Plastična hirurgija - čisto zlo ili jedini način za popravku gde je priroda bila okrutna?

  1. Nego, ovo mi je zanimljivo. Zahteva novu temu ili bar malo objašnjenje, makar i u vezi ove teme.

    Osudjivanje različitosti dovodi do podele ljudi u tabore koji se medjusobno suprodstavljaju. Samim tim ne može da bude dobro.

  2. Podržavam samo ako je potrebno iz medicinskih razloga. Ne volim plastiku. Volim sisu, a i drugu, ali može riba da ima i plivadone i nije problem. Bitno je ono iznutra, masna jetra, npr. Bez šale, plastika nikako.

  3. Slažem se. Zato i nisam govorila samo iz svog ugla, već pokušala da shvatim kako razmišlja osoba koja bi donela odluku da ugradi ta čuda, razumela to, nisam htela da ponavljam tvoje argumente, ali, još sam pokušala i da zamislim kako bih se ja postavila u situaciji kada bi meni neko blizak to uradio. Dakle, nisam otišla predaleko u svojoj širini, nemoguće je, i ti tako misliš, zato i nema smisla što mi reče malopre da ovde tražimo meni drugaricu. :)
    Diskusija više nije zanimljiva.
    Složili se svi.
    Fajront!

  4. Osudjivanje različitosti dovodi do podele ljudi u tabore koji se medjusobno suprodstavljaju. Samim tim ne može da bude dobro.

    Ali je realnost, nije ovo apstrakcija da zamišljamo idealnu stvarnost. Trudim se da ne doprinosim zlu u svetu.

    Hoces da se ljubimo?

    Mene pitaš? :))

  5. Slažem se, Gambi, treba podržavati različitost... I prihvatiti sebe kao jedinstvenu jedinku, sa svim svojima manama i vrlinama. Neki to mogu, neki ne... Neki teže nekom izmišljenom idealu, savršenstvu koje ne postoji i večito su nezadovoljni sobom. Fizički izgled je samo maska...

  6. Joj bre, FMN, koliko godina imas? Neki ljudi jednostavno zele da poboljsaju sebe, a ne da lice na :neki ideal lepote, mrzi me da razmisljam:

  7. Fizički izgled je samo maska...

    Jeste maska, ali svakako može da doprinese tome da se osoba makar za nijansu bolje oseća. Uzmimo samo banalan primer garderobe: Ja bih se očajno osećao u onim ultra tajt bodi majcama i bilo bi me sramota kad god me neko pogleda, pa ih zato i ne nosim.

  8. Sta imas na sebi sada, Gamby?

  9. Ok, samo mislim da pobošljavanjem fizičkog izgleda neće poboljšati sebe iznutra, ali možda grešim... Ja 22, ti?

  10. Nece poboljsati sebe iznutra, vec moze uticati na CELOKUPNU PREDSTAVU O SEBI.
    Previse, decenije i decenije nejebice.

  11. Nema smisla ako se neko oseća neprijatno kada je nag.

  12. Uvek sam se pitala zašto ljudi na spisak stvari koje bi promenili na sebi nikada ne dodaju mozak. A ono, sve ide odatle. Ako neko ne ume da iznese sebe i svoje telo, ne verujem da će to rešiti tako što će otići pod nož. Mozak ostane isti. Daklem, ne priznajem plastificiranje kao nekakvu promenu. Ali, što reče Hipnos, ko oće da se secka, nek izvoli. Ne osuđujem.
    Nego, uvek sam se pitala, kad krš riba ode kod hirurga pa je napiče u vr pičku, kakav li se haos onda odvija u njenoj glavi? Do kakvih promena ponašanja dovodi? Je l' može od toga da se poludi?

  13. Nego, uvek sam se pitala, kad krš riba ode kod hirurga pa je napiče u vr pičku, kakav li se haos onda odvija u njenoj glavi? Do kakvih promena ponašanja dovodi? Je l' može od toga da se poludi?

    Enerdži, za ovo nam već treba neko stručan. Mi možemo samo da nagadjamo.

  14. Glorfindel, ja dadoh majnus za tako seljacko reklamiranje.

    Uvek sam se pitala zašto ljudi na spisak stvari koje bi promenili na sebi nikada ne dodaju mozak.

    Mozda zato sto to ne mogu promeniti?

    Ako neko ne ume da iznese sebe i svoje telo, ne verujem da će to rešiti tako što će otići pod nož.

    Pa ako odu pod noz tada ce imati drugacije telo, zar ne? Neko koje ce moci izneti.

    Je l' može od toga da se poludi?

    Sigurno da moze, iz krs ribe u vrh picku je prevelika tranzicija.

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.