.5k strasna me pomisao vata da cu ustedeti 60 jebenih hiljada godisnje . Odvescu zenu na more u Grcku..

Zbog ovih hipstera bi zabranio da se pije na ulici.....majku im!
Puni su para posle su naravno otišli u Sobaricu...

Gde su masni metalci??????

Kad nemaš love piješ u parku i onda vataš poslednji dnevni da ne bi plaćao noćni, JER NEMAŠ PARE, a ne ideš u SOBARICU!

Puni su para posle su naravno otišli u Sobaricu...

И у Шипражје.

Gde su masni metalci??????

То! У моје време се знало ко пије из дволитре! Маму им јебем позерску, хипстерску!

Nije Šipražje više kul.....KC GRAD, ENERGIJA,SObarica i Gajba su sad in...ccc Dzimi ne pratiš trendove!

Nikad u kafanu prije 23:00h. Ovde u Srbiji slabo i pijem, pa mi svejedno. A kad odem kući, krkam dok ima. Ja i drugovi smo razradili sistem. Idemo do grada, odemo u podrum pića koji radi do 22:00h, tu nakupujemo svega, onda odemo na kej, odvalimo se i tek onda u kafanu. I eto, funkcioniše tako, još malo pa 10 godina :D

А, јебига. Матор сам ти ја за та урбана дешавања. Понекад само скокнем до пензионерског клуба да одиграм коју партију шаха и правац кући. :)

Ovde u Srbiji slabo i pijem, pa mi svejedno.

kako tek pijes kuci boze oprosti mu...

Pajko, okupljanje je bilo specijalna prilika, za to sam trenirao 4-5 dana, da se vratim u formu :D

То! У моје време се знало ко пије из дволитре! Маму им јебем позерску, хипстерску!

Ајте, молим вас, били Сурови и ја. Та нисмо такви клошари да купимо дволитре, пило се из лименки. :)

Idi gledaj dokumentarac o bruto zaradi Pepeljuge i Snježane i sedam patuljaka :P

Тако се то ради, чачнеш се мало у парку, па правац Кинотека на документарац. :)

Jesi gledao Rio i Rango? Još uvijek sam protiv prohibicije, ne oftopikujem!!!

Рио ме не интересује, Ранго је океј, али ниш посебно. Ни ја не офтопикујем, тотално сам против прохибиције. Јуче, на Видиковцу, страх и неверица поводом новог закона. Лик што ради на трафици ми рече да су једине ствари које продаје после десет пиво и куртони, али само од куртона не може да се живи.

Лик што ради на трафици ми рече да су једине ствари које продаје после десет пиво и куртони, али само од куртона не може да се живи.

Jebote kod vas u BGD čoek mora 3 kilometra da pješači do trafike koja radi poslije 22h. Ovde u NS imaš gdje hoćeš.