Sranje na Kosovu i Metohiji

  1. Od rusa jedino možemo dobiti mlijeko u prahu, i to one kante od 5 kg, ko je bio ubosni u ovom ratu zna o čemu pričam. ;)

  2. Neko je pitao da li ce da zovu Srbe iz Bosne na ratiste. Ja se ne secam da li su pre zvali jer sam tek zavrsio prvi razred kad je pocelo bombardovanje.
    Sto se tice rata, bolje da nasi nista ne pokusavaju, jer bismo tek onda najebali. Ne kazem da cemo izgubiti neku kandidaturu za EU jer me zato apsolutno zabole kurac. Govorim o tome koliko bi naroda u nasem delu Srbije izginulo jer ne bi imao ko da ga brani. Nemamo PVO bez cega uopste ne mozemo da ratujemo jer bi "Milosrdni andjeo vol. 2" bio koban za nas. I da smo sami protiv Siptara, nista ne bismo mogli. I da im ne pomogne NATO, pomogli bi im neki mudzahedini ili sta ti ja znam. Sto bih i ja, koji nikad nisam drzao pusku u zivotu isao dole da bezveze ginem zbog nekog majmuna koji ce da gleda da profitira od rata, pljackom ili prodajom organa? Sto bih ja ginuo za propalu drzavu koja nema svoje ja? Koja uvek mora da poklekne pod drugim. Propali smo i kao drzava i kao narod.

  3. Nije problem gubitak Kosova zato što je to naša kolevka i štatijaznam, već je tužno i jadno dokle smo mi došli kao narod i kao država, da nam kriminalna organizacija (šiptarska mafija) otcepi deo teritorije.
    Pa znaš kako, kada jedna država izgubi svoj identitet, a mi smo ga izgubili gubitkom Kosova i Metohije, meni se čini da to ipak jeste problem. Ali svaka čast za ovo što si rekao da nam je jebena šiptarska mafija oduzela teritoriju jer je to apsolutno tačno. Mada nisu samo oni zaslužni za to. To su decenije i decenije vođenja loše politike... I posle neka me neko pita zašto hoću da idem odavde. M'rš bre!

  4. Друже, јеси ти био рођен онда уопште?

  5. Роки Билбао™ не слажем се баш са тобом тебра. Имамо ваљда и бољих ствари у животу него да водимо ратове само.

    Murinjo, svako normalan bi trebalo da se zalaže da ne dođe ni do kakvog rata. Samo hoću da kažem da je vreme za ekstremniju politiku jer naši pastiri svoje ovce vode pravo na klanje.

  6. Dole se zakuvava sve vece i vece sranje koje bi moglo da se lako resi samo kada bi nasi politicari imali muda.Sama cinjenica da nam je neophodan ulazak u u ustanu EU,je dovoljan podsticaj da se problem Kosova resi na bilo koji nacin,a trenutno je jedini moguci nacin da se napravi neki cvrst dogovor sa siptarima,u kome moramo nesto da im ponudimosto bi na duze vreme smirilo situaciju.Ono nijedan politicar u Srbiji nece uraditi je to da takav dogovor napravi,jer bi on znacio neku vrstu priznanja necega sto je svima jsno sta je,a to je da je Kosovo van Srbije,sto bi ujedno i bilo politicko samoubistvo.
    Rata ne verujem da ce biti,ali ce biti carki,pobuna,barikada i sl.Vecini srba koji su ostali na Kosovu,ovakva situacija zapravo i odgovora,jer drzava sipa novac u njihove ruke,samo da bi oni bili dole i odrzavali iluziju da je Kosovo i dalje nase.
    Zaista mi nije pravo sto smo izgubili deo nase teritorije,ali to je cena dugogodinje gluposti,bahatosti i neznanja.Da smo jedina drzava u EU koja ima ovakav problem,pomislio bih da nas svi mrze,ali posto Spanija,Francuska i Kipar imaju slicne,ako ne i iste probleme sa kojima se muce vec decenijama,svarno je cudno kako nasi idioti nista nisu uspeli da nauce na njihovim primerima.Da su siptarima dali jos 80' da imaju skole na svom jeziku,da na Kosovu i siptarski bude zvanican jezik,da im stampamo udzbenike i sl.,da nasa policija nije pljackala i silovala,situacija bi sada bila drugacija.Poseban je problem sa zemljom koju su nasi ljudi prodavali tim istim siptarima,za veoma velike sume,daleko vece od vrednosti njihovih imanja i iseljavali se u centralnu Srbiju,gde su se tesko uklapali i nisu bili omiljeni,sto zbog primitivizma koji su nosili sa sobom,sto zbog bahatog ponasanja prema komsijama.Naravno,ne treba generalizovati,iako je takvih slucajeva bilo puno.
    Svako ko pokusa da tvrdi da nasa policija nije bila bahata i da nije maltretirala ,najcesce,nezasticene siptare,taj zaista nema pojma ili je bio jedan od ljudi koji su to radili.Ne branim siptare,jer su i oni pravili sranja poslednjih decenija,da bi na kraju uz pomoc Amerike i drugih velikih sila ,iskoristili priliku i oduzeli nam deo teritorije.
    Sloba je imao priliku da resi stvari,kao ustupak za posredovanje pri potpisivanju Dejtonskog sporazuma,alu tu sansu nije iskoristio i sad mozemo samo da kukamo.Kao i danasnji politicari,jednostavno nije imao muda!
    Ako se opet zarati ,to ce biti rat u koji ja ici necu,ne zbog toga sto se bojim ili ne zelim da ratujem za svoju zemlju,vec zbog toga sto necu da budem ovca i da ratujem za nesto u cemu u sadasnjoj situaciji nikako ne mozemo pobediti.Nemamo sredstva ,nemamo silu,nemamo saveznike i politicku podrsku,a pogotovo ne bih dozvolio da ugrozim svoj zivot zbog ljudi koji su pobegli sa tog prostora,pre toga odlicno unovcili imanja i koji ni za zivu glavu ne bi se dole nikada vise vratili.

