Plastična hirurgija - čisto zlo ili jedini način za popravku gde je priroda bila okrutna?

  1. zlocesta pufnica

    Kakve ste pizdetine od ljudi, ja ugovaram seks, a vi me sabotirate.

    Slažem se.

  2. Marcipan, mi pricamo ovde o plasticnim operacijama i da li mislimo da je to opravdano kao vid ulepsavanja lica/tela, a ne trazimo tebi najbolju drugaricu.

    Eh, da si to na vreme shvatila, ne bi me propitivala ovoliko!
    Ovo je samo još jedan ugao gledanja na ovu inspirativnu temu.

  3. Jebiga, meni zao kad su ljudi uskih shvatanja.

  4. Neophodna samo kada su deformacije u pitanju. Sve ostalo mi se ne dopada, ali je sloboda izbora. Toliko od mene. :)

  5. Đulo, ne odlazi! :'(

  6. Je l devojka ciju sliku pozajmi imala tri sise pa je napravila dve?

  7. Jebiga, meni zao kad su ljudi uskih shvatanja.

    Zašto bi trebalo, ili bilo korisno imati široka shvatanja po pitanju ugradnje silikona!? Da li se plašiš da ću da isprebijam nekog zbog sisa!? Ili ti je žao što se nas dve ne slažemo baš po ovom pitanju? :)

  8. Đulo, ne odlazi! :'(

    Tu sam, neću nikud... :)

  9. Ne, smatram da covek treba imati siroka shvatanja po svakom mogucem pitanju.

  10. Širina shvatanja se ogleda u poznavanju neke teme, i konstruisanju svog stava u vezi toga. Širina shvatanja ne znači imati uvek pozitivno mišljenje po bilo kom pitanju.
    Potrudila sam se da uzmem u obzir meni sve poznate parametre, i ogradila sam se u vezi moguće netolerantnosti. :)

  11. Ne, smatram da covek treba imati siroka shvatanja po svakom mogucem pitanju.

    Poštujem sveobuhvatan pogled. Pride, nikome ne treba ničije odobravanje da ugradi silikone, veštačku patku ili gumene guzicu. Ali je sloboda svakog čoveka da obrazuje stav, da li mu se sviđa ili ne.
    Velike grudi nisu toliki adut. Silikonske naročito.

  12. To da nisu adut je tjesenje za ostale djevojke, surovo, al' tako je x)

  13. Sirina shvatanja znaci da pokusavas da posmatras stvar iz sto vise uglova, a ne samo jednog- tvoje licno misljenje. A to je ono sto ti radis, jer ne moze da ti dopre do mozga da estetsku operaciju mogu pozeleti i psihicki stabilni ljudi.

  14. Mislim, pazi, Marcipan, ja nesto ne razmisljam previse o napumpavanju sisa, a ni ne razmisljam previse o prijavljivanju na konkurs za tvoju naj drugaricu, samo mi je, ne znam, usko shvatanje BILO CEGA jedno od najgorih zla danasnjice.

  15. Ops...Ovo je već klizav teren. Psihička stabilnost! Jesi li sigurna da poznaješ dobro tu materiju? Da li to temeljiš na osnovu svog ličnog mišljenja, ili si to čula od neke zdravstvene organizacije onda, ako lično mišljenje nije merodavno?
    I mislim da sam ovde ja započela diskusiju posmatrajući iz nekog drugog ugla, u smislu
    bliskog okruženja. Mislim da jedino u metafizičkom smislu nismo obradili ovu temu.

  16. A, ko tebi garantuje da imas siroko shvatanje? I, dobro, odnosno zlo ne postoji, da se lazemo, a, drugo, smaranje je daleko gore od kako ti kazes ukog shvatanja u globalu.

  17. Ohohoho, da:)
    Pa u ovom kontekstu podrazumevam pod to zrelost, jaka svest o rizicima i dobiti, jaka svest o svom fizickom izgledu (sto naravno implicira zabranu uporedjivanja sa drugima), neka emocionalna uravnotezenost, cvrsta odluka etc, etc.
    Znam, ti si zapocela pricu o tome sta bi mislila da tvoja sestra to zeli, a ja sve vreme pokusavam da prosirim to i da probamo zajednicki da shvatimo pro et contra toga kao pojave. Contra znamo zapravo.

  18. Neka rade ljudi sa telom šta žele - samo da ne ispadnu ko žena mačka ovde :
    http://www.banterist.com/archivefiles/images/plastic_surgery_amok.jpg

  19. Razumela sam druga gledišta i u svojim postovima se blago osvrnula na njih jer se slažem. Da, razumem da je lepo dobro se osećati u svojoj koži. Glupo mi ja da kažem bilo šta protiv ovakve teze.
    Ali, nije mi jasno kako možeš da kažeš da lično mišljenje nije merodavno ako se zalažeš za širinu shvatanja. Ovde smo da suočimo svoja, naravno, različita razmišljanja, da prodiskutujemo, možda nešto novo i otkrijemo. Fora u vezi "širine" i jeste da se nadograćuje, i širi. Makar i silikonski! :)
    Drugačije razmišljanje ne znači nužno i potpuno suprostavljeno mišljenje.

    usko shvatanje BILO CEGA jedno od najgorih zla danasnjice.

    Nego, ovo mi je zanimljivo. Zahteva novu temu ili bar malo objašnjenje, makar i u vezi ove teme.

  20. Ne kazem da nije merodavno, vec da je suvise usko ako samo razmisljas Da li bih ja to uradila da sam na njihovom mestu.
    Ne znam kako da objasnim to? Jednostavno smatram to za apsolutno sve. Ako za bilo sta razmisljas samo Da li bih ja tako to je suzavanje vidika i mislim da je zlo (tj da skodi, ne da je podlo) i za tebe i za ljude oko tebe.

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.