Prijava

Kad smo vec kod toga, evo upravo ovo pisem iz klozeta na poslu dok ubijam vreme drndajuci telefon.
Smartfonovi su uveli revoluciju u sferi materijala za citanje i zabavu dok kenjas. Po meni, to je njihova najveca upotrebna vrednost.
A sad odo da obrisem guzicu.

Zna li neko koja navigacija je najbolja za Froyo, a da je besplatna?

Neam pojma ja imam džindžera.

nego jel zna neko dal ima na marketu da se skine tastatura sa 12 dugmića (kao na monoblok telefonima)?

Tu tastaturu mozes da podesis tako sto samo prevuces prstom sleva na desno preko qwerty tastature.

Meni to ne radi bemulebac...

Udji u podesavanja na tastaturi, mora da moze.

Ради само лепо превуци прстом скроз.

И нек ти буде подешена енглеска тастатура дифолтна.

ne radi na svakom telefonu to prevlacenje

idi u keypad settings (ima i na samoj tastaturi dugme, ili u general settings), pa na portrait keypad types, pa odaberi 3x4 keypad

ne radi... imam beki bag na fonu... ne mogu da prebacim na 3x4 tastaturu, uvek vraća na qwerty, hteo ili ne...

Poskidajte Booth aplikacije. Fat booth i Zombie booth, mnogo full za sprdnjicu sprdnjić. QuickPic galerija jebe. Jes' da nije lepa k'o 3D galerija, ali je mnogo brža. Flick Kick najjača jebena igraja za fon. U početku malo smorila, ali se navukao kao idiot i ne mogu prestanem. Shoot the Birds je skroz simpa isto. Dosta za sad, kad do'vatim fon, ja ću još da dopišem.

Evo ovako:

Ko ima ograničen besplatni internet must have aplikacije-3G Watchdog i Data Counter Widget. Prva ima mogućnost da obavesti korisnika da je iskoristio procenat koji sam odredi od ukupnih besplatnih megabajta.

Za željne personalizacije: GO Launcher EX jer jebe! Moš da praviš foldere u meniju, moš da preimenuješ aplikacije, da im menjaš ikonice, ma da radiš trista kuraca. Preporučujem uz njega i GO widgete. Sve.

Ako nekog, kao mene npr ubr, ne mere da probudi običan alarm, preporučujem Alarm Clock Xtreme Free. Jebe! Moš da mu podesiš da se ne izgasi dok ne rešiš matematički zadatak tipa 452+(978+679). U 6 ujutru ovo je i te kako zajebano.

Po meni, najbolji istraživač fajlova je ES File Explorer. Kul galerija, otvara sve, od PDF-a do ZIP fajlova. Kida!

Sound Hound! Prekul stvar! Čuješ pesmu u kafiću, niko ne ne zna koja je, ti pripališ Sound Hound, pustiš ga da odluša par sekundi pesme i pronalazi je na Youtube-u. Ja sam izneverov'o kacam prvi put video ovo.

Slična stvar je i Google Googgles, samo radi sa slikama. Slikaš nešto, ubaciš u njega i on pretražuje net i traži info vezan za sliku. Ako slikaš, lupam, Ajfelov toranj, on će da ti izbaci Wikipedijin članak o njemu. Divna stvar.

Od tastatura koristim SlideIT (zbog ćirilice) i Graffiti (jer brže pišem na njoj)

Ja još koristim:
Battery indicator (prikazuje napunjenost baterije u notifikejpn baru);
Baterijska lampa (šta nije jasno);
Blic;
Mondo;
Paint pro (crtkanje za ubijanje dosade);
Elektrodroid (korisno za sve iz esnafa elektrotehničara);
Dictionary i Urban dictionary;
Sense Analog Clock (widget-sat kao na HTC telefonima);
Multicon (od jednog mesta za ikonicu na početnom ekranu pravi četiri ili šes'-kako podesiš);
Naval Clash (potapanje brodova, može da se igra i reko blututa);
Opera (brza, praktična i pouzdana. Štedi protok. 8682930376 puta bolja od difolt pretraživača);
Real calc (ima trigon. funkcije, radi sa eksponentima);
Sticky note (widget-mlogo korisno);
WiFi analyzer;
Winamp;

Dodaću ako se setim još nečeg, mrsko mi sad da izlazim iz Opere....

Ringdroid - Isečeš deo pesme i postaviš za zvono
Astro - File manager koji ja koristim
Touch ReTouch - Ja prvo nisam hteo da skinem, a onda sam odlučio da probam i svršio. Nači obeležiš deo slike i on to ukloni i, kao da nije ni bilo nikad tu. Slika se vas dvoje, ti lagano isečeš tog drugog i on sam popuni pozadinu.
Drunken Pee - Igričoka, ime samo govori, baš je forica.
BoobJob - Šta bi ovo moglo bit?
Facereader - Okej forica. Slikaš se i on ti sa face učita osobine. Za divno čudo i meni i drugarici većinu stvari pogodili.

Ae neka neko baci neke aplikacije za zajebanciju. Tipa Make me old ili oni Booth-ovi ili ovaj Facereader.

Šta zam, ja baš i ne koristim te zajebamcije, fon mi je baš geekovski. Ono što imam su sve aplikacije od SMART TOOLS-a i Make me Bald. Kacam nerasan

Ostavim telefon normalan sinoć oko 2. Jutros oko 12 primetim da ga je noćom posetila dobra vila, zli demon ili tako neka kreatura za koju sam verovala da ne postoji.
Dole na onoj, da je nazovem task bar, liniji gde su bile prečice redom biranje, kontakti, poruke i meni ostao samo meni i to centriran po sred. Resto spakovano u redovan meni. Nervira me to, remeti mi navike i mehaničke postupke! Nigde u podešavanjima ne mogu da nađem kako da vratim na pređašnje stanje, osim možda fabrička podešavanja što mi ne odgovara!

Jel ima neko sličnu situaciju, objašnjenje, konstruktivan predlog kako da vratim staro ili makar šta? I nemojte samo da idem na razne android_saveti forume, mrzucka me da rovim kojekuda i pogotovo da se registrujem... Kapiram naći će se neko ovde...

Koji telefon imaš, koji rom, koji launcher?

GT-SS-5570
Galaxy mini zapravo

Ostalo, ako može srpskije da pitaš. Telefon je možda smart, ja mnogo manje! :)

Nema potrebe, ako ne znas sta te pitam znaci da ti je sve na fabricki.

To nestajanje ikona se dosta desavalo kod samsunga na froyu.
Probaj ovako:
- otvoris listu aplikacija pa ides na menu dugme pa prebacis na grid view
- opet menu taster pa edit
- i onda samo probas da prevuces ikonu za zvanje ili poruke dole na 'taskbar', znaci drzis malo pa pomeras, kao regularne ikone na desktopu

koja je razlika između androida i kiborga?

Kiborg zna da igra tenis ki Borg.