  7. Dole se zakuvava sve vece i vece sranje koje bi moglo da se lako resi samo kada bi nasi politicari imali muda.Sama cinjenica da nam je neophodan ulazak u u ustanu EU,je dovoljan podsticaj da se problem Kosova resi na bilo koji nacin,a trenutno je jedini moguci nacin da se napravi neki cvrst dogovor sa siptarima,u kome moramo nesto da im ponudimosto bi na duze vreme smirilo situaciju.Ono nijedan politicar u Srbiji nece uraditi je to da takav dogovor napravi,jer bi on znacio neku vrstu priznanja necega sto je svima jsno sta je,a to je da je Kosovo van Srbije,sto bi ujedno i bilo politicko samoubistvo.
    Rata ne verujem da ce biti,ali ce biti carki,pobuna,barikada i sl.Vecini srba koji su ostali na Kosovu,ovakva situacija zapravo i odgovora,jer drzava sipa novac u njihove ruke,samo da bi oni bili dole i odrzavali iluziju da je Kosovo i dalje nase.
    Zaista mi nije pravo sto smo izgubili deo nase teritorije,ali to je cena dugogodinje gluposti,bahatosti i neznanja.Da smo jedina drzava u EU koja ima ovakav problem,pomislio bih da nas svi mrze,ali posto Spanija,Francuska i Kipar imaju slicne,ako ne i iste probleme sa kojima se muce vec decenijama,svarno je cudno kako nasi idioti nista nisu uspeli da nauce na njihovim primerima.Da su siptarima dali jos 80' da imaju skole na svom jeziku,da na Kosovu i siptarski bude zvanican jezik,da im stampamo udzbenike i sl.,da nasa policija nije pljackala i silovala,situacija bi sada bila drugacija.Poseban je problem sa zemljom koju su nasi ljudi prodavali tim istim siptarima,za veoma velike sume,daleko vece od vrednosti njihovih imanja i iseljavali se u centralnu Srbiju,gde su se tesko uklapali i nisu bili omiljeni,sto zbog primitivizma koji su nosili sa sobom,sto zbog bahatog ponasanja prema komsijama.Naravno,ne treba generalizovati,iako je takvih slucajeva bilo puno.
    Svako ko pokusa da tvrdi da nasa policija nije bila bahata i da nije maltretirala ,najcesce,nezasticene siptare,taj zaista nema pojma ili je bio jedan od ljudi koji su to radili.Ne branim siptare,jer su i oni pravili sranja poslednjih decenija,da bi na kraju uz pomoc Amerike i drugih velikih sila ,iskoristili priliku i oduzeli nam deo teritorije.
    Sloba je imao priliku da resi stvari,kao ustupak za posredovanje pri potpisivanju Dejtonskog sporazuma,alu tu sansu nije iskoristio i sad mozemo samo da kukamo.Kao i danasnji politicari,jednostavno nije imao muda!
    Ako se opet zarati ,to ce biti rat u koji ja ici necu,ne zbog toga sto se bojim ili ne zelim da ratujem za svoju zemlju,vec zbog toga sto necu da budem ovca i da ratujem za nesto u cemu u sadasnjoj situaciji nikako ne mozemo pobediti.Nemamo sredstva ,nemamo silu,nemamo saveznike i politicku podrsku,a pogotovo ne bih dozvolio da ugrozim svoj zivot zbog ljudi koji su pobegli sa tog prostora,pre toga odlicno unovcili imanja i koji ni za zivu glavu ne bi se dole nikada vise vratili.

    Neam običaj ovo da pišem al sad moram
    +1

  8. talentovano_glup, nešto pametno od tebe.

    Kontam, kad bi Srbija izvela vojsku na granicu sa Kosovom (granicu između Srbije i Kosova) da bi se situacija dosta promijenila. NATO nema novca za rat i izbjegavaće ga. Da im je rat odgovarao, do sad bi počeo. Bilo bi dobro da malo Srbija pokaže zube, ma kakvi oni bili. Da Srbija jednom kaže ne političatima iz EU sve bi bilo drugačije. Previše ustupaka im činimo i to ih samo podstiče da još više traže. Ista situacija je i sa Bosnom.

