Језичке недоумице

  1. 'Ајде да га ставимо у форму несвршеног глагола, ако је то могуће у императиву (утањио сам нешто с граматиком, јебемлига). Онда би морало да буде нешто од ово двоје што понудих као одговор...

  2. Predavati je samo po sebi nesvrseno, ono je jedini imperativ.

  3. Дакле, да сумирамо: ријечи продавај и продаји не постоје у српсом језику?

    Ево још само ово да кажем и нећу више смарати :)
    Долази човјек на пијацу, хоће да заузме слободан штанд и пита: Могу ли овде продавати своје производе?
    Шта ће му одговорити? Продај?

  4. Prodavaj ne. Prodaji ne. Prodaj da.
    Odgovori MOZES.

  5. Не јебите, него одговорите са рјечју продавати, граматички исправно постављеном :)
    Видим пуфнице кажеш да је ''продај'' исправно. Немам неки разлог да ти не вјерујем, али једноставно не лежи ми тако :)

  6. Ma u isto vreme pisemo, jebiga. Videh tek kad napisah, sry.

  7. Faco, bar nam materi opsuj, 'leba ti.

  8. Ju, ne videh da si odgovorio. Pa Faco, jeste prodaj. Prodavaj nije naredba, jebem ga. Ako naredis naredis nekom da prodaje, a ne da prodavadavadaje.

  9. "Mozes prodavati svoje jebene proizvode" :)

  10. Али, питање је у вези неке радње која траје. Друго је рецимо ако неко пита: Могу ли да продам ово? Кажеш: ''Продај'' и то је то.
    Ја не знам јесам ли овде ја луд, или су сви остали :)

  11. Sushi ti pomutio um, Faco.

  12. Хихихихихихи :)

  13. A i realno, imperativ nije dopustanje, jebem ga. Imperativ je zapovest, zelja, molba.

  14. Jes da ružno zvuči, al meni se čini da za radnju koja treba da traje duže, u ovom slučaju može da se koristi "prodaji". Baš ću da se raspitam.

  15. Dzonovan, za koje bi to lice bilo?!
    Faco, jedi sa advokadom i krastavcem, to se ne kvari i prekul je.

  16. Ako i moze produzeno, onda je prodavaj, a ne prodaji.

  17. Џоноване, ја сам се смијао другу кад је рекао ''продаји''. Моја верзија је била продавај, али сам касније (кад сам мало боље размислио) закључио да и то није баш исправно :)
    Ето одакле је све почело....

  18. Ljudi u Crnoj Gori kazu prOdAji, sa nekim cudnim akcentom na O i A :) A u Srbiji bi ti rekli prOdavaj, sa malo duzim i naglasenim o. Tako mi se cini.

  19. Ludi cak, ne siri dezinformacije, kakvi PRODAVAJ?!

  20. Pa nego kako? Nece ti reci prodaji... Ziveo sam u CG i sad u Beogradu i nikog nisam cuo da kaze prodaji ovde.