Prijava

Čekanje da nam kolektivno bude dobro, to ima samo na pinku.
Oni nezadovoljni pinkom gledaju N1 i čekaju vremena kada će sve opet biti dobro a sada nije.

Treća opcija u masi ne postoji.
Treća opcija je zajebi i idi nešto radi.

Problem ovog vremena je taj što su 19. i 20. vek prošlost a ne budućnost. Čovek prošlosti je bio sposoban za romantizam i čovekoljublje jer je verovao da nastupaju vremena kada će nauka, prosperitet i greške iz prošlosti biti dovoljni da nam donesu blagostanje, nisu imali atomsku bombu i Aušvic da im poljuljaju veru u čoveka. Mi smo medjutim imali i atomsku i aušvic, hladni rat, heroin...Sad imamo planetu na izdisaju, ljude koji menjaju pol ili od sebe prave tigrove i guštere, i gledamo u budućnost sa jako malo optimizma, za šta imamo svaki razlog i opravdanje.

Da li iko cita sta kenjaju ova dva debila?

Citam Melkijadesa, njegovo duhovno bogatstvo je izuzetno

Posle melkovih postova uvek lepo i obilno kakim

Mene obavezno potera od tvojih postova, znam da uvek nesto seres i lazes pa se i meni prisere

Sta sam slagao bajo moj dobri

Ne zna čovek prosto gde pre da te napuši s kurac, toliko zagađuješ ovaj forum.

ko vam je kriv što ga ne ignorišete

Bez uznemiravanja javnosti

Rokvic, Marinko Rokvic

Pocivaj u miru, brate. Tvoje su pesme svima bile kao rod rodjeni...

Napokon ode u džennet pasha moj

кад ће дино мерлин

Bismillahir-rahmanir-rahim

U Kur’anu se prenosi ova dova za roditelje:
“Gospodaru moj, smiluj im se, oni su mene, kad sam bio dijete, njegovali.” (El-Isra, 24)
“Gospodaru naš, oprosti meni, i roditeljima mojim i svim vjernicima, na dan kad se bude polagao račun.” (Ibrahim, 41)

Međutim, treba naglasiti da ne postoji neka posebna dova koja je strogo namjenjena da se uči umrlim roditeljima, trebaju se učiti uopštene dove u kojima se traže najbitnije stvari, poput:
• Da im Allah oprosti grijehe
• Da ih spasi kaburskog azaba
• Da ih spasi patnje sudnjeg dana
• Da ih na Sudnjem danu Njegovom milošću uvede u Džennet bez polaganja računa
Sa ovom dovom smo obuhvatili najbitnije i najvrjednije stvari za umrlu osobu.
A ako su najbliži živi, na prvom mjestu treba tražiti uputu, tj. da ih Allah uputi na pravi put bez obzira što su u Islamu, pa onda tražiti oprost grijeha, a može se moliti i za bilo koje dunjaličke koristi i potrebe.
Napomena: Ne treba ići na kabur da bi se učile dove mrtvima, to se radi u kući, na poslu, u svim prilikama prije i posle namaza, a ako se ode na mezar onda se ne dižu ruke, niti se uči fatiha, niti bilo šta iz Kur’ana.