  9. Jeste tacno da su panduri dole pravili sranje. Da su pljackali i radili svasta. Znam coveka, prijatelj mog caleta, koji je '98. bio dole i vratio se sa ogromnom kintom, a bio je samo pandur. Zamislite sta su uzeli oni jaci i na visem polozaju.

  10. Ne mislim pri tom da Srbija počne rat, rat ne odgovara nikome. Samo da malo zaprijeti sukobima.

  11. Spanija,Francuska i Kipar imaju slicne,ako ne i iste probleme

    Nemaju oni identičan problem jer njihove kritične oblasti nije niko, sem par izuzetaka, međuanrodno priznao. Ko je to pa priznao npr. Baskiju?
    Ovo drugo nešto ti stoji, dosta ne.
    Ne možeš priznati Kosovo zbog ostalih teritorija koje su kritične i to je tako i uvek je bilo tako, a tebe niko u rat i ne zove, rata neće biti i prestanite se toliko bojati.
    Ovde bi bio red pokazati malo ljudskosti prema tom ostatku srpskog življa dole, nisam npr. čula nikog od njih da vapi u kameru DOĐITE SRBI, BORITE SE S NAMA. Ljudi se o svom jadu zabavili i gotovo. A što se tiče povlastica, talentovani- jadne su takve povlastice, veruj.
    Kad je tako što zbog tih povlastica ne krene buljuk Srba dole da živi?
    Niko ne ide s vruće pogače, što je naša policija DEVEDESETIH (ne brkaj pojmove) radila njima to je NJIHOVA nama pre tog. I ja nemam taj podatak da oni nisu smeli učiti na svom jeziku jer sam gledala indekse sa fakulteta nekad davno i pisalo je ladno i na albanskom, baš kao što ovde piše na mađarskom. Ljudi su imali cilj, ostvarili su ga a mi so jednostavno- jadni i bedni.

  12. Jebale vas crne slike na fejsu.

  13. @Filozofinjo

    Амин.

  14. Sta, kao pomoci ce im dole crnim slikama koje slute na najgore? Stavi kad vec oces da pomognes slikom (a ne necim sto stvarno moze da pomogne) neku sto simbolizuje nesto lepse.

  15. prijatelj mog caleta, koji je '98. bio dole i vratio se sa ogromnom kintom, a bio je samo pandur.

    A tek ovi što su se bavili šatro humanitarnim radom hoho

    Ovde bi bio red pokazati malo ljudskosti prema tom ostatku srpskog življa dole

    Meni je jedino njih i žao puca mi kurac za kosovo kao teritoriju koji će ti kurac teritorija kad nema tvog naroda na njoj
    Nego što se sad ne održavaju mitinzi i pičkematerine jel su ratni profiteri važniji od ljudi koji žive dole važno da su patrijote pokazale da se suosećaju sa njima ko jebe narod

  16. @Marko_bre Kakve to sad ima veze? Ma ljudi, ne moraju oni nas da sjebu oružjem, cepe nam jedan trgovinski embargo kao devedesetih i ćao. Meni bi prvom bilo drago kad bismo nekako mogli da isteramo one govnjive Šiptare sa Kosova i Metohije i da pokažemo zube, ali kurac, nije to tako lako kao što izgleda. Nismo mi Ameri pa da ulazimo u rat protiv koga hoćemo i kako nam se ćefne. I dokle god su demokrate na vlasti, nema od toga ništa. Sve u svemu, zaboravite na to.

  17. Da su siptarima dali jos 80' da imaju skole na svom jeziku,da na Kosovu i siptarski bude zvanican jezik,da im stampamo udzbenike i sl.,da nasa policija nije pljackala i silovala,situacija bi sada bila drugacija.

    Koliko sam ja u više navrata od starijih generacija čuo, bilo je sasvim suprotno u vreme Tita. Šiptari su tad bili veoma povlašćeni, zapravo su imali daleko bolje uslove za život nego u Albaniji pa su i dolazili masovno na Kosovo. Davana su im veća prava od nas, namerno je forsirano njihovo skupljanje na našu teritoriju.

  18. Najbolje da mi nas narod odozdo nekako prebacimo u centralnu Srbiju po izumrlim selima ili oko Kosova gde su Siptari poceli da se kote. Samo da ne ginu dole bezveze. Ionako nemaju nikakvu slobodu. Zatrazimo neki kredit da mozemo da isplatimo troskove premestaja. Kosovo kao teritorija odavno nije nase. Samo da se spase narod. Lepse ce im biti ovde.
    Bilo bi lepo...

  19. Који сељаклук на овако малом простору, невроватно...

  20. I da nekako se sacuvaju crkve i manastiri da ne ruse govna siptarska.

Rekli o sajtu

Da. Definitivno ima dobrih fora, svaka čast onima koji ih smisliše. Respect Vukajlija.

MyCity Forum · 4. Februar 2009.