Prijava

Pa dvadeseti vek je bio vek najmonstruoznijih zločina

Da, da, Jermeni i Turci, Holokaust, SREBRENICA, Ruanda...

Progres?

Počinioci odgovaraju.

Ama, možeš ti lično da prihvataš ili ne prihvataš do sutra, taj sud je legitiman i kredibilan. Je l' su ga osnovale Ujedinjene Nacije? Jesu. Je l' Jugoslavija/Srbija član UN-a? Jeste. Jesu sudije nezavisne? Jesu. Kraj priče.

I želim primer za ovo:

oni koji bi, da je situacija drugačija, po komandnoj odgovornosti bili krivi za iste takve ili još gore zločine.

Btw,i fizika nije bas sigurna jer se sve skoro svodi na teorije,ona najveca pitanja,samo sto tu ne lazu,jer nemaju koristi,a i nisu bas u mogucnosti to da rade,jer se moze proveriti

Pu, pu, ne bogohuli, drago dete. Idi isperi usta, ili prste.

Pu, pu, ne bogohuli, drago dete. Idi isperi usta, ili prste.

Sta da ne bogohulim?I nisam ja za tebe dete,nemoj da se gubis...ne verujem u boga,a pod najvecim pitanjima mislim na to kako je nastao svemir i slicno...TEORIJA Velikog praska,TEORIJA Struna,itd...kako ti to nije jasno,jbt

Onda izvini, dragi odrasli čoveče, pogrešno sam te razumeo. Pišeš malo zbrda-zdola.

Onda izvini, dragi odrasli čoveče

Ma isto smo godiste,nisam za tebe ni matorac ni klinac :)

Da, da, Jermeni i Turci, Holokaust, SREBRENICA, Ruanda...

Da. Koliko ljudi je poginulo u Vijetnamu? Koliko još u Iraku? I gde je tu tvoj istorijski progres?

Ama, možeš ti lično da prihvataš ili ne prihvataš do sutra, taj sud je legitiman i kredibilan. Je l' su ga osnovale Ujedinjene Nacije? Jesu. Je l' Jugoslavija/Srbija član UN-a? Jeste. Jesu sudije nezavisne? Jesu. Kraj priče.

Nije kraj. Ti se sa jedne pozicije postavljaš kao individualista, koji prezire svetske moćnike i političare, ceniš umetnike i naučnike, a opet imaš pozitivan stav prema institucijama onih koje prezireš. Ja mogu reći da je taj sud legitiman, jer počiva na opšteprihvaćenim zakonima, ali ne mogu reći da je moralan, jer prezirem, kao i ti, te političare i vojskovođe. Taj sudi nije osnovala ni Bolivija ni Tajland, već zemlje-imperije. A poznato je koliko je imperijama stalo do ljudskih prava: Ameri podržavaju Saudijce, bez obzira na to kamenovanje žena, Rusi Turkmenstance, i tako ti to ide... Treba da budeš dosledan.
I još me interesuje, ko će biti odgovoran kad te moralne gromade obrste planetu i eventualno zatru poslednju bakteriju? Ko će da im sudi? I o kakvom, još jednom, progresu pričaš?

Vasu satro politicku korektnost nece poremetiti ako pomenete ustase i ono sto su oni radili kada vec govorite o uzasima 20og veka...

ДА БИ ЈЕБО БРАНИСЛАВЕ МОРАШ МАЛО ДО ГРАДА, МОРАШ МАЛО ЕМОЦИЈА ДИМАШ И МОРАШ МАЛО СИНАНА ДА ПРОДАЈЕШ РИБАМА, МАЛО МИ ТЕ ЖАО ШТО НЕ ЈЕБЕШ АЛ ЈЕБАЋЕШ И ТИ ЈЕДНОМ НИЈЕ СВЕ У ОБРАЗОВАЊУ И У СИСАЊУ ВИРТУЕЛНОГ ЧМАРА ЧЕДИ И ОСТОЈИЋУ РОШАВОМ, ЉУБИ ТЕ БРАТ ОПУСТИ СЕ И ИЗАЂИ НА 5 МИНУТА И ПОЉУБИ ОНОГ ШТО ЛУТА БРАНИСЛАВЕ ЈЕБАЛО ТЕ МРТВО КРЗНО И РАТНИ ЗЛОЧИНИ, АЕ ДА СЕ ЗАРАКИЈАМО КОЈИ КУРАЦ

Ne prezirem svetske moćnike i političare đuture, otkud ti to? Neke mrzim, neke ne, neki su mi samo simpatični, prema većini sam indiferentan.
Mada se donekle slažem. Velike sile u spoljnoj politici isključivo gledaju svoj interes. Ima tu dosta licemerja. Šta da radiš, takav je svet, ja kao pojedinac ne mogu mnogo. Ali ipak ne možeš da upoređuješ sve zemlje-sile kao iste: npr. Rusiju i Ameriku, jer je unutrašnje uređenje potpuno drugačije. Amerika je potpuno demokratska pravno uređena država, dok je Rusiji vlada odvratni autoritarni režim; u Srbiji je veći stepen demokratije i ljudskih prava nego u Rusiji, bez ironije.
http://en.wikipedia.org/wiki/Democracy_Index

@Dankan Ferguson
Pošto još uvek nisam na tom level-u jadnosti, mislim da ću ljubazno i usrdno odbiti tvoj predlog.

Vasu satro politicku korektnost nece poremetiti ako pomenete ustase i ono sto su oni radili kada vec govorite o uzasima 20og veka...

Написа човек великим словима "SREBRENICA"(у вези које је просута велика пропаганда против нас(погледати "A town betrayed")) а изостави ЈАСЕНОВАЦ са којим Сребреница не може ни да се пореди, све и да је потпуно тачно оно за шта нас окривљују и коме је ретко који злочин у историји раван, бар колико сам ја чуо, нисам начитан као Валсинарб. Где нађе усташе, рекордере у монстроузности да изоставиш? Наставите.

Nisam izostavio, napisao sam Holokaust, pod tim sam mislio na zločine u Drugom svetskom ratu: Nemci ubijali Jevreje, Japanci Kineze, a Hrvati Srbe i Rome.

БРАНИСЛАВЕ, САЦИ МИ ОБЈАСНИЈО, ЉУБИМ ТЕ У ДЕСАНКУ!

Знам, него кад је већ Сребреница онако наглашена, реко' ред је да истакнемо и Јасеновац.

pogrešno sam te razumeo.

МИСЛИШ КОМПРЕХЕНЗОВАО?!?!?!?!
РЕЦИ МИ ДА ТИ СЕ САМО ОМАКЛО!!!!!

ЉУДИ ПА ВЛАСУЉАР ЈЕ РАСТКО ПОЦЕСТА.

Nisam izostavio, napisao sam Holokaust, pod tim sam mislio na zločine u Drugom svetskom ratu: Nemci ubijali Jevreje, Japanci Kineze, a Hrvati Srbe i Rome.

Da,a mogao si napisati i ,,rat u Bosni,, ali ti si bas nekako nasao Srebrenicu da izdetaljises,iz nekog razloga...

LJUDI, PA fck JE U KRIVU.

Pa da, ipak su Srbi izvršili genocid nad Bošnjacima, ono kao, najveći zločin na prostoru Evrope posle Drugog svetskog rata - jednostavno je zvučalo upečatljivije. :)

Sta god te pali...