Prijava

Чекај ! Шта ми на крају имамо од ове дебате ?

Хоће ли верник постати атеист ? Или обрнуто ?

ja mislim da zmia na vukajliji samo vežba za sudnicu... ono, zastupaj stavove sa kojim se privatno ne slažeš.

ili je prsla :D

"Protiv sam svega što počinje sa EU!"

a da se tema zove ubistvo iz milosrdja bi ti bilo OK?

mmm zanimljiva tema. ja sam za apsolutno poštovanje slobode izbora dok god moj izbor nije na štetu drugog, tako da sam i ZA eutanaziju.

međutim, javljaju se mnoge komplikacije u slučajevima kada ne postoji mogućnost saglasnosti osobe nad kojom se planira eutanazija, tj ne postoji mogućnost izbora

npr demencija - čovek više nije čovek niti će ikada opet biti a za života nije razmišljao o eutanaziji niti postoji dokaz da se o njoj izjašnjavao, sada je potpuno nesvestan sebe, da li njegova porodica ili ko god, ima pravo da ga eutanazira...?

ili novorođenčad koja se rođa sa neotklonjivim poremećajima bilo koje vrste, da li imamo pravo da im prekratimo muke?

dozvoliti etutanaziju znači uspostaviti princip po kome će se sprovoditi, a uspostavljeni princip bi morao da bude primenljiv na sve moguće slučajeve koji mogu da zadese čoveka od rođenja pa do smrti

imam argument protiv eutanazije (iako sam za nju).

sta je sa zloupotrebom eutanazije?

npr demencija - čovek više nije čovek niti će ikada opet biti a za života nije razmišljao o eutanaziji niti postoji dokaz da se o njoj izjašnjavao, sada je potpuno nesvestan sebe, da li njegova porodica ili ko god, ima pravo da ga eutanazira...?

Хм, то би се решило уговором, у случају да особа оболи да се изјасни да ли дозвољава или не. Ово за новорођенчад је већ проблем.

npr demencija - čovek više nije čovek niti će ikada opet biti a za života nije razmišljao o eutanaziji niti postoji dokaz da se o njoj izjašnjavao, sada je potpuno nesvestan sebe, da li njegova porodica ili ko god, ima pravo da ga eutanazira...?

ili novorođenčad koja se rođa sa neotklonjivim poremećajima bilo koje vrste, da li imamo pravo da im prekratimo muke?

Inteligencija je ono sto nas definise kao ljude i sto nas izdvaja od svih ostalih zivotinja, u slucaju teskih mentalnih komplikacija DA, u slucaju novorodjencadi, hm. danasnja tehnologija dozvoljava da se komplikacije otrkiju jos u ranoj trudnoci, i jedino resenje je abortus, doneti na svet dete sa teskim poremecajima je zlocin protiv ljudskosti i zivota.

Nudim ti slobodu, budi slobodan u mislima i u delima, ne budi ogranicen nekom knjigom i mislima drvodelje koji je ziveo pre 2000 godina.

Удаљили смо се од теме. Ал ајде. Дај ми дефиницију слободе о којој говориш?

Postuj zakone ljudske, moralne i eticke, a ne zamlacuj se glupostima.

Трудим се да поштујем законе. Трудим се да се не замлаћујем глупостима, осим на вукајлији. :)

Primer: Post kod nas (kod muslimana svinje, kod hindusa krave) Da li ti mislis, da ako Bog postoji da ga briga sta unosis u zeludac? Pre ce da gleda kakav si covek bio.

Бог је створио и тијело и наравно да се брине за њега(ја тако вјерујем), у Библији је тијело описано као храм . Наравно, од тијела, поста и хране важнији му је карактер, тако вјерујем.

Ali ovo je pocelo da odskace sa teme mnogo, ajde u novi "thread" da nastavimo diskusiju, samo uputite me gde.

Слажем се.

@ Hoochie Coochie Man

Удаљили смо се од теме. Ал ајде. Дај ми дефиницију слободе о којој говориш?

Sloboda misli, da ne budes ogranicen religijom. Vec sam rekao, ako je Biblija pogresila sa nastankom coveka zasto joj verovati u vezi bilo cega drugoga? Religija sprecava ljude da misle (najbolje se odrazava kroz katolicku religiju tokom srednjeg veka), mada mozes da vidis i danasnje ekstremiste koji ginu za Alaha ili nekog drugog boga, a za sta? Za mesto u Raju? Radije cu da zivim na Zamlji kako zivim, a posle sta ide... E to je pretesko pitanje, mada najrealnije i najsurovije je da nema nicega, samo zemlja preko tebe.

Batali ovo, drzi se eutanazije.

Поента еутаназије је да пацијенту који се раставља са животом од болова и патње омогућиш да умре безболно ако жели да умре а не да тако јадан буде приморан да се беси и скупља храброст за то, јер, он би вероватно највише волео да је жив и здрав и нема самоубилачких порива у себи али жели смрт као једину преосталу алтернативу. И држава му забрани то и ставља га на још веће муке.

КРИСТЕ БОЖЕ И ДЈЕВО МАРИЈО НЕЈЕБЕНА.
ДРЖ'ТЕ, НА!
http://vukajlija.com/forum/teme/24984-religija-opasno-oruzje

Поента еутаназије је да пацијенту који се раставља са животом од болова и патње омогућиш да умре безболно ако жели да умре а не да тако јадан буде приморан да се беси и скупља храброст за то, јер, он би вероватно највише волео да је жив и здрав и нема самоубилачких порива у себи али жели смрт као једину преосталу алтернативу. И држава му забрани то и ставља га на још веће муке.

Upravo tako, ako je covek u mukama i bolovima i zeli da umre ima pravo da odluci, njegov zivot je to, ne zeli covek da zivi u uzasnim bolovima i mukama nedeljama, mesecima, godinama (Bio je slucaj, ne znam gde tacno, ali neka zena je bila tesko bolesna i zelala je da umre, ali zakon u toj drzavi nije dozvoljavao eutanaziju i umrla je nakon 4 meseci uzasnih bolova).

Najgora je stvar što ne daju ljudima koji bi hteli da se ubiju, ali ne mogu. Nepokretni su, ne mogu da dignu ruku na sebe. A ovi što mogu, ali bi ipak da to uradi neko drugi... to mi je malo pičkasto.

Поента еутаназије је да пацијенту који се раставља са животом од болова и патње омогућиш да умре безболно ако жели да умре а не да тако јадан буде приморан да се беси и скупља храброст за то, јер, он би вероватно највише волео да је жив и здрав и нема самоубилачких порива у себи али жели смрт као једину преосталу алтернативу. И држава му забрани то и ставља га на још веће муке.

Можда би променио мишљење после. Ко Змиа у вези еутаназије.

A ovi što mogu, ali bi ipak da to uradi neko drugi... to mi je malo pičkasto.

Па сад колико је пичкасто не знам. Треба да се убијеш а у суштини не желиш да мреш, мислим да је огромна храброст потребна за то.

Da, ali prebaciti loptu nekome drugom... Je l' bih ja, u slučaju da sam lekar i da je eutanazija zakonom regulisana, bio primoran da spičim nekome smrtonosnu dozu lekova? I to je malo problematično...

Не, морали би да постоје посебни лекари за то, и то да специјализирају еутаназију не би ли пацијенту одлазак на онај свет учинили што лепшим

Живот је мио какав год био, јебига. Па не врше еутаназију они који не желе, напротив. Много јесте храбости потребно и много пара. То је за имућне.

Dobar dan, ja sam dr Dželić, eutanazičar :D