Језичке недоумице

  1. Чаче, јебига, нису те добро научили.

    Љаксе, не осећам се прозваним, него... Постављаш се као да си професор, а ми ђаци. Само чекам кад ћеш да ме похвалиш код родитеља.

  2. više nisam đak, ste čuli?? ahaa :)))

  3. Haha! Hrvati su oduvek prednjačili u pravopisu! Mi ne trebamo nikoga...Ha!

  4. Doduše, to je samo Prljavo Kazalište! Ili Film! Oni nikada nisu ni imali lektora, niti im je TREBAO... BIO POTREBAN.

  5. da, ni galiji ne treba lektor.. neša diže obadve ruke :D

  6. И ево нас опет...

    Кристина, и "обадве" је прихватљив облик. Правилно је и "обе" и "обадве".

    Овде се врти пешес питања изнова и изнова...

  7. Obadve, obadve, sa sve dve!...:)

  8. kako? o.0
    mene u školi učili da je to.. pleonazam? jer.. o.o

    a, jbte, stivene, zbrku mi u glavi napravi!

  9. Тако каже норма. Дозволила је.

  10. je l' to po novom pravopisu il' je i pre bilo tako? o.0

    još samo da mi kažeš da je pravilno da se kaže svo vreme i ja odo' da skočim u mutno moravo jer ništa ne znam.. :D

  11. Obadve je, naravno pleonazam. Kao dvaput reći i jednu i drugu...:)

  12. Кристина, не знам откад је, али знам да јесте.

  13. Ceo život učim kako je OBADVE nepravilno i sad je odjednom pravilno? Kod mene, vala, neće biti. Znate kad vam nešto prosto ne zvuči, iako je pravilno. Kao, npr, putem i putom. Jeste dublet, ali niiikad ne bih mogla da kažem putom. Btw, ni ja više nisam đak, oslobođena sam prijemnog za Filološki, jeeej :)

  14. može od pre par godina oba.
    mada je meni i dalje neobično,da.
    ali,sada je ispravno,
    - s obadve noge upado' u septičku jamu.

  15. Извини, али што ти овде нама постављаш квизове и задатке?

    hahaha!
    Ali stvarno, da. Na ovoj temi pitamo ako nešto ne znamo, a ne iznosimo svoja znanja bez pitanja. Naročito ako smo već u iljado navrata ovdje govorili o tome. :))

  16. Dobro, priznajem, pogrešio sam. Neću više nikad.
    Ali obadve ne može biti pravilno ni u ludilu, zato molim osobu koja to tvrdi da me uputi na literaturu u kojoj to mogu pročitati i uveriti se da takvo nešto postoji.
    Lullaby, nije to isključivo iznošenje znanja bez pitanja, već istodobno provera vlastite sigurnosti/nesigurnosti u određena pravila.
    Možda forma u kojoj sam to izneo ostavlja dojam nadređenosti i oholosti, ali veruj da tim pitanjima pristupam krotko i znatiželjno, očekujući da naučim nešto što dosad nisam znao...:)

  17. Mene zanima da li zivotinje u razlicitim zemljama govore razlicitim jezikom. npr da li vuk u spaniji govori razlicitim jezikom od vuka u srbiji

  18. Ne,mada imaju različite akcente.Ali se razumiju.

  19. Која је врста речи "Заузврат"?
    И такође јел' једна ил' две речи? :)

  20. Прилог.
    Једна реч.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.