Prijava

uh Leni Rifenštajl - Trijumf volje... kakva filmčina, jebemliga ko bi odoleo da zighajluje na onim mitinzima

meni se čini da je ta kolektivna odgovornost jedina vrsta indirektne odgovornosti o kojoj vredi raspravljati. naravno, danas je svi negiraju, ali mislim da to negiranje prkosi porostoj logici i zdravom razumu i da je stvar čisto praktične potrebe savremene demokratije i izbornog sistema koji ne sme sam sebi da prizna svoju suludost. Naravno, igra tu ulogu i propaganda, koja daje neku vrstu alibija, ali ipak u takvim primerima ima i puno kolektivnog igranja žmurki sa činjenicama. Jer pazi, srbi su velikodušno glasali za miloševića, iznova i iznova afirmirmišući način na koji on rukovodi zemljom, i kako onda reći da oni nisu odgovorni za takvo rukovodstvo

mislim da u etičkom smislu kolektivna krivica postoji, što ne znači da moja baka koja je glasala za miloševića treba da seče vene zbog toga, a i nije praktično da leži u ćuzi jer trebala bi velika ćuza za sve one koji su isto tako glasali, ali u suštini ona jeste kriva

Ја сам погледао њихов пропагандни документарац из 1935. и није ми било свеједно.

Aj daj link na PVT.

gambe, evo ti link na tjubu sa engleskim titlom ako te ne smara da gledaš tako

http://www.youtube.com/watch?v=GcFuHGHfYwE

http://www.imdb.com/title/tt0025913/
Нисам онлајн глед'о, скинуо торент.

Е управо то, морална је кривица народа који је то подржао. Проблем је што Немци сада објективно гледају на своју историју, не поричу је и не стиде се да признају, а код нас би већина оних који су гласали за Слобу учинили то опет. О ратним злочинима тек да не причам.

Ја сам га морао гледати по пола, јер стварно немаш уопште осећај као да се ради о нечему лошем, осећао сам се погрешно. Какви су говорници били Рудолф Хес, Ото фон Дитрих, Ханс Франк, Гебелс и компанија. Зло једно!

А добро сад, лако је Немцима да се помире са Наци злочинчићима. Милошевића већ није тако лако сварити.

А добро сад, лако је Немцима да се помире са Наци злочинчићима. Милошевића већ није тако лако сварити.

Da, sta su oni uradili? Nista. Ovi nasi su za njih otelotvorenje zla. :)

Trijumf volje mi odavno stoji na listi filmova za pogledati, al nikako da se nakanim. Ljenost najgora bolest.

Trijumf volje mi odavno stoji na listi filmova za pogledati, al nikako da se nakanim. Ljenost najgora bolest.

Moooooliiiiiiim? Ja razumela ti ga gledas i svesrdno ga preporucujes! Ja gledala nocas/jutros.

Znam o čemu se radi, gledao neke inserte, ali nisam odgledao the whole thing.

Zasto si onda rekao da je sa umetnicke strane genijalno?! Ti si kao oni sto znaju da se predstave na francuskom i onda kazu Da, da, pricam ja francuski, je li? Ccccc.
U svakom slucaju sick je film, bas te istripuje, meni je posebno bio gotivan onaj kamp njegove omladine.

zato što je među kritičarima konsenzus da je vrhunski film , a ja im vjerujem.

U redu je to, ali ne predstavljaj tudje vidjenje filma kao svoje, zaboga.

ja sam film pomenuo samo kao primjer, nije uopšte bila poenta u samom filmu

Boze, mrzim da zvucim kao pokvarena ploca, ali moram ocigledno, jer ne razumes.
NISAM SE JEBENO POKAJALA STO SAM ODGLEDALA, NE OSECAM SE PREVARENO, SAMO UOPSTENO MISLIM DA JE JAKO GLUPO PROCITATI KRITIKE NECEGA I ONDA PREDSTAVITI KAO DA SI SAM ODGLEDAO/PROCITAO/ISKUSIO ETC. Razumes li sada? Ako ne u redu je, odustajem.

al bi vama dvoje bilo zanimljivo da ste supružnici.

Tukli bismo se, pa zavrsili u krevetu, pa opet tukli, pa zavrsili u krevetu, pa se gadjali saksijama.

ok, sve cool

:vraća saksiju na mjesto: