Indirektna odgovornost (tj. krivica)

  1. evo odgovorio sam pročitaj prethodni post

  2. Znas kako, negiranje licnosti i sputavanje sebe zarad neke imaginarne omladine VS delati po osecaju i ako primetis da na nekog mozes uticati stavis mu jasno do znanja da to nije okej....
    Meni se mnogo vise svidja druga opcija. Zapravo, ne samo to- ja se ne bih mogla naterati na prvu opciju. Pretrcavanje ulice- okej. To je lako i to je glupost. Ali tipa neko gusenje emocija... Tipa ne pisati o onome o cemu zelis da pises.. Jok.

  3. Ja nisam ni govorio o gušenju emocija. Govorio sam o suzbijanju negativnih ponašanja u javnosti. Ponašanja i emocije nisu isto. Ako mi neko dovoljno izvadi živac ponašaću se kretenski, bez obzira na to gdje sam. Govorim o suzbijanju negativnih ponašanja koja radimo mahinalno, bez razmišljanja, u stanju kad nismo ni u kakvom emocionalnom afektu.

  4. Jovicicu, Bog te ubijo!
    Pa pisanje recimo jeste. Samoubistvo jeste.

  5. Ovo Bog te ubijo je zajebancija jer ostajem duze da bih citala, nemoj odmah da mi se uvredis ili okadis monitor.

  6. Pa samoubistvo je loše samo po sebi i to mnogo loše, a ako je neko vođa grupe koja je ekstremno popularna, treba da bude svjestan da će mnogi da se roknu za njim ako to učini.

    A pisanje, ajd OK, to je umjetnička sloboda. Mada, ne znam koji bi dobar pisac glorifikovao samoubistvo, naročito zbog nekog pičkastog razloga.

  7. Zasto ne bi, zaboga? Neki ljudi pisu da dotaknu i probude u ljudima nesto, zasto bi se ogranicavali na pcelice i cvetice? Sekspir je bio los pisac, m?

  8. Tako da što se tiče Kobain-a, mislim da je trebao NEGIRATI svoju ličnost, ali ne pištoljem, nego tako što bi opstao do kraja, ako bi još umro mlad, ispao bi heroj, a ne bi se za njim rokali fanovi.

  9. Covek je imao bipolarni poremecaj, Jovicicu. To sto su ljudi voleli njegovu muziku nije bio dovoljan razlog da se on magicno oporavi i zaboravi ludnicu u svom umu.

  10. I molim te zatrazi da ne spemuju o Kobejnu da je bio picka kad uopste to nije tema ove pricce.

  11. Može se pisati o samoubistvu, ali glorifikovati neko samoubistvo, pogotovo ako je počinjeno iz pičkasto razloga, ne valja. A Romeo i Julija se JESU ubili iz pičkastog razloga.

  12. Znaci Sekspir je los pisac, kazes?
    Da, slazem se da jesu, zato i kazem da se on uklapa u tvoju teoriju savrseno.

  13. Ti takodje zaboravljas jednu stvar- sve te poznate licnosti su na prvom mestu ljudi, a tek onda umetnici. Oni nisu orudje za upravljanje zaludelih umova.

  14. pa i za bipolarni poremećaj postoje lijekovi, trebao je nešto da pokuša, ili psihoterapiju neku

  15. Svejedno se ne leci, Jovicicu, vec samo drzi pod kontrolom. I mnogo ljudi koji imaju to probaju u nekom trenutku svog zivota sebi da naskode. To sto je on bio popularni muzicar ga apsolutno nimalo ne razlikuje od tih ljudi.

  16. Šekspir nije loš pisac, ali nije mu ni svaki aspekt svakog djela savršen. A moralna odgovornost pisca nema veze sa umjetničkom vrijednošću njegovog djela.

    Npr. dokumentarni film "Triumph of the will", je jedan od najkvalitetnijih umjetničkih dokumentaraca, ali u njemu se glorifikuje nacistička ideologija, tako da je samo djelo genijalno i umjetnički vrijedno, ali je moralno katastrofa.

  17. Dobro, Kobain ako je psihički bio nestabilan, nema ličnu odgovornost ili je ona bar znatno umanjena, ali sam njegov čin imao je negativne poslijedice, i psihički stabilna i zdrava ličnost bi snosila znatno veću odgovornost.

  18. Ali dokumentarac pravi veci broj ljudi i oni pokusavaju prikazati jednu teoriju ili jednu stranu misljenja ili jedan aspekt necega a ne izrazavaju svoju licnost kroz pisanje etc.
    Moram da idem, Jovicicu, zapamti gde smo stali i 'leba ti ponovi jos 20 puta da ne bude spama jer ce krenuti sa time kako je Kobejn picka, kako je Mileva Maric iskoriscena ili tako nesto.

  19. Psihicki stabilna licnost ne bi izvrsila samoubistvo.

  20. Ajd dobro, ljudi ne spamujte, imam još 19 puta da kažem :))

    Aj zločesta pufnice, laka noć, nastavljamo sutra.

